مدیریت جدید دیسی قصد دارد رویداد کراس اوری بزرگ برادران وارنر را احیا کند

برنامه ده سال آینده دیسی

مدیریت جدید دیسی قصد دارد رویداد کراس اوری بزرگ برادران وارنر را احیا کند پارسا خلیلی ۰ ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ دی‌سی
رویداد کراس اوری بزرگ

به دنبال موفقیت باورنکردنی دنیای سینمایی مارول، دیسی از سال ۲۰۱۳ سعی داشت با فیلم Man of Steel فرانچایز عظیم خود را خلق کند. اما متاسفانه استراتژی‌های غلط برادران وارنر همه چیز را عوض کرد. حال مدیریت جدید دیسی قصد دارد رویداد کراس اوری بزرگ برادران وارنر که مدت‌هاست به دست فراموشی سپرده شده را احیا کند.

رویدادهای کراس اوری همیشه یکی از مهمترین برگ برنده‌های مارول و دیسی به‌شمار می‌رود. همانطور که مارول با رویدادهای بزرگی مثل جنگ داخلی، دستکش بی‌نهایت، جنگ‌های مخفی و انتقام جویان علیه مردان ایکس به شهرت رسیده، دیسی نیز با رویدادهای مشهوری مثل بحران در زمین‌های بی‌نهایت، فلش پوینت، سیاه‌ترین شوالیه و بحران هویت حسابی بین طرفداران کمیک بوک محبوب شده است.

چندین مورد از این خطوط داستانی معروف دیسی قبلا در فرانچایز نه چندان موفق Arrow-Verse از شبکه CW به تصویر کشیده شده است. پس از گذشت بیش از پنج سال پایه گذاری، پنج سریال و ابرقهرمانان بی‌شماری در سال ۲۰۱۹ در رویداد کراس اوری Crisis on Infinite Earths دور هم جمع شدند و حماسه‌ای بزرگ در مقیاس با مجموعه فیلم‌های انتقام جویان را برای طرفداران دیسی به ارمغان آوردند. اکنون بسیاری مشتاقند تا شاهد رویداد عظیم Crisis on Infinite Earths در DCEU باشند، به خصوص پس از اکران فاجعه بار فیلم Justice League در سال ۲۰۱۷. حال طبق برخی گزارش‌های منتشر شده، به نظر می‌رسد برادران وارنر قبل از خریده شدن توسط دیسکاوری، عملی کردن این ایده جذاب و هوشمندانه را در نظر داشتند. 

براساس گزارش اخیر هالیوود ریپورتر، رئیس استودیو DC Films، والتر هامادا (Walter Hamada) قصد داشت تا قبل از ادغام برادران وارنر با دیسکاوری رویداد بحران در زمین‌های بی‌نهایت را در DCEU به تصویر بکشد. هامادا برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ مسئولیت DCEU را پس از نابودی ایده زک اسنایدر (Zack Snyder) پیرو اکران فیلم لیگ عدالت در سال ۲۰۱۷ بر عهده گرفت. گفته می‌شود رئیس استودیو قصد داشت چهار فیلم دیسی را سالانه در سینماها اکران کند. البته هنوز مشخص نیست که چگونه تغییر مدیریت بر این برنامه‌ها تاثیر می‌گذارد.

همچنین طبق گزارش‌های قبلی دیسی قصد داشت تیزر فیلم بحران در زمین‌های بی‌نهایت را در انتهای فیلم فلش برای طرفداران به نمایش بگذارد و با مجموعه فیلم‌های انتقام جویان رقابت کند. اما به دنبال رخ دادن اتفاقاتی غیرمنتظره، این رویداد کراس اوری افسانه‌ای در ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ در قالب فیلمی چند قسمتی از شبکه CW پخش شد.

آیا رویداد Crisis on Infinite Earths می‌تواند با Avengers: Endgame رقابت کند؟

والتر هامادا تصمیم داشت رویداد بحران در زمین‌های بی‌نهایت را در DCEU ترسیم کند، اما آیا امیدی به عملی شدن این طرح وجود دارد؟ برادران وارنر هم اکنون در حال آماده سازی یک برنامه ده ساله برای رشد و گسترش DCEU است که ممکنه توسط هامادا مدیریت نشود، زیرا طبق برخی منابع خبری او قصد دارد بعد از اکران فیلم Black Adam از دیسی جدا شود.

هدف از ساخت فیلم بحران در زمین‌های بی‌نهایت به منظور پایان دادن به خط مولتی ورس آشفته دیسی و ایجاد یک دنیای سینمایی منحصر به فرد بود تا مثل استودیو مارول به داستان‌های مختلف خود نظم بدهد. به همین خاطر فیلم بتگرل کنسل شد تا برنامه ده ساله دیسکاوری با ریبوت کردن دنیای دیسی بالاخره وارد مسیر درست شود. مسیری که هامادا سال‌ها پیش با رویای توسعه فیلمی بزرگ در مقیاس انتقام جویان پایان بازی در آن قدم گذاشته بود.

رویدادی به بزرگی بحران در زمین‌های بی‌نهایت نیاز به برنامه ریزی طولانی مدت دارد تا بتواند فرصتی برای رقابت با مجموعه فیلم‌های انتقام جویان داشته باشد. اگر هامادا سعی می‌کرد با عجله و بدون برنامه ریزی مناسب به سمت این رویداد حرکت کند، بدون شک با شکست مواجه می‌شد. حال سوال این است که آیا مدیریت جدید برادران وارنر به همان اندازه مشتاق پیگیری این ایده و در نظر داشتن پروژه بحران در زمین‌های بی‌نهایت در برنامه جدید ده ساله خود خواهد بود یا خیر. اگر چنین باشد می‌توان با معرفی این رویداد کراس اوری بزرگ در فیلم فلش انتظار الگویی مشابه سه فاز اول دنیای سینمایی مارول را داشت.

در حال حاضر فیلم The Flash قرار است در تاریخ ۲۳ ژوئن سال ۲۰۲۳ (۲ تیر سال ۱۴۰۲) در سینماهای سراسر جهان اکران شود. نظر شما در این رابطه چیست؟ چه آینده‌ای در انتظار دیسی است؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا