#مهسا_امینی

آینده بازی Dino Crisis شما را خوشحال و در عین حال ناراحت می‌کند!

کپکام، صاحب امتیاز کم کار علامت تجاری Dino Crisis

اخبار بازی Dino Crisis

نزدیک به دو دهه از انتشار آخرین نسخه سری بازی Dino Crisis گذشته و بسیاری امیدوارند این بازی از نو رخ نمایی کند، ولی متاسفانه اخبار منتشر شده در روزهای اخیر آینده چندان درخشانی از این بازی نمایش نمی‌دهند!

ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ بود که استودیو کپکام یک علامت تجاری جدید از سری بازی Dino Crisis برای عنوانی در سبک آنلاین چند نفره ثبت کرد، با این حال روزهای اخیر وبسایت Twisted Voxel متوجه شده که این علامت تجاری تا حد زیادی با شکست مواجه شده و استودیو کپکام از آن بهره‌ای نبرده و آن را رها کرده است.

همانطور که در ابتدا اشاره شد، این علامت تجاری ثبت شده از سری بازی Dino Crisis به یک عنوان آنلاین چند نفره اشاره داشته که به نظر تیم سازنده به دنبال انتشار آن روی گوشی‌های موبایل، در کنار راه اندازی وبسایت برای آن بوده است، ولی تنها اخبار حال حاضر، خبر از کنار گذاشتن این علامت تجاری در آگوست سال جاری می‌دهند. استودیو کپکام حتی افزونه‌های متفاوتی نیز به این علامت تجاری افزوده، با این حال هیچگونه خبری مبنی بر آغاز توسعه آن انتشار نیافته و به معنای واقعی کلمه هیچگونه امیدی به احیای این بازی، حداقل در آینده نزدیک نیست. اینگونه به نظر می‌رسد که استودیو سازنده ایده پردازی را انجام داده، ولی از توسعه آن پشیمان شده یا قدرت توسعه آن را نداشته و در پایان این عنوان را کنار گذاشته و ایده‌های آن‌ها به ثمر ننشسته‌اند.

البته این مطلب بخش‌های خوشحال کننده نیز دارد! علامت تجاری بازی Dino Crisis که در سال ۱۹۹۹ و سه ماه پیش از عرضه این بازی برای پلی استیشن ثبت شده، هنوز در اختیار کپکام بوده و طی ماه نوامبر سال جاری برای ۱۰ سال آینده تمدید شده است. این استودیو همچنین یک علامت تجاری دیگر از این بازی را طی سال ۲۰۱۹ در ژاپن به ثبت رسانده‌اند. شکی نیست که استودیو کپکام هنوز به بازی Dino Crisis فکر می‌کند و گرچه ثبت این علامت‌های تجاری می‌تواند به منظور انتشار نسخه جدید از این بازی در آینده نزدیک نباشد، ولی آن‌ها در تلاش هستند که این IP را در اختیار خود نگه داشته و از دستیابی دیگر استودیوها به آن جلوگیری کنند و چنین چیزی می‌تواند به معنی عرضه نسخه جدید از Dino Crisis در آینده‌ای نامعلوم باشد.

مدت زمان زیادی‌ست که شاهد نام Dino Crisis در دنیای بازی‌های ویدیویی هستیم که به نسخه جدید یا ریمیک نسخه‌های پیشین اشاره دارند. امید ما طی سال ۲۰۲۰ توسط یک افشاگر جان تازه گرفت، ولی پس از مدتی کوتاه به نا امیدی کامل بدل شد. او اعلام کرد که نسخه جدید بازی Dino Crisis سال‌هاست که در دست توسعه بوده، ولی پس از مدتی خبر لغو شدن کامل این پروژه در وبسایت‌های خبری منتشر شد. افشاگر خبر اول، در راستای این خبر اعلام کرد که فرنچایز محبوب Dino Crisis به طور کامل از بین رفته است، ولی اخبار جدید و ثبت دوباره علامت تجاری Dino Crisis چیز دیگری به ما می‌گویند.

طی ماه سپتامبر لیست داده‌های داخلی GeForce Now منتشر شد و عناوین بسیاری از کپکام از جمله Monster Hunter 6 و Dragon’s Dogma 2 در آن دیده شدند، ولی متاسفانه خبری از نسخه جدید یا ریمیک بازی Dino Crisis نبود. با این حال ما هنوز به معرفی و انتشار نسخه جدید از سری بازی Dino Crisis امید داریم و باید منتظر بمانیم. آیا شما سری بازی Dino Crisis را تجربه کرده‌اید؟ آیا از بازگشت آن حمایت می‌کنید؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا