شخصیت دورمامو می‌توانست ظاهر متفاوتی در فیلم Doctor Strange داشته باشد

فرمانروای بُعد تاریکی می‌توانست ظاهری شبیه به انسان‌ها داشته باشد

شخصیت دورمامو

با توجه به کانسپت آرتی که اخیرا در فضای مجازی منتشر شده، کارمندان استودیوی مارول در ابتدا ایده‌های متفاوتی برای ظاهر شخصیت دورمامو در فیلم Doctor Strange داشتند.

پس از سال‌ها انتظار برای طرفداران کمیک بوک، بالاخره شخصیت دکتر استرنج به دنیای لایو اکشن قدم گذاشت. اقتباس سینمایی Doctor Strange در سال ۲۰۱۶ میلادی اکران شد و توانست بازخوردهای مثبتی را دریافت کرده و به فروش قابل‌قبولی دست یابد. داستان حول محور یک جراح مغز و اعصاب به نام استیون استرنج می‌چرخد که بر اثر یک سانحه‌ی رانندگی، توانایی خود در طبابت را از دست می‌دهد. او که به دنبال راه حلی برای مشکلات موجود است، نهایتا با جادوگری و هنرهای عرفانی آشنا می‌شود.

دکتر استرنج در جریان فیلم با دو دشمن با نام‌های کایسیلوس و دورمامو مبارزه کرد. کایسیلوس همانند استیون یک استاد هنرهای عرفانی بود اما دورمامو یک نهاد کیهانی است و فرمانروای بُعد تاریکی محسوب می‌شود. او یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های کمیک بوک‌های مارول بوده و از قابلیت‌های مختلفی برخوردار است که برای مثال می‌توان به کنترل عناصر، خلق موجودات مختلف، تله‌پاتی، دورجنبی (جابجایی اشیا از راه دور و بدون استفاده از ابزارهای فیزیکی)، سفر در زمان، تسخیر و مکالمه با ارواح و همچنین تغییر شکل ماده اشاره کرد.

اگرچه شخصیت دورمامو در فیلم Doctor Strange از ابعاد بسیار عظیمی برخوردار بود اما مارول در ابتدا ایده‌های متفاوتی برای ظاهر و اندازه‌ی او داشت؛ جراد اس. مارنتز (Jerad S. Marantz) که به عنوان طراح در این استودیوی فیلمسازی مشغول به کار است، چندی پیش کانسپت آرتی را از طریق حساب کاربری خود در اینستاگرام به اشتراک گذاشت. مارنتز در کپشن پست نوشت این طرح به شخصیت دورمامو تعلق دارد. با توجه به بخش دیگری از کپشن، مدیران مارول در ابتدا می‌خواستند این نهاد کیهانی ظاهری شبیه به انسان‌ها داشته باشد اما بنا به دلایلی نظرشان تغییر کرد. نکته‌ی جالب طرح مارنتز، شباهت آن به شخصیت گروت است.

بندیکت کمبربچ (Benedict Cumberbatch) نه تنها بازیگر نقش استیون استرنج بود، بلکه وظیفه‌ی صداپیشگی دورمامو را هم بر عهده داشت. البته قرار بود تونی تاد (Tony Todd) بازیگر آثار ترسناک از جمله کندی‌من و مقصد نهایی به جای این شخصیت صحبت کند. تاد درباره‌ی این اتفاق گفت:

می‌خواهم درباره‌ی اتفاق ناامیدکننده‌ای که اخیرا رخ داد صحبت کنم. من قرار بود جای شخصیت دورمامو صحبت کنم. [وقتی به محل مورد نظر رسیدم] بندیکت کمبربچ دیالوگ‌ها را ضبط کرده بود اما تهیه‌کنندگان به دنبال فرد دیگری هم می‌گشتند تا دیالوگ‌ها را بگوید. طی شش ساعت دیالوگ‌ها را ضبط کردیم اما دو هفته قبل از اکران فیلم به من گفتند ترجیح داده شد از صدای کمبربچ استفاده شود.

دومین اقتباس سینمایی دکتر استرنج قرار است تحت عنوان Doctor Strange in the Multiverse of Madness از تاریخ ۱۷ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۷ مه سال ۲۰۲۱) به سینماها بیاید. این فیلم از لحاظ داستانی به Wandavision ارتباط خواهد داشت. سریال مشترک اسکارلت ویچ و ویژن در تاریخ نامشخصی از ماه دسامبر (۱۱ آذر الی ۱۱ دی) پخش می‌شود. حدودا چهار ماه قبل از این تاریخ هم شاهد پخش The Falcon and the Winter Soldier خواهیم بود که اولین سریال ابرقهرمانی مارول برای دیزنی پلاس محسوب می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا