#مهسا_امینی

توسعه دهنده‌ی بازی Duke Nukem از عنوان لغو شده‌ی Alien می‌گوید

Left 4 Dead به سبک بیگانه!

عنوان لغو شده‌ی Alien

بعد از کلیف بلزینسکی، یکی از توسعه دهندگان بازی Duke Nukem از عنوان لغو شده‌ی Alien در توییتر مطلبی منتشر کرد.

Alien را می‌توان یکی از بهترین فیلم‌های تولید شده در ژانر علمی تخیلی دانست. اولین قسمت این فیلم سینمایی در سال ۱۹۷۹ میلادی به کارگردانی ریدلی اسکات روی پرده‌های نقره‌ای سینما اکران شد. با رشد صنعت بازیسازی، سری بیگانه منبع خیلی خوبی برای ساخت یک بازی ویدیویی به حساب می‌آمد. به همین دلیل عناوین خوب و بد زیادی با الهام از این فیلم‌ها توسط استودیو‌های مختلفی تولید گردید.

چندی پیش خالق بازی Gears of War یعنی کلیف بلزینسکی در مورد بازی لغو شده‌ی خود که از سری فیلم بیگانه الهام گرفته بود، صحبت‌هایی کرد. ایده‌ی او در خصوص اتفاقات بعد از قسمت دوم بود که در آن ربکا و ریپلی (بر خلاف اتفاقات فیلم) به سلامت به زمین رسیده‌اند. از طرفی شرکت Weyland-Yutani بیگانه‌ها را به زمین آورده تا بتوانند با تربیت آن‌ها، یک سلاح بیولوژیکی خلق کنند اما در نهایت این روند دچار مشکل می‌شود و زمین مورد حمله‌ی بیگانه‌ها قرار می‌گیرد.

بعد از این که کلیف بی ایده‌ی خود را در توییتر مطرح کرد، فردریک شایبر، نایب رییس شرکت 3D Realms اعلام کرد که استودیوی آن‌ها با همکاری Slipgate Ironworks در حال توسعه‌ی یک بازی از دنیای Alien بودند که لغو شد. ایده‌ی آن‌ها در خصوص یک اثر تیراندازی اول شخص Co-op بود که بازیکنان باید با تاکتیک‌ها و همکاری یک دیگر با حجوم عظیمی از Xenomorphها مقابله کنند. هدف بازیکنان این بود که ملکه‌ی Xenomorphها را شکست دهند و در هر مرحله ملکه‌ی جدید حضور داشت. فردریک شایبر اعلام کرد که ملکه‌ها با یکدیگر متفاوت بودند و هر کدام یک چالش جدیدی را برای بازیکنان به همراه داشتند.

در کنار هدف اصلی یعنی کشتن ملکه، هدف‌های فرعی هم در بازی وجود داشت؛ به عنوان مثال در یکی از مراحل فرعی بازیکن باید تعدادی از تخم‌های بیگانه‌ها را پیدا کرده و آن‌ها را نابود کند. با توجه به گفته‌های فردریک شایبر، عنوان لغو شده‌ی Alien آن‌ها شباهت‌هایی به بازی Left 4 Dead داشت که متاسفانه هیچ گاه منتشر نشد. هر چند، او در انتهای توییت خود نوشت که امیدوار است که یک روز این ایده‌ها اجرایی شود.

در حال حاضر استودیوی Cold Iron وظیفه‌ی توسعه‌ی بازی بعدی از فراچایز بیگانه را بر عهده گرفته که قرار است یک عنوان تیراندازی اول شخص باشد. هنوز هیچ اطاعاتی از بازی در حال توسعه‌ی آن‌ها در دسترس نیست و ما فقط می‌دانیم که FoxNext Games این بازی را در تاریخ نامعلومی منتشر خواهد کرد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا