کلیف بلزینسکی در حال ساخت یک بازی از دنیای Alien بود

یک عنوان تیراندازی اول شخص که لغو شد

بازی کلیف بلزینسکی

خالق فرانچایز Gears of War و رییس استودیوی منحل شده‌ی Boss Key Productions یعنی کلیف بلزینسکی در توییتر خود به ساخت یک بازی تیراندازی اول شخص از دنیای Alien اشاره کرد.

کلیف بلزینسکی را می‌توان یکی از بهترین توسعه‌دهندگان در صنعت بازیسازی دانست. این مرد خالق فرانچایز محبوب Gears of War است که اولین بار در سال ۲۰۰۶ برای ویندوز و ایکس‌باکس ۳۶۰ منتشر شد. اگر به یاد داشته باشید، بلزینسکی در سال ۲۰۱۲، بعد از ۲۰ سال همکاری با اپیک گیمز از این استودیوی بازیسازی جدا شد و در نهایت در سال ۲۰۱۴ استودیوی شخصی خودش را به نام Boss Key Productions تاسیس کرد. بعد از عرضه‌ی اولین بازی آن‌ها که LawBreakers نام داشت، این استودیو در سال ۲۰۱۸ میلادی منحل شد و کلیف بلزینسکی هم از دنیای بازیسازی خداحافظی کرد.

حال نزدیک به دو سال از منحل شدن استودیوی Boss Key می‌گذرد و کلیف بی هم تجارت جدیدی برای خود راه اندازی کرده که ربطی به صنعت گیم و بازیسازی ندارد. چندی پیش، او از ایده‌ی جدید بازی Alien خود در شبکه‌ی اجتماعی توییتر بازگو کرد که قرار بود بازی جدید استودیوی آن‌ها باشد. بلزینسکی بیان کرد که در حال گفت و گو با کمپانی FOX بود تا بتواند مجوز ساخت بازی را دریافت کند که در نهایت Disney کمپانی FOX را خریداری کرد و این اتفاق به کلی لغو شد.

بازی جدید قرار بود در خصوص شخصیت بزرگ شده‌ی ربکا جردن باشد. اگر به یاد داشته باشید، ربکا دختر بچه‌ی کوچک در قسمت دوم فیلم بیگانه بود که در نهایت به علت سقوط هواپیما، جان خود را از دست داد. این دختر با نام Newt هم شناخته می‌شد.

کلیف بلزینسکی ایده‌ی بازی Alien را این گونه بیان می‌کند که ربکا و ریپلی به سلامت به زمین رسیده و سال‌ها از جریانات قسمت دوم می‌گذرد. شرکت Weyland-Yutani در تلاش است که از بیگانه‌ها یک سلاح بیولوژیکی بسازد، اما آزمایش‌های آن‌ها شکست خورده و باعث ایجاد یک خرابکاری بزرگ و خیزش دوباره‌ی بیگانه‌ها می‌شود. بازیکن در این عنوان در نقش ربکا جردن است که اکنون بزرگ شده و با همکاری ریپلی به دنبال حل کردن مشکلات به وجود آمده هستند. کلیف بلزینسکی بیان کرد که ریپلی در این بازی مانند کارکتر‌هایی نظیر Cortana از سری بازی‌های Halo و یا Anya از فراچایز Gears است که بیشتر نقش کمکی و مکمل کاراکتر اصلی را ایفا می‌کند. او اضافه کرد که کاراکتر ربات مانندی به نام Casey هم حضور داشت که به شخصیت اصلی کمک می‌کرد. لازم به ذکر است در قسمت دوم فیلم بیگانه، Casey نام عروسک ربکا بود.

کلیف بلزینسکی اضافه کرد که هیچ وقت علاقه‌ای برای کار کردن روی IPهای دیگران ندارد ولی دو عنوان Alien و Transformers جزو استثنائات او هستند. لازم به ذکر است که کد بازی LawBreakers با نام Bluestreak شناخته می‌شد که به فرانچایز Transformers اشاره داشت.

در حال حاضر استودیوی Cold Iron وظیفه‌ی توسعه‌ی بازی بعدی از فراچایز بیگانه را بر عهده گرفته که قرار است یک عنوان تیراندازی اول شخص باشد. هنوز هیچ اطاعاتی از بازی در حال توسعه‌ی آن‌ها در دسترس نیست و ما فقط می‌دانیم که FoxNext Games این بازی را در تاریخ نامعلومی منتشر خواهد کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا