1%
  • 10/10

ساخت فیلم ددپول و ولورین را مدیون بازگشت هیو جکمن هستیم

پروژه تا مرز کنسل شدن رفته بود!!

ساخت فیلم ددپول و ولورین را مدیون بازگشت هیو جکمن هستیم ۳۴ ۰۶ تیر ۱۴۰۳ مارول کپی لینک
ساخت فیلم ددپول و ولورین

با نزدیک شدن به اکران پرسروصدایش، مشخص شده که ساخت فیلم ددپول و ولورین به بازگشت هیو جکمن (Hugh Jackman) بستگی داشته و قبل از متقاعد شدنش تا مرز کنسل شدن هم رفته بوده است.

شاید کمی عجیب به‌نظر برسد، ولی فیلم Deadpool & Wolverine برای گرفتن تایید مدیر استودیو مارول چالش‌های متعددی را پشت سر گذاشته است. همانطور که بارها در مطالب پیشین اشاره شده، این رویداد کراس اوری به‌شدت مورد انتظار اولین اثر سینمایی بزرگسال استودیو مارول است که به سیاست‌های مسخره دیزنی سر خم نمی‌کند و درست مثل دو فیلم قبلی ددپول، روایت‌گر داستانی خشن و خونین است. علیرغم اینکه رایان رینولدز (Ryan Reynolds) ایده‌های بی‌شماری برای قسمت پایانی سه‌گانه ددپول داشت، اما این بازگشت غیرمنتظره هیو جکمن بود که پروژه را از خطر کنسل شدن نجات داد.

در مصاحبه‌ای جدید با رسانه Vanity Fair، رایان رینولدز تایید کرد که به‌دلیل ضعیف بودن کانسپت اولیه، ساخت فیلم ددپول و ولورین تا مرز کنسل شدن رفته بود اما تماس لحظه آخری هیو جکمن همه‌چیز را تغییر داد. جالب اینجاست که مدیر استودیو مارول در ابتدا با ایده بازگشت ولورین موافق نبوده، زیرا نمی‌خواسته به پایان شاهکار لوگان آسیب وارد شود.

همان ابتدا که با رایان و هیو درباره ایده ساخت فیلم ددپول و ولورین صحبت می‌کردیم، به هیو گفتم تو نباید برگردی چون بهترین پایان در تاریخ فیلم‌های ابرقهرمانی داشتی. این مسئله ساده‌ای نیست که بخواهیم خیلی ساده ازش بگذریم. من نمی‌خواستم به پایان لوگان آسیب وارد شود ولی وقتی رایان توضیح داد که هیو قراره به ورینت ولورین از یک دنیای موازی جان ببخشد، نظرم عوض شد.

مارول چگونه بدون آسیب به پایان لوگان، ولورین را بازگرداند؟

به‌دنبال انتشار دومین تریلر، یک تئوری در فضای مجازی دست به دست می‌شود که به‌طرز هوشمندانه‌ای میراث لوگان را حفظ می‌کند. تریلر جدید نشان داد که دنیای ددپول در معرض خطری جدی قرار دارد و ولورین تنها کسی است که می‌تواند به جهش‌یافته نامیرای پرچونه داستان کمک کند. وقتی لوگان بنا به دلایلی نامعلوم از کمک کردن امنتاع می‌ورزد و می‌گوید مشکلت هیچ ارتباطی به من ندارد، ددپول با عصبانیت می‌گوید: “وقتی دنیای خودت هم به فنا رفت همین گفتی؟” سپس مامور پارادوکس از سازمان تناقضات زمانی می‌گوید: “این ولورین کل دنیای خود را ناامید کرده است“. اوایل تریلر هم اگر دقت کنید، ولورین از چیزی ناراحت است و خودش را مسئول اتفاقات رخ داده می‌داند. او حتی به شخصی ناشناس می‌گوید: “من قهرمان نیستم“. حالا سوالی که ذهن همه را مشغول کرده این است که چه اتفاقی برای دنیای ولورین افتاده است؟

اگر به‌خاطر داشته باشید، در فیلم X-Men: The Last Stand، جین گری تحت تاثیر ققنوس تاریک قرار گرفته و کنترل قدرت‌های غیرقابل تصورش را از دست داده بود. علیرغم تلاش مردان ایکس، وضعیت جین گری از قبل هم بدتر شده بود. به‌همین دلیل لوگان سخت‌ترین تصمیم زندگی خود را گرفت و با کشتن عشقش، دنیا را از خطری جدی نجات داد. حالا طبق یک تئوری جدید، ولورین قسمت پایانی سه‌گانه ددپول، نسخه اصلی فرانچایز مردان ایکس نیست و متعلق به دنیایی موازی است که در آن اتفاقات به شکل دیگری رخ داده است. در واقع ولورین با گرفتن تصمیم خودخواهانه و نکشتن جین گری، باعث نابودی دنیای خود شده است. اینگونه هم جمله مامور پارادوکس با عقل جور درمی‌آید و هم میراث شاهکار سینمایی لوگان حفظ می‌شود.

فیلم به‌شدت مورد انتظار Deadpool & Wolverine در تاریخ ۲۶ جولای (۵ مرداد سال ۱۴۰۳) در سینماها اکران خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

34 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments