#مهسا_امینی

معجزه پلی‌استیشن؛ بازی Deathloop به شکل عجیبی کم حجم است!

این عنوان طی ماه‌های آتی از راه می‌رسد

حجم Deathloop

استودیو آرکین ساعاتی قبل حجم Deathloop روی پلی‌استیشن 5 را مشخص کرد که به شکل عجیب و غیرمنتظره‌ای پایین است.

آرکین که با خلق مجموعه Dishonored در میان علاقه‌مندان به ویدیو گیم شناخته می‌شود، در جریان E3 2019 از محصول جدید خود رونمایی کرد که Deathloop نام داشته و در ژانر اکشن-ماجراجویی ساخته شده است. استودیو فرانسوی قصد داشت بازی مزبور را در مه سال جاری میلادی عرضه کند اما انتشار به تابستان موکول شد تا انتظار طرفداران چند ماه بیشتر به طول بیانجامد.

Deathloop از دوربین اول شخص بهره برده و داستانش درباره مردی است که در روی نیمکت یک جزیره به هوش می‌آید؛ جزیزه‌ای نظامی که در گذشته محل انجام آزمایش‌های عجیب و غریب بوده است. شخصیت اصلی داستان که کلت نام دارد، طی اتفاقاتی متوجه می‌شود در داخل چرخه زمانی گرفتار شده و ساکنان جزیره بدون اینکه چیزی به یاد بیاورند، هر روز داخل یک جشن مشابه شرکت می‌کنند. کلت باید هشت هدف را قبل از نیمه شب و شروع دوباره همه چیز بکشد تا بدین ترتیب بتواند به چرخه پایان دهد.

حجم Deathloop روی پلی‌استیشن 5 به تازگی مشخص شده و رقم آن به شکل عجیبی پایین است. با توجه به اطلاعاتی که از سوی آرکین روی سرورهای پلی‌استیشن آپلود شده، نسخه مزبور تنها ۱۶.۱ گیگابایت حجم دارد. این اتفاق را باید به پای تکنولوژی جدید سونی نوشت که تحت عنوان کراکن (Kraken) شناخته شده و بسته به بازی می‌تواند حجم را تا ۶۰ درصد کاهش دهد. دث لوپ انحصاری پلی‌استیشن نبوده و برای رایانه‌های شخصی هم توسعه می‌یابد. تا به این لحظه صحبتی از حجم بازی روی پی‌سی به میان نیامده اما با در نظر گرفتن میزان تاثیرگذاری کراکن می‌توان گفت حجم آن احتمالا در حدود ۳۰ گیگابایت خواهد بود.

نخستین باری نیست که کراکن باعث کاهش حجم نسخه پلی‌استیشن 5 یک بازی می‌شود. شرکت Unknown Worlds Entertainment چندی پیش نسخه پلی‌استیشن 5 بازی Subnautica را منتشر کرد که تنها ۵ گیگابایت حجم داشت. این در حالی است که نسخه پلی‌استیشن 4 بیش از ۱۴ گیگابایت حجم اشغال می‌کند. مثال بعدی، Control: Ultimate Edition است که برای نصب روی ایکس‌باکس سری ایکس ۴۲.۵ گیگابایت فضا نیاز دارد اما دارندگان کنسول جدید پلی‌استیشن با تنها ۲۵.۷۹ گیگابایت فضای خالی به هدف خود می‌رسند.

دث لوپ را می‌توان ترکیبی از محصولات پیشین آرکین، یعنی Dishonored و Prey دانست. کاربر در نحوه کشتن اهداف آزادی عمل کامل داشته و می‌تواند از پارکور، گجت‌ها و قدرت‌های مختلف، مخفی‌کاری و درگیری مسلحانه بهره ببرد. بازی همچنین دارای یک مد چند نفره است که کاربر در آن نقش یکی از محافظان را بر عهده می‌گیرد. او وظیفه دارد مقابل کولت ایستاده و اجازه ندهد اهداف را قبل از رسیدن نیمه شب از بین ببرد.

بازی Deathloop در تاریخ ۲۳ شهریور سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۴ سپتامبر) برای پلتفرم‌های هدف عرضه خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا