ریبوت دنیای سینمایی دی سی تاثیری بر سری The Batman نخواهد گذاشت

بتمن پتینسون ادامه می‌دهد

سری The Batman در دنیای سینمایی دی سی

برخلاف سریال‌ها و فیلم‌های کنسل شده اخیر توسط استودیو دی سی (DC Studios)، ظاهرا سری The Batman با بازی رابرت پتینسون (Robert Pattinson) همچنان دنبال خواهند شد.

مدتی است که اطلاعات مختلفی درباره فیلم‌ها و سریال‌های دنیای سینمایی دی سی منتشر می‌شود؛ آثاری که ظاهرا قرار است تا بسیاری از آن‌ها کنسل شوند و دیگر خبری از بازیگران آن‌ها در جهان تازه دی سی نباشد. جیمز گان (James Gunn)، مدیر استودیو دی سی، اخیرا بنا بنا بر همین تصمیمات خود بازیگران نقش سوپرمن (Superman)، واندروومن (Wonder Woman) و بلک ادم (Black Adam) را کنار گذاشته و چنان که به نظر می‌رسد، قصد یک بازسازی کلی از دنیای سینمایی دی سی را دارد.

این در حالی است که طی روز گذشته متوجه شدیم بازیگر نقش فلش (Flash)، ازرا میلر (Ezra Miller)، به خواست کمپانی برادران وارنر و خود جیمز گان، قرار است تا در دنیای جدید دی سی باقی بماند. ازرا میلر طی سال گذشته به کلی کنترل خود را از دست داده و پس از اتهام به انواع جرم‌های مختلف، مدتی را هم در بیمارستان روانی گذرانده تا به شرایط عادی برسد. با این وجود جدای از ازرا میلر، ظاهرا یک بازیگر دیگر از فیلم‌های دی سی هم قرار است تا در دنیای جدید DCU حاضر شود.

مت ریوز (Matt Reeves) از سال ۲۰۱۸ که بن افلک (Ben Affleck) اظهار کرد دیگر قصد ایفای نقش بتمن را ندارد، کارگردانی فیلم The Batman را با بازی رابرت پتینسون ادامه داد. این فیلم در سال ۲۰۲۱ اکران شد و برخلاف بسیاری از آثار سینمایی دنیای دی سی، با استقبال اکثر طرفداران همراه شد؛ موضوعی که سازندگان را به ساخت دنباله‌های این اثر امیدوار کرد و ظاهرا قرار نیست تا سری The Batman تحت تاثیر تحولات اخیر DCU قرار بگیرد.

توضیحات کارگردان فیلم‌های سری The Batman درباره آینده بتمن در DCU

طی آخرین مصاحبه‌ای که مت ریوز (Matt Reeves)، کارگردان سری فیلم‌های بتمن با بازی رابرت پتینسون، با رسانه Comicbook داشته، به نظر می‌رسد که او و دستیارانش سخت مشغول کار روی داستان فیلم The Batman 2 هستند.

من نمی‌تونم جزئیاتی درباره این کار بهتون بدم، اما بذارید اینو بگم که من و دستیارم متسون تاملین (Mattson Tomlin) سخت مشغول کار روی فیلمنامه و داستان فیلم هستیم. مدتی می‌گذره که ما شدید روی این پروژه تمرکز داریم و واقعا برای اینکه چه چیزی رو می‌خوایم به تصویر بکشیم هیجان‌زده‌ایم!

این گفته‌های مت ریوز صرفا این موضوع را تایید می‌کند که فیلم The Batman 2 به زودی در دست ساخت قرار خواهد گرفت و ما یک یا دو سال بعد، باز هم شاهد حضور رابرت پتینسون در قامت شوالیه گاتهام (The Gotham Knight) خواهیم بود. با این وجود، سوالی که حتی پس از این مورد به وجود می‌آید این است که جایگاه سری The Batman در جهان سینمایی دی سی کجاست؟

می‌دانیم که وقتی فیلم‌های این سری جدید از داستان‌های بتمن در دست ساخت قرار گرفتند، کمپانی برادران وارنر (Warner Bros.) رسما اعلام کرد که این آثار در جهانی متفاوت هستند و ارتباط مستقیمی با وقایع DCEU (قدیم) ندارند. با این حساب، می‌توان در نظر گرفت که شاید فیلم The Flash که به زودی هم اکران می‌شود و به وقایع مولتی ورسی می‌پردازد، کاری کند که جهان جدید DCU همین دنیای فیلم‌های سری بتمن باشد. شاید هم همچنان سری The Batman نیز درست مثل فیلم‌های The Joker در جهان متفاوت خود به نمایش گذاشته شوند و در آینده دور شاهد ادغام آن‌ها با DCU باشیم.

موردی که با تصمیمات اخیر مدیر استودیو دی سی واضح شده، این است که او قصد دارد تا به هرج و مرج در جهان سینمایی دی سی پایان دهد و این کار را به قیمت کنار گذاشتن بازیگران اعضای لیگ عدالت (Justice League) هم انجام خواهد داد. اما اینکه چطور این هدف طی سالیان آینده به حقیقت می‌پیوندد، هنوز مشخص نیست.

3.7 3 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا