نمایش زیبایی‌های کویر در پوستر دالبی فیلم Dune

این اثر به‌زودی از راه می‌رسد

نمایش زیبایی‌های کویر در پوستر دالبی فیلم Dune سورنا رضایی ۰ ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ سینمای جهان
پوستر دالبی فیلم Dune

اکانت توییتری شرکت Dolby Laboratories چندی پیش پوستر دالبی فیلم Dune را منتشر کرد که زیبایی‌های کویر را به تصویر می‌کشد.

ادبیات علمی-تخیلی آثار متعددی را در خود جای داده اما Dune اثر فرانک هربرت (Frank Herbert) قطعا مهم‌ترینش است. رمان مزبور نه تنها بیشترین فروش را در مقایسه با آثار مشابه داشته، بلکه تحسین منتقدان و مخاطبان را برانگیخته است. همچنین تلماسه به منبع الهامی برای خلق مجموعه‌های علمی-تخیلی مانند جنگ ستارگان شد. داستان در آینده‌ای دور روایت می‌شود. امپراتوری با حمایت سه خاندان بزرگ به نام‌های آترایدز، هارکونن و کورینو بر انسان‌ها حکومت می‌کند. خاندان آترایدز از محبوبیت روزافزونی برخوردار بوده و امپراتور از اقدامات آینده اعضایش می‌ترسد. از همین رو، تصمیم می‌گیرد اقدامی علیه آترایدزها انجام دهد. در همین راستا، حاکمیت یک سیاره بسیار مهم به نام آراکیس را به آن‌ها می‌سپارد.

دیوید لینچ (David Lynch) در ۸۰ میلادی قبل تلاش کرد تلماسه را به یک اثر علمی-تخیلی و حماسی تبدیل کند اما بنا به دلایلی موفق نشد. حالا و با گذشت چند دهه، دنی ویلنوو (Denis Villeneuve) دست به اقدام مشابهی زده است. از آنجایی که رمان حجم بالایی دارد، کارگردان فرانسوی-کانادایی داستان را به دو قسمت تبدیل کرده تا بتواند تمامی اتفاقات مهم را پوشش دهد. او همچنین برای ساخت جدیدترین اثر خود از چهره‌های مشهوری بهره برده که برای مثال می‌توان به تیموتی شالامی (Timothée Chalamet)، جیسون موموآ (Jason Momoa)،  اسکار آیزاک (Oscar Isaac)، ربکا فرگوسن (Rebecca Ferguson) و زندیا (Zendaya) اشاره کرد.

اکانت توییتری شرکت Dolby Laboratories ساعاتی قبل پوستر دالبی فیلم Dune را با فالوئرهای خود به اشتراک گذاشت. این تصویر زیبایی‌های کویری را به تصویر می‌کشد که قطعا به آراکیس تعلق دارد. در صورتی که اطلاعات چندانی پیرامون این سیاره ندارید، باید بگوییم بسیار گرم و خشک بوده و تمامش را کویر فرا گرفته است. به همین دلیل، انسان‌ها مجبور هستند به منظور جلوگیری از دست دادن رطوبت بدن خود لباس‌های مخصوصی بپوشند. در این سیاره همچنین کرم‌های عظیمی زندگی می‌کنند که منبع استخراج آب و یک ماده بسیار ارزشمند به نام ملانژ به شمار می‌روند. در ادامه می‌توانید پوستر را مشاهده کنید:

Dolby Laboratories یک شرکت فعال در حوزه کاهش نویز و فشرده‌سازی صدا بوده و توانسته تکنولوژی‌های منحصربفردی را توسعه دهد. شرکت‌هایی که در صنعت تولید وسائل الکترونیکی حضور دارند، می‌توانند با امضای قرارداد امتیاز بهره بردن از تکنولوژی‌های مزبور را بدست بیاورند. طبیعتا، برخی از سینماهای سراسر جهان از تکنولوژی‌هعای شرکت دالبی برای نمایش آثار جدید بهره می‌برند.

جاش برولین (Josh Brolin) یکی دیگر از بازیگرانی است که در فیلم سینمایی تلماسه نقش‌آفرینی کرد. او اخیرا مصاحبه‌ای با وب سایت ACE Universe انجام داد و در جریانش پیرامون موضوعات مختلفی صحبت کرد. برولین در بخشی از گفتگو تاکید داشت تماشای نسخه نهایی فیلم Dune هوش از سرش برد و با یک شاهکار سینمایی مواجه هستیم.

نقدهای منتشر شده از Dune ادعاهای جاش برولین را تایید می‌کند. هر چند، برخی از کارشناسان دل خوشی از داستان نیمه تمام نداشتند. به هر حال، دنی ویلنوو قصد دارد باقی اتفاقات را در قسمت دوم روایت کند؛ اثری که هنوز چراغ سبز تولید را دریافت نکرده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا