#مهسا_امینی

نویسنده‌ی سری Dead Space از معرفی یک بازی بزرگ در رویداد پلی‌استیشن 5 می‌گوید

منتظر چه اثری هستید؟

نویسنده‌ی سری Dead Space رویداد پلی‌استیشن 5

نویسنده‌ی سری Dead Space ساعاتی پیش به طور غیرمنتظره در حساب کاربری توییتر خود اعلام کرد که در جریان رویداد پلی‌استیشن 5 از تازه‌ترین پروژه‌ی خود رونمایی خواهد کرد.

پس از سال‌ها صبر و انتظار، سرانجام کمتر از دو روز دیگر به برگزاری رویداد بزرگ پلی‌استیشن 5 باقی مانده است. مراسمی که قرار است شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی (SIE) ضمن نمایش احتمالی کامل کنسول نسل بعدی خود، از عناوین انحصاری و جدید این پلتفرم رونمایی کند و بخش‌هایی از گیم‌پلی بازی‌های نسل نهم را به نمایش بگذارد. در حال حاضر، هرچند که متاسفانه جزئیات چندانی در خصوص آثار حاضر در این رویداد در دسترس قرار نگرفته، اما شماری از هواداران منتظر معرفی تعدادی از برترین بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن از جمله God of War هستند که تا به این لحظه گمانه‌زنی‌های مختلفی در این زمینه مطرح شده است.

در خلال این حدس و گمان‌ها، ساعاتی پیش آقای آنتونی جانستون (Antony Johnston)، نویسنده‌ی سری Dead Space که پیش‌تر در ساخت بازی‌های Shadow of Mordor و Binary Domain نیز همکاری داشته، در تازه‌ترین توییت خود جزئیاتی کمی از اتفاقات مراسم پیش‌رو پلی‌استیشن 5 را به اشتراک گذاشت. او در این بیانیه رسما اعلام کرد که به مدت دو سال روی ساخت یک بازی بزرگ برای کنسول نسل نهم شرکت سونی فعالیت کرده و این عنوان قرار است تا در روز جمعه‌ی هفته جاری و در جریان ویژه برنامه‌ی PS5 به نمایش عموم گذاشته شود.

آنتونی جانستون در این زمینه می‌گوید:

همان‌طور که برخی از شما اطلاع دارید، من به مدت دو سال روی ساخت یک بازی بزرگ مشغول به کار هستم. هرچند که شاید این خبری نامربوط باشد، اما همه‌ی شما باید رویداد پلی‌استیشن 5 که در روز جمعه‌ی همین هفته برگزار می‌شود را تماشا کنید.

به محض انتشار این بیانیه، ذهن شماری از هواداران آنتونی جانستون مشغول شد و کاربران در پرسش‌های متعدد، خواستار ارائه‌ی جزئیات بیشتری در خصوص این پروژه‌ی مورد انتظار شدند. با این وجود، این نویسنده‌ی مشهور در پاسخ به این سوال‌ها اعلام کرد که این عنوان شما در نقش شخصیتی قرار می‌دهد که در زمان نامناسبی، گرفتار یک وضعیت بد شده و دورانی بسیار دشواری را پشت سر می‌گذارد!

در همین راستا، برخی از بازیکنان بر این باور هستند که آنتونی جانستون به طور غیرمستقیم به نسخه‌ی جدید مجموعه‌ی سایلنت هیل اشاره می‌کند و با استناد بر گزارش‌های قبلی، به نظر می‌رسد که بازی بعدی این فرنچایز پرطرفدار به‌زودی در جریان رویداد پلی‌استیشن 5 معرفی خواهد شد. در طرف دیگر، از آنجا که سری Dead Space از مهم‌ترین و بهترین آثار آنتونی جانستون شناخته می‌شود، شماری از هواداران معتقد هستند که اظهارات او در واقع مربوط به بازگشت سری دد اسپیس است.

البته، لازم به ذکر است که حق امتیاز این مجموعه همچنان در اختیار شرکت الکترونیک‌آرتز است و معرفی قسمت جدید این سری قاعدتا باید با همکاری EA صورت بگیرد. در هر حال، رویداد پلی‌استیشن 5 راس ساعت ۰۰:۳۰ بامداد روز جمعه ۲۳ خرداد ماه به وقت ایران (مصادف با ۱۱ ژوئن) برگزار خواهد شد و باید منتظر ماند و دید که شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی چه عناوین جدیدی را برای کاربران خود به نمایش خواهد گذاشت.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با پروژه‌ی جدید و نسل نهمی نویسنده‌ی سری Dead Space چیست؟ به نظر شما، آیا مجموعه‌ی پرطرفدار Dead Space پس از سال‌ها غیبت، دوباره به میادین بازمی‌گردد و یا یک IP کاملا جدیدی در راه کنسول پلی‌استیشن 5 خواهد بود؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا