بازی Death Stranding تبدیل به پرفروش‌ترین آی‌پی جدید نسل فعلی در ژاپن شد

استقبال گسترده از بازی در ژاپن

پرفروش‌ترین آی‌پی جدید نسل فعلی در ژاپن

مطابق یک گزارش، بازی Death Stranding تبدیل به پرفروش‌ترین آی‌پی جدید نسل فعلی در ژاپن شد.

چندی پیش، ساخته‌ی موردانتظار هیدئو کوجیما با نام Death Stranding رسما عرضه شد و انتشار این اثر با بازخوردهای ضد و نقیضی همراه بود. با این حال، بازی جدید خالق مجموعه افسانه‌ای Metal Gear Solid در ژاپن مورد استقبال بسیاری از بازیکنان قرار گرفته است. 

Death Stranding در طی هفته اول عرضه، موفق به فروش 185 هزار و 909 نسخه شده است که این رقم، بازی جدید کوجیما را تبدیل به پرفروش‌ترین آی‌پی جدید نسل فعلی در ژاپن کرده است. پیش از این بازی Dark Souls توانسته بود به عنوان یک آی‌پی جدید به چنین رقمی دست پیدا کند.

این آمار و اطلاعات توسط یک اکانت توئیتری به نام Game Data Library منتشر شده که معمولا آمار و ارقام بازی‌های به فروش رسیده در ژاپن را به دست می‌آورد و آن را منتشر می‌کند. مطابق اعلام Game Data Library، بازی Knack هم در زمان عرضه به چنین رقمی دست پیدا کرده اما از آنجا که این اثر در ژاپن همراه با کنسول پلی‌استیشن 4 به صورت رایگان دردسترس کاربران قرار می‌گرفت، این اکانت توئیتری Knack را محاسبه نکرده است.

مطابق آمار منتشر شده از سوی Game Data Library، سه بازی Judgment، Sekiro: Shadows Twice و Bloodborne که قبل از Death Stranding منتشر شده‌اند، هر کدام از آنها تقریبا موفق به فروش ۱۵۰ هزار نسخه شده است. این موضوع در حالی مطرح شده است که سه بازی مذکور با بازخوردهای بهتری از سوی مخاطبین و منتقدین به نسبت Death Stranding مواجه شده‌اند با این حال، نام و آوازه کوجیما و همچنین، ایده جدیدی که استودیو کوجیما پروداکشنز در بازی گنجانده‌اند، بی تاثیر در به وجود آمدن چنین ارقامی در فروش نیست.

بازی Death Stranding، اولین بازی هیدئو کوجیما پس از جدایی از استودیو کونامی و پیوستن به سونی محسوب می‌شود. این بازی هم‌اکنون برای کنسول پلی‌استیشن 4 دردسترس است و در تابستان سال ۲۰۲۰ میلادی هم، کاربران رایانه‌های شخصی می‌توانند به تجربه‌ی این بازی در سیستم عامل ویندوز بپردازند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا