1%
  • 0/10

کارگردان فیلم Dune 2 از تنها شرط برای ساخت قسمت سوم پرده برداشت

استقبال در سینماها همچنان ادامه دارد

کارگردان فیلم Dune 2 از تنها شرط برای ساخت قسمت سوم پرده برداشت ۰ ۰۶ فروردین ۱۴۰۳ سینمای جهان کپی لینک
کارگردان فیلم Dune 2

دنی ویلنوو، کارگردان فیلم Dune 2 در بخشی از مصاحبه خود با رسانه Empire از تنها شرطش برای ساخت قسمت سوم گفت.

تلماسه یا Dune یکی از مهمترین رمان‌هایی است که در ژانر علمی تخیلی منتشر شد و روی آثار بعد از خود تاثیر غیرقابل انکاری گذاشت. Dune جزئیات بسیار زیادی را در خود جای داده و به همین دلیل، اقتباس‌هایی که از آن ساخته شده بودند نتوانستند در حد انتظارها ظاهر شوند. دنی ویلنوو (Denis Villeneuve) که بخوبی از این موضوع مطلع بود، تصمیم گرفت کتاب مزبور را به دو فیلم سینمایی تبدیل کند.

فیلم Dune حدوداً سه سال پیش عرضه شد و توانست موفقیت‌های قابل توجهی را برای سازندگان خود به ارمغان بیاورد. قسمت دوم هم با نام Dune: Part Two اکران شده و تا به این لحظه نزدیک به ۶۰۰ میلیون دلار فروخته است. با توجه به موفقیت مالی و صد البته بازخوردهای بسیار مثبت، می‌توان انتظار داشت اقتباس سینمایی کتاب دوم، یعنی Dune: Messiah هم ساخته شده و روی پرده نقره‌ای بیاید.

دنی ویلنوو اخیراً مصاحبه‌ای را با رسانه Empire انجام داده و درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد. کارگردان فیلم Dune 2 در ابتدا گفت می‌خواهد از مجموعه فیلم‌های تلماسه فاصله بگیرد. او همچنین تاکید داشت تنها در صورتی قسمت سوم را می‌سازد که مطمئن باشد از قسمت دوم بهتر خواهد بود:

دو فیلم را پشت سر هم فیلمبرداری کردم که از دید من تصمیم منطقی‌ای بود. حس کردم ایده خوبی است که به محض اتمام کار روی قسمت اول، قسمت بعدی را بسازم. این یعنی شش سال بدون توقف در آراکیس بودم [اشاره به کار روی فیلم‌ها] و فکر می‌کنم عقب کشیدن [برای مدتی] تصمیم درستی باشد. باید مطمئن شویم فیلمنامه قوی‌ای داریم.

اگر قرار باشد فیلم Dune: Messiah را بسازم، بدون شک بهتر از قسمت دوم خواهد بود. در غیر این صورت آن را نمی‌سازم.

کتاب Dune: Messiah درباره چیست؟

مخاطبان با اتمام کتاب Dune گمان می‌کردند پل اتریدز یک قهرمان است اما رمان Dune: Messiah ثابت کرد اشتباه می‌کردند. داستان حدوداً ۱۲ سال پس از اتفاقات کتاب اول جریان داشته و تصمیمات پادشاه اتریدز به مرگ میلیاردها انسان توسط فِرمن‌ها منجر شده است. همچنین او کنترل فرمن‌ها را از دست داده و آن‌ها بدنبال توطئه علیه پادشاه خود هستند.

تاریخ انتشار نسخه بلوری فیلم Dune 2 در حال حاضر مشخص نیست.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments