1%
  • 0/10

حماسه خیانت و شجاعت در تریلر جدید و زیبای فیلم Dune

این ویدیو نزدیک به چهار دقیقه زمان دارد

حماسه خیانت و شجاعت در تریلر جدید و زیبای فیلم Dune ۰ ۳۱ تیر ۱۴۰۰ تریلر (سینمایی) کپی لینک

استودیو وارنر به وعده خود عمل کرد و دقایقی قبل تریلر اصلی فیلم Dune را در کانال یوتیوب خود قرار دارد. این ویدیو نزدیک به ۴ دقیقه زمان دارد.

پس از اینکه رمان تلماسه اثر فرانک هاربرت (Frank Herbert) وارد بازارهای جهانی شد، توجه تهیه‌کنندگان متعددی را به خود جلب کرد. آن‌ها معتقد بودند اثر مزبور پتانسیل بسیار بالایی برای تبدیل شدن به یک فیلم حماسی و علمی-تخیلی دارد. اگرچه تلاش‌های مزیادی صورت گرفت، هیچ کدامشان به نتیجه نرسیدند؛ زیرا رمان حجم بالایی داشته و امکان پوشش دادن تمامی اتفاقات وجود نداشت. تلاش‌های ناموفق ادامه یافت تا اینکه دیوید لینچ (David Lynch) فیلم Dune را ساخت و روانه سینماها کرد. اثر مزبور به قدری ضعیف عمل کرد که فیلمساز آمریکایی ترجیح می‌دهد اصلا درباره‌اش صحبت نکند.

اگرچه فیلم Dune عملکرد ضعیفی را به ثبت رساند، رمان محبوبیت زیادی در میان مخاطبان داشته و از همه مهم‌تر، تاثیرهای غیرقابل‌انکاری روی فرهنگ عامه داشته است. در نتیجه، لجندری پیکچرز با صاحبان امتیاز تلماسه مذاکره کرد و نهایتا اجازه ساخت اقتباس سینمایی‌اش را بدست آورد. استودیو آمریکایی، دن ویلنوو (Denis Villeneuve) را به عنوان کارگردان انتخاب کرد که فرد ثابت‌شده‌ای در حوزه آثار علمی-تخیلی به شمار می‌رود. ویلنوو همچنین در تیم نویسندگی حضور داشته و ترجیح داده در فیلمنامه نیمی از رمان را پوشش دهد. او امیدوار است جدیدترین فیلمش عملکرد موفقیت‌آمیزی را به ثبت برساند تا از فرصت ساخت قسمت دوم و پایانی بهره‌مند شود.

وارنر به وعده خود عمل کرد و به تازگی تریلر اصلی فیلم Dune را در فضای مجازی منتشر کرده است. داستان در آینده‌ای دور روایت می‌شود. دوک لتو آترایدز از سوی امپراتور وظیفه نظارت بر آراکیس به خصوص معادنش را بر عهده می‌گیرد؛ معادنی که به واسطه آن ماده‌ای بسیار ارزشمند و کمیاب به نام ملانژ استخراج می‌شود. این ماده قادر است طول عمر را افزایش داده و قابلیت‌های فراطبیعی‌ای را به انسان بدهد. دوک لتو می‌داند سرپرستی آراکیس در واقع تله‌ای است که دشمنانش برایش تدارک دیده‌اند. با این حال، اعضای گروه بن گسریت، معشوقه‌اش جسیکا و و فرزند جوانش پال را همراه خودش به سیاره می‌برد. همین اتفاق، باقی داستان را زمینه‌چینی می‌کند.

تریلر در ابتدا با نمایش چانی با نقش‌آفرینی زندایا (Zendaya) آغاز می‌شود که یکی از اعضای فرمن‌ها است. فرمن‌ها، ساکنان اصلی سیاره آراکیس هستند اما از دید امپراتوری ایمپریوم و نیروهایش مردمانی وحشی در نظر گرفته می‌شوند. چانی در ابتدای تریلر اصلی فیلم Dune در نقش راوی ظاهر شده و توضیحاتی را درباره هجوم نیروهای متخاصم برای گرفتن کنترل همه چیز به خصوص معادن ملانژ ارائه می‌دهد. سپس نوبت به معرفی خاندان آترایدز و افرادی می‌رسد که به آن‌ها وفادارند. ویدیو در ادامه خاندان هارکنز را به نمایش می‌گذارد که رقیب آترایدزها بوده و به دنبال کنترل آراکیس هستند. در همین راستا، نبردی را علیه‌شان آغاز می‌کنند.

تریلر اصلی فیلم Dune جدا از معرفی شخصیت‌های اصلی، تمرکز ویژه‌ای روی صحنه‌های اکشن دارد. این موضوع را باید به پای انتقادهایی نوشت که پس از انتشار اولین تریلر به دنی ویلنوو و تیمش وارد شده بود. در ضمن، به غیر از زندایا نام‌های شاخص دیگری را در تیم بازیگری حضور دارند که برای مثال می‌توان به تیموتی شالامی (Timothée Chalamet)، ربکا فرگوسن (Rebecca Ferguson)، اسکار آیزاک (Oscar Isaac)، جاش برولین (Josh Brolin)، دیو باتیستا (Dave Bautista) و جیسون موموآ (Jason Momoa) اشاره کرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments