برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

آیا ادغام دیزنی پلاس و هولو در آستانه‌ی رخ دادن قرار دارد؟

ظاهرا که اینطور به نظر می‌رسد

آیا ادغام دیزنی پلاس و هولو در آستانه‌ی رخ دادن قرار دارد؟ ۰ ۱۵ آذر ۱۳۹۹ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک
ادغام دیزنی پلاس و هولو

طبق اخباری که به گوش رسیده، شرکت والت دیزنی در حال انجام اقداماتی است تا شرایط برای ادغام دیزنی پلاس و هولو مهیا شود.

دیزنی پلاس طی یک سالی که از راه‌اندازی‌اش می‌گذرد، عملکرد بسیار خوبی داشته و موفق شده بیش از ۷۰ میلیون کاربر را به سمت خود جذب کند. دلایل مختلفی در رخ دادن این اتفاق دخیل بوده‌اند که از مهم‌ترینشان می‌توان با انتشار اختصاصی محتواهای جذاب مانند The Mandalorian و همه‌گیری ویروس کرونا اشاره کرد. مورد دوم، مردم سراسر جهان را مجبور کرد برای مدت طولانی‌ای در خانه بمانند. همین اتفاق باعث شد سرویس‌های دیجیتالی تماشای فیلم و سریال بیشتر از همیشه مورد توجه قرار گرفته و ترافیک زیادی از اینترنت را به خود اختصاص دهند. البته دیزنی پلاس تنها سرویس استریمی نیست که به والت دیزنی تعلق دارد.

والت دیزنی اوایل سال گذشته‌ی میلادی مبلغ هنگفتی را پرداخت و فاکس قرن بیستم را خریداری کرد. در نتیجه‌ی این اتفاق، تعداد زیادی از دارایی‌های شرکت از جمله هولو به تصاحب آن درآمد. این سرویس استریم هم به لطف شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح قرنطینه‌ی خانگی رشد قابل‌توجهی را در تعداد مشترکان تجربه کرده است. وقتی دیزنی کنترل هولو را به دست گرفت، این سرویس تنها ۲۰ میلیون اشتراک داشت اما رقم مورد نظر اکنون به ۳۵ میلیون نفر رسیده است. در ضمن، بد نیست بدانید هر کدام از سرویس‌های استریم متعلق به والت دیزنی گروه متفاوتی از مخاطبان را هدف گرفته‌اند. همین مسئله شرایطی را به وجود آورده تا شاهد فعالیت دو سرویس مشابهی باشیم که هر دو به یک مجموعه تعلق دارند.

اگر گزارش اخیر Collider حقیقت داشته باشد، والت دیزنی مشغول انجام اقداماتی است تا ادغام دیزنی پلاس و هولو انجام بگیرد. این اقدامات، شامل برکناری تعدادی از مدیران اجرایی می‌شود. تعدادی دیگر هم به دلیل همپوشانی عناوین شغلی، خودشان قطع همکاری کرده‌اند. تا به این لحظه دیگر رسانه‌ها یا کارشناسان این حوزه واکنشی نسبت به گزارش Collider نشان نداده‌اند. از همین رو، نمی‌توان با قطعیت درباره‌ی صحت ادعاهای مطرح شده اظهار نظر کرد.

در یک سوی ماجرا، دیزنی پلاس قرار گرفته که سعی دارد نظر مثبت خانواده‌ها را جلب کند. از همین رو، تماشای فیلم‌ها و سریال‌هایش توسط افراد کم سن و سال مشکل‌آفرین نیست. در سوی دیگر ماجرا، هولو قرار دارد که محتواهایش برای جلب نظر بزرگسالان ساخته می‌شوند. با در نظر گرفتن تفاوت‌هایی که بین محصولاتشان وجود دارد، به احتمال زیاد شاهد اضافه شدن یک بخش جدید به دیزنی پلاس خواهیم بود که محتواهای بزرگسالانه را در خود جای می‌دهد. در ضمن، اضافه شدن قابلیت‌های تازه به منظور نظارت بیشتر والدین روی کودک و همچنین قطع دسترسی او به محتوای نامناسب برای سنش، دور از انتظار نخواهد بود.

اشتراک ماهانه‌ی دیزنی پلاس و هولو در حال حاضر به ترتیب ۶.۹۹ و ۵.۹۹ دلار قیمت‌گذاری شده‌اند. در صورتی که اذغام این دو سرویس استریم نهایی شود، احتمالا شاهد افزایش قیمت اشتراک دیزنی پلاس خواهیم بود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments