روند توسعه GTA 6 تفاوتی عمده با GTA V خواهد داشت!

تفاوتی عمده در توسعه GTA 6 که می‌تواند به افت چشم گیر راکستار ختم شود!

روند توسعه GTA 6 تفاوتی عمده با GTA V خواهد داشت! نیما خدارحمی ۰ ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ اخبار بازی
تفاوت روند توسعه GTA 6 و GTA V

در حال حاضر هیچ انتظاری سخت‌تر از انتظار کشیدن برای انتشار بازی GTA 6 در دنیای بازی‌های ویدیویی نیست. ما در همین حین که انتظار این بازی را می‌کشیم، می‌دانیم که این عنوان تفاوتی بزرگ با نسخه‌های پیشین این سری دارد که به گفته بسیاری این تفاوت به ضرر بازی GTA 6 خواهد بود!

استودیو محبوب راکستار، همیشه به طراحی و انتشار بازی‌های بزرگ و با کیفیت شهرت داشته است و همین موضوع، دلیل سودهای کلان چند میلیارد دلاری و تحسین لحظه به لحظه توسط منتقدین و کاربران بوده است. در همین راستا، هر وقت به زمان انتشار بازی‌های مختلف توسط آن‌ها نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که آن‌ها بازی‌های خود را از همان لحظه ابتدایی بدون نقص انتشار داده و از همان ابتدا همه را خیره کرده‌اند که بدون شک باعث بالا رفتن انتظارات ما از بازی Grand Theft Auto 6 می‌شود. البته نباید فاصله زیاد میان انتشار بازی‌های آن‌ها را نادیده گرفت. آخرین بازی انتشار یافته توسط این استودیو به چهار سال پیش و انتشار بازی Red Dead Redemption 2 و آخرین بازی انتشار یافته از سری بازی جی تی ای به حدود یک دهه پیش بر می‌گردد. همانطور که می‌دانید در حدود دو ماه پیش استودیو راکستار توسعه بازی GTA 6 را تایید کرد.

بازی GTA V نه تنها پر سودترین بازی رایانه‌ای، بلکه پر سودترین رسانه تاریخ بود و بدون شک تیم راکستار به دنبال طراحی و توسعه عنوانی در همین حد یا حتی بزرگ‌تر از GTA V است. تمامی منتقدین و فعالان یقین دارند که تیم راکستار تمام نیروی خود را متمرکز بر این بازی کرده تا بتواند تمام انتظارات منتقدین و کاربران را برآورده کند که به وضوح بسیار سخت است. احتمال اینکه بازی GTA 6 مانند سایر بازی‌های راکستار عنوانی با کیفیت و البته سودآور که توسط همگان مورد نقد مثبت قرار گیرد بسیار بالاست، ولی ما باور داریم این بازی نکته منفی بسیار چشم گیری نسبت به GTA V خواهد داشت!

استودیو راکستار از اولین روز فعالیت خود توسط برادران هاوسر (Houser) یعنی دن و سم هدایت شده که بدون شک اصلی‌ترین اعضای تیم خارق العاده راکستار بودند. این دو برادر پس از موفقیت‌های بی حد و اندازه شهرتی بی سابقه به دست آورده و توسط بسیاری نابغه خطاب شده‌اند. این دو برادر تمام مدت به همکاری با یکدیگر پرداخته و از زمان توسعه و انتشار بازی Grand Theft Auto 3 تا عنوان تاریخی Red Dead Redemption 2‌ این تیم را هدایت کرده‌اند و این همان موضوعی است که در بازی Grand Theft Auto 6 شاهدش نخواهیم بود!

پس از عرضه بازی Red Dead Redemption 2 طی سال ۲۰۱۸، دن هاوسر مسیر خود را از استودیو راکستار جدا و قرارداد خود را فسخ کرد. دن هاوسر برای دهه‌ها نقشی مهم در استودیو راکستار داشت و در نقش‌های کارگردان، نویسنده و بسیاری نقش‌های دیگر در توسعه بازی‌های Grand Theft Auto IV، Grand Theft Auto V، هر دو نسخه از سری Red Dead Redemption و باقی بازی‌های استودیو راکستار داشته است. بدون شک افراد بسیاری در راکستار به او کمک کرده و ایده‌های او را پرورش داده‌اند، با این حال حقیقت این است که او یکی از مغزهای متفکر این مجموعه بوده که مسیر دشوار توسعه این عناوین شاهکار را هموار ساخته است.

پس از ترک استودیو راکستار، دن هاوسر استودیو مستقل خود با نام Absurd Ventures را پایه ریزی کرد. این استودیو تابدین لحظه هیچ پروژه‌ای معرفی نکرده، با این حال با توجه به فعالیت‌های دن هاوسر طی این سال‌ها، تمام حواس ما به او جمع بوده و بدون شک منتظر اخبار رسمی درباره این استودیو نشسته‌ایم. در سوی دیگر سم هاوسر، در حال حاضر به عنوان رئیس استودیو راکستار فعالیت دارد.

تابدین لحظه هیچ دلیلی درباره خروج دن هاوسر از راکستار مطرح نشده، با این حال شایعات موجود از علاقه او به شرکت در پروژه‌های جدید و متفاوت می‌گویند و این در حالی است که شرکت مادر استودیو راکستار یعنی تیک‌تو، از آن‌ها خواسته تمام تمرکز خود را روی بازی فوق العاده موفق GTA Online قرار دهند. همانطور که گفته شد ما این اطلاعات را از طرف افشاگران دریافت کرده و به هیچ عنوان نباید آن‌ها را رسمی دانست، با این حال این شایعات تنها چیزی هستند که از خروج دن هاوسر می‌دانیم و جزئیات دقیق خروج او هرگز به طور رسمی منتشر نشدند و انتظار نمی‌رود منتشر شوند. برخی باور دارند که دن هاوسر به طور مخفیانه و با استفاده از آیتم‌های درون بازی Red Dead Redemption 2 درباره خروج خود از راکستار خبر داده است، با این حال این موضوع نیز در حد شایعه است و ما هرگز تا زمان انتشار خبر رسمی نمی‌توانیم از صحت این شایعات اطمینان داشته باشیم.

فارغ از اینکه چرا دن هاوسر از راکستار خارج شد، باعث می‌شود راکستار قسمتی بزرگ از خود را از دست داده و تا حدی قابل توجه دچار سر درگمی شود. تمام عناوین مهم منتشر شده طی دو دهه اخیر توسط راکستار با حضور دن هاوسر صورت گرفته و بازی GTA 6 اولین عنوان آن‌ها طی دو دهه اخیر بدون حضور اوست. حقیقت این است که احتمال کاهش کیفیت و در نتیجه کاهش فروش بازی GTA 6 در نبود دن هاوسر بسیار بالاست و باید دید این بازی می‌تواند بدون حضور یکی از مهره‌های اصلی خود، عنوانی در خور نام راکستار و جی تی ای ارائه دهد یا خیر!

در حال حاضر اطلاعات بسیار اندکی از بازی GTA 6 در دسترس است. در همین حال، برخی افشاگران باور دارند که عکس‌هایی از این بازی در Grand Theft Auto: The Trilogy –  The Definitive Edition وجود داشته و خانه‌ای در ایالتی بسیار شبیه به ایالت فلوریدا (محل قرارگیری شهر میامی که شهر وایس سیتی در دنیای جی تی ای که از این شهر الهام گرفته شده است) را نشان می‌دهد. با توجه به این شایعه و البته برخی شایعات انتشار یافته توسط افشاگران معتبر، بازی Grand Theft Auto 6 در شهر وایس سیتی جریان خواهد داشت. متاسفانه تمام اخبار منتشر شده از این بازی در حد شایعه هستند.

در پایان باید اشاره داشت که ما به هیچ عنوان نمی‌توانیم کاملا مطمئن درباره بازی GTA 6 نظر دهیم و باید تا انتشار اطلاعات رسمی منتظر بمانیم. در حالی که نبود دن هاوسر به تنهایی نکته‌ای منفی نسبت به تمام عناوین پیشین استودیو راکستار محسوب می‌شود، ممکن است استودیو راکستار حتی بهتر از گذشته خود این بازی را توسعه دهد. نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید نبود دن هاوسر چه تاثیری بر روند توسعه GTA 6 و به طور کلی آینده استودیو راکستار می‌گذارد؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا