#مهسا_امینی

تصاویر جدید فیلم Dune با محوریت شخصیت‌های اصلی منتشر شد

اولین تصویر از جیسون موموآ در نقش دانکن آیداهو

تصاویر جدید فیلم Dune با محوریت شخصیت‌های اصلی منتشر شد سورنا رضایی ۰ ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ سینمای جهان
تصاویر جدید فیلم Dune

شرکت برادران وارنر ساعاتی قبل تصاویر جدید فیلم Dune را در فضای مجازی به اشتراک گذاشت. این تصاویر روی شخصیت‌های اصلی تمرکز داشته و تعدادشان به ۹ عدد می‌رسد.

دنی ویلنوو (Denis Villeneuve) با ساخت دو فیلم سینمایی Arrival در سال ۲۰۱۶ میلادی و Blade Runner 2049 در سال ۲۰۱۷ توانست نام خود را در لیست فیلمسازان موفق در ژانر علمی تخیلی قرار دهد. همین موضوع هم باعث شد تا انتخاب او به عنوان کارگردان اقتباس سینمایی رمان تل‌ماسه، بازخوردهای مثبتی را از سوی طرفداران این کتاب دریافت کند. سه سال و نیم از آن زمان می‌گذرد و این پروژه در حال حاضر در فاز پس‌تولید قرار دارد.

داستان فیلم Dune حول محور یک پسر جوان به نام پال می‌چرخد که ولیعهد خاندان آترایدز است؛ خاندانی که کنترل سیاره‌ی آراکیس را در دست دارد. اگرچه بیابان‌های شنی تمام این سیاره را در بر گرفته اما وجود ماده‌ای بسیار ارزشمند به نام ملانژ آن را به نقطه‌ای شدیدا مهم در جهان تبدیل کرده است. انسان‌ها به واسطه‌ی این ماده می‌توانند قدرت‌های ذهنی خود را افزایش داده و از اتفاقات آینده باخبر شوند. همین موضوع هم باعث شده تا خاندان‌های دیگری از جمله هارکونن‌ها خواهان تصاحب سیاره باشند.

چندی قبل شرکت برادران وارنر با همکاری وب سایت Vanity Fair، تصاویر جدید فیلم Dune را منتشر کرد. این عکس‌ها روی شخصیت‌های اصلی داستان مانند پال آترایدز با نقش‌آفرینی تیموتی شالامی (Timothée Chalamet)، لیدی جسیکا با نقش‌آفرینی ربکا فرگوسن (Rebecca Ferguson)، گرنی هالک با نقش‌آفرینی جاش برولین (Josh Brolin)، چینی با نقش‌آفرینی زندایا (Zendaya)، دانکن آیداهو با نقش‌آفرینی جیسون موموآ (Jason Momoa) و استیلگر با نقش‌آفرینی خاویر باردهم (Javier Bardem) تمرکز دارند.

مطلب اختصاصی وب سایت Vanity Fair تنها به تصاویر جدید خلاصه نشده و گفتگوهایی را با کارگردان و دو نفر از بازیگران فیلم Dune شامل می‌شود. برای مثال، دنی ویلنوو در بخشی از صحبت‌های خود به جزئیات موجود در رمان پرداخت. به عقیده‌ی او، جزئیات کتاب بسیار زیاد بوده و نمی‌شد آن‌ها را به شکل مناسبی در یک فیلم سینمایی گنجاند. به همین دلیل، به سازندگان اصرار کرد این اقتباس به صورت دوگانه ساخته شود. اگرچه با این تصمیم موافقت شده اما فعلا هیچ گونه اطلاعاتی از دنباله موجود نیست. شرکت برادران وارنر قبلا چنین سیاستی را در قبال رمان «آن» نوشته‌ی استیون کینگ (Stephen King) اتخاذ کرده بود.

ربکا فرگوسن یکی از دو بازیگری بود که گفتگوی کوتاهی را با خبرنگار با Vanity Fair انجام داد. او از فرصت به‌دست آماده نهایت استفاده را برد و مقداری درباره‌ی شخصیت لیدی جسیکا و همچنین تغییراتی که تیم نویسندگی روی شخصیت‌های مونث به‌وجود آوردند، صحبت کرد:

جسیکا را می‌توان یک مادر، معشوقه و سرباز توصیف کرد. دنی احترام بسیاری برای زحمت‌های فرانک هربرت (Frank Herbert) قائل بود اما روند تغییر اکثر شخصیت‌های مونث در مقایسه با کتاب بهتر شده‌اند. دنی بهبودهایی را اعمال کرد تا شخصیت‌های مونث به شکل زیبایی به تصویر کشیده شوند.

در پایان، لازم به ذکر است که فیلم سینمایی Dune از تاریخ ۲۸ آذر (مصادف با ۱۸ دسامبر) در سینماهای آمریکا اکران خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا