داستان فیلم Deadpool 3 احتمالا با انتقام جویان 6 در ارتباط خواهد بود

داستان فیلم Deadpool 3 احتمالا با انتقام جویان 6 در ارتباط خواهد بود

ماجرای خرابکاری ددپول و نابودی مولتی‌ورس!

طبق جزئیاتی که از داستان فیلم Deadpool 3 در دسترس قرار گرفته، احتمال دارد که این اثر با فیلم انتقام جویان 6 مستقیما در ارتباط باشد و مشکلات Doctor Strange In The Multiverse of Madness را هم حل کند.

هنگامی که دو فیلم اول از سری Deadpool منتشر شدند، سبک طنز شخصیت ددپول با استقبال بی‌سابقه طرفدارانی مواجه شد که پیش از آن، هرگز چنین چیزی را در دنیای فیلم و سینمای مارول ندیده بودند! با این حال آن‌ها تنها خواستار یک چیز بودند و آن هم ساخت یک دنباله، برای این اثر بی‌نظیر بود. اما در سال ۲۰۱۶ شایعه‌های خریداری شدن استودیو فاکس (20th Century Fox) توسط کاربران منتشر شد و در نهایت، دیدیم که دیزنی (Disney) موفق شد تا این کار را انجام دهد؛ موضوعی که نتیجه آن، گرفتن حق استفاده از شخصیت‌های فنتستیک فور (Fantastic Four) و مردان ایکس (X-Men) از جمله ددپول، توسط استودیو مارول (Marvel Studios) بود.

با نهایی شدن قرارداد دیزنی، عملا برخی از ایده‌های رایان رینولدز (Ryan Reynolds) نیز با از کنار رفتن استودیو فاکس نابود شدند، ولی این بازیگر معروف سعی کرد تا اینبار راه را با کوین فایگی (Kevin Feige)، مدیر استودیو مارول به پیش ببرد؛ کسی که حال با همکاری او فیلم Deadpool 3 را به پیش می‌برند و به طرز جالبی ولورین (Wolverine) را هم در جریان آن دخیل کرده‌اند!

با این حال، سوالی که مطرح می‌شود این است که چطور ولورین به جهان ددپول راه پیدا خواهد کرد؟ رایان رینولدز و هیو جکمن (Hugh Jackmann) پیش‌تر به این سوال ما تا حدودی جواب منطقی دادند و اظهار کردند که داستان این فیلم اصلا ربطی به مرگ لوگان (Logan) در فیلم ۲۰۱۸ مختص به این شخصیت ندارد و ولورین در آن جهان مرده است. دقت کنید؛ در آن جهان مرده است! این یعنی احتمالا ولورین حاضر در این فیلم، از جهانی دیگر آمده و یا داستان به کلی در دنیای موازی و مختلف روایت خواهد شد. موضوعی که می‌تواند داستان فیلم Deadpool 3 را به دو فیلم انتقام جویان 6 و 5 مرتبط کند و از طرفی، با نمایشی جذاب، نظر طرفدارن را طوری جلب کند که اشتباهات Multiverse of Madness را هم برطرف کرده باشد.

داستان فیلم Deadpool 3 و ارتباط آن با مولتی ورس

در فیلم Deadpool 2 دیدیم که فردی به نام کیبل (Cable) قصد دارد تا با رفتن به گذشته و کشتن برخی از افراد، از آینده خود که به کشته شدن خانواده‌اش منجر می‌شود جلوگیری کند. او که سربازی فوق پیشرفته از آینده است، ساعت خاصی دارد که کار کردن با آن باعث می‌شود تا فرد بتواند به راحتی از نقطه‌ای از زمان به بخش دیگری برود. این در حالی است که در آخرین سکانس‌های فیلم، این ساعت به دست وید ویلسون (Wade Wilson) یا همان ددپول افتاد.

گیر افتادن چیز با ارزشی مانند ماشین زمان، به دست شخصیتی مثل ددپول، معنایی به جز نابودی ندارد! در واقع او از زمان‌های مختلف به گذشته سفر کرد و پس از نجات دادن همسرش و انجام چند اقدام دیگر، حتی سعی کرد هیتلر را در دوران نوزادی بکشد! با این وجود نکته قابل توجه اینجاست که اکنون از قوانین سفر در زمان و جهان موازی در دنیای سینمایی مارول خبر داریم و اگر ددپول به همین راحتی در خط زمانی سفر کرده، هیچ بعید نیست که بین راه چند جهان را با رسوخ (Incursion) به فنا داده باشد.

به هر حال قرار بود تا جزئیات بیشتری از این موضوع را در Doctor Strange 2 ببینیم، اما چنان که به نظر می‌رسد، شاید سفرهای مختلف ددپول باعث شده باشد تا در داستان فیلم Deadpool 3 شاهد حضور نسخه‌های مختلفی از ولورین، یا حتی خود ددپول باشیم. همچنین اگر ددپول زمینه رسوخ بین جهان‌های مختلف را فراهم کرده باشد، داستان به سمت فیلم انتقام جویان 6 و رویداد بزرگ Secret Wars کشیده خواهد شد.

داستان فیلم Deadpool 3 می‌تواند پایان بهتری برای سری مردان ایکس باشد

حدود ۱۵ سال پیش بود که سری فیلم‌های مردان ایکس شروع شد و طی آن، دیدیم که استودیو فاکس موفق شد تا شخصیت‌های بسیاری را در این جهان پیچیده قرار دهد. حتی دیدیم که در فیلم‌های این سری، سفر در زمان برای اولین بار در دنیای فیلم‌های مارول انجام شد و آن‌ها نسخه‌ای از ولورین را به گذشته فرستادند تا هوش خود را در آنجا کنترل کند؛ موردی که به شدت باعث پیچیده‌تر شدن داستان شده بود و برخی از کاربران را برای بیشتر و بهتر فهمیدن داستان مردان ایکس گیج می‌کرد.

با این وجود، استودیو فاکس در کنار سری مردان ایکس، همچنین فیلم‌های سری فنتستیک فور (Fantastic Four) را هم با یکبار ریبوت و یک نسخه اصلی، ساخته بود و هرکدام طرفداران خاص خود را داشتند. اما در هر صورت هم سری مردان ایکس (قبل و بعد از ریبوت) و هم دو سری فیلم‌های چهار شگفت انگیز، هر دو دارای مشکل جدی برای پایان بندی مناسب بودند؛ طوری که انگار قرار بود تا داستان برای آن‌ها ادامه داشته باشد و سازندگان برای یک جمع‌بندی خوب، کوتاهی کرده بودند.

با این حال، اکنون استودیو مارول با داشتن حق استفاده از شخصیت‌های این دو سری، به راحتی می‌تواند با داستان فیلم Deadpool 3‌ خیلی راحت همه چیز را درست کند‌! برای مثال، می‌توان سفرهای زمانی ددپول را دلیل این موضوع دانست؛ طوری که ددپول با انجام این کار، باعث شده تا دو یا چند خط زمانی و جهان وارد رسوخ شوند و در نتیجه، دنیای چهار شگفت انگیز و مردان ایکس قدیمی به کلی نابود می‌شود. این کار نه‌تنها راه را برای یک ریبوت تازه هموار می‌کند، بلکه نشان می‌دهد که سرنوشت شخصیت‌های این دو سری چه شده و چطور رسوخ رخ می‌دهد.

در واقع اینکه چطور رویداد رسوخ پدیدار می‌شود و یک یا چند جهان را به نابودی می‌کشاند،‌ هنوز مشخص نشده و قرار بود تا در فیلم Doctor Strange In The Multiverse of Madness نشان نشان داده شود. اما ما در آن اثر چیز خاصی از لحظه وقوع این حادثه ندیدیم و تنها یک جهان از پیش نابود شده را مشاهده کردیم که یک دکتر استرنج (Doctor Strange) در آن حضور داشت. این موردی است که می‌تواند با داستان فیلم Deadpool 3 به خوبی حل شود و جالب‌تر اینکه راه را برای رساندن روایت به انتقام جویان 6 مشخص خواهد کرد.

ارتباط Deadpool 3 و انتقام جویان 6

در رویداد سیکرت وارز از جهان کمیک بوکی مارول، موجوداتی به نام Beyonders باعث می‌شوند تا مولتی ورس مارول به کلی دچار مشکل شود و در معرض نابودی قرار بگیرد. البته دو نسخه از کمیک Secret Wars وجود دارد که در نسخه دوم، دکتر دوم (Doctor Doom) خودش وظیفه نابود کردن مولتی ورس را از این موجودات، به عنوان خواسته خود می‌گیرد. با این وجود در هر دو صورت، می‌دانیم که سیکرت وارز یعنی پایان مولتی ورس و برای این کار جهان‌های بسیاری با رسوخ نابود خواهند شد.

حال اگر حین روایت داستان فیلم Deadpool 3 ببینیم که جهان‌ها و خط‌های زمانی بسیاری با رسوخ نابود می‌شوند، هیچ بعید نیست که شاهد ارتباط مستقیم این اثر با انتقام جویان 6 باشیم! درست همانطور که رسما اعلام شده پایان فیلم Ant-Man 3 به انتقام جویان 5 متصل خواهد شد. این موضوع هرگز دور از ذهن نیست و ددپول هم سابقه خوبی در خرابکاری و بهم زدن همه چیز دارد. با این حال داستان وقتی جالب‌تر می‌شود که ببینیم کانگ فاتح (Kang The Conqueror) یا دکتر دوم هم در این اثر حاضر شوند و آمادگی خود را برای نابود کردن مولتی ورس سینمایی مارول اعلام کنند!

فیلم Deadpool 3 برای اکران در تاریخ ۱۸ آبان ۱۴۰۳ (۸ نوامبر ۲۰۲۴) برنامه‌ریزی شده است و درست مثل هر فیلمی از دنیای سینمایی مارول، بعید نیست که تا چند هفته (یا ماه) پس از انتشار این خبر، تاریخ اکران آن بنا بر دلایلی (مثل تاخیر در ساخت یا فوت بازیگر) توسط استودیو مارول تغییر کند.

3.7 3 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا