چه کشوری آغازگر جنگ هسته‌ای در فال اوت بود: آمریکا یا چین؟

یکی از خالقان مجموعه پاسخ می‌دهد

جنگ هسته‌ای در فال اوت

تیم کین (Tim Cain)، بازیساز آمریکایی، در بخشی از مصاحبه اخیر خود سرانجام فاش کرد چه کشوری آغازگر جنگ هسته‌ای در فال اوت بود.

Fallout یک مجموعه بازی‌های نقش آفرینی بوده که اتفاقاتش در جهانی پسا آخالرزمانی رخ می‌دهند. به بیان دقیقتر، سال‌ها پیش یک جنگ هسته‎‌ای میان ایالات متحده آمریکا و جمهوری خلق چین رخ داد و نه تنها کشورها را به ویرانی کشاند و جان میلیون‌ها انسان را گرفت، بلکه باعث شد موجودات جهش یافته بوجود آمده و در بخش‌های مختلف زمین ساکن شوند. در ضمن، طی نسخه‌های گذشته اطلاعات زیادی درباره جهان بازی در اختیار علاقه مندان قرار گرفت اما هرگز فاش نشد چه کسی اولین بمب هسته‌ای را به سمت دشمنش روانه کرد.

تیم کین یکی از خالقان نسخه اول مجموعه Fallout بوده و اخیراً مصاحبه‌ای را با کانال یوتیوب TKs-Mantis انجام داده است. او در بخشی از گفتگو به گمانه زنی‌ها خاتمه داده و سرانجام فاش کرد چه کشوری آغازگر جنگ هسته‌ای در فال اوت بود: چین. طبق توضیحات کین، قضیه اینطور نبود که چین ناگهان به شلیک بمب هسته‌ای تصمیم بگیرد و ایالات متحده آمریکا با اقداماتش باعث تحریک آن‌ها شد:

حکومت چین گفت: «شما باید آزمایشات را متوقف کنید.» دولت ما هم در ظاهر موافقت کرد اما به آزمایشات ادامه داد.

در صورتی که حافظه‌تان یاری نمی‌کند، ایالات متحده آمریکا قبل از جنگ هسته‌ای مشغول انجام آزمایشاتی با محوریت FEV یا Forced Evolutionary Virus بود؛ ویروسی که عامل بوجود آمدن بسیاری از موجودات جهش یافته‌ای است که در نسخه‌های پیشین با آن‌ها ملاقات کرده‌ایم. این ویروس توسط West Tek در راستای تولید ابرسرباز برای ارتش آمریکا ساخته شد؛ ارتشی که ظاهراً زره پیشرفته T-51 Power را برای مقابله با چینی‌ها کافی نمی‌دانست!

قبل از اینکه جنگ هسته‌ای در فال اوت رخ دهد، حکومت‌های ایالات متحده آمریکا و چین که ابرقدرت‌های جهان به شمار می‌رفتند مشغول رقابت بر سر کنترل منابع باقی مانده زمین بودند. طبق گفته‌های تیم کین، لو رفتن قضیه Forced Evolutionary Virus باعث شد رقابت میان این دو کشور به یک جنگ تمام عیار تبدیل شود.

3 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا