سریال Arrow بدون فیلم سینمایی Green Lantern هرگز ساخته نمی‌شد

موفقیت‌های آینده، در گرو تجربه‌های تلخ دیروز

فیلم سینمایی Green Lantern

با توجه به صحبت‌های اخیر مارک گوگنهایم، فیلم سینمایی Green Lantern نقش مهمی در ساخته شدن سریال Arrow داشته است.

وقتی پخش سریال Arrow هنوز آغاز نشده بود، کمتر کسی پیش‌بینی می‌کرد موفقیت‌های آن به حدی باشد که شبکه‌ی The CW و شرکت برادران وارنر را به سمت یک دنیای مشترک تحت عنوان اروورس (Arrowverse) سوق دهد. این اتفاق نهایتا رخ داد و طی سال‌های ۲۰۱۴ الی ۲۰۱۹ شاهد ساخته شدن سریال‌های مختلفی از جمله The Flash ،Supergirl و Batwoman بودیم که داستان‌هایشان در دنیای مشترک با Arrow جریان دارد. همچنین هر سال یک رویداد کراس‌اُور برگزار می‌شود تا ابرقهرمان‌های اروورس در مقابل یک دشمن مشترک بایستند. این‌طور که به‌نظر می‌رسد، سریال Arrow و به طبع آن، دنیای اروورس موجودیت خود را به فیلم سینمایی Green Lantern مدیون است.

مارک گوگنهایم (Marc Guggenheim) یکی از خالقان سریال Arrow و همچنین یکی از دست‌اندرکاران دنیای اروورس اخیرا مصاحبه‌ای را با پادکست Fake Nerd Podcast انجام داد. در بخشی از گفتگو، بحث به سمت اشاره‌ی کوتاه به فیلم Green Lantern در جریان رویداد Crisis on Infinite Earths کشیده شد و گوگنهایم هم اطلاعات جالبی را به اشتراک گذاشت:

بله، اشاره به فیلم Green Lantern در جریان رویداد Crisis on Infinite Earths تصمیم من بود. با خودم گفته بودم هر طور شده باید این فیلم سینمایی را در گوشه و کنار جا بدهم. کاری به کیفیت آن فیلم ندارم. موضوع این است که من و گرگ برلانتی (Greg Berlanti) در نوشتن فیلمنامه‌اش نقش داشتیم.

از دید من، ارتباط بسیار مهمی بین Green Lantern و سریال Arrow وجود دارد. اگر فیلم فانوس سبز وجود نداشت، اقتباس تلویزیونی کماندار را نمی‌ساختیم.

سریال Arrow روی شخصیتی به نام الیور کویین تمرکز دارد که خوش‌گذرانی اولویت اول و آخر زندگی او است اما غرق شدن کشتی تفریحی، مرگ پدر و پنج سال زندگی در یک جزیره‌ی دور افتاده باعث می‌شود نگاه او نسبت به همه چیز تغییر کند. پدر الیور قبل از مرگ یک دفترچه به او داده و گفته بود لیست افراد فاسدی است که باید از آن‌ها انتقام بگیرد. او هم تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا به استار سیتی بازگشته و خواسته‌ی پدرش را عملی کند. از بازیگران حاضر در این اثر می‌توان به استیون امل (Stephen Amell)، کیتی کسیدی (Katie Cassidy) و کالین دانل (Colin Donnell) اشاره کرد. در ضمن، این سریال پس از پخش هشت فصل، اوایل سال جاری میلادی به پایان خود رسید.

داستان Green Lantern حول محور یک خلبان نیروی هوایی به نام هال جردن می‌چرخد که کلید پیروزی در برابر یک دشمن قدرتمند است. پانزدهمین فیلم مارتین کمبل (Martin Campbell) در مقام کارگردانی به‌خاطر فیلمنامه‌ی پرنقص، جلوه‌های ویژه‌ی نه‌چندان باکیفیت و لحن متناقض بازخوردهای منفی‌ای را از سوی مخاطبان و منتقدان دریافت کرد. این اثر ابرقهرمانی عملکرد بسیار ضعیفی در باکس آفیس داشت و همین هم باعث شد شرکت برادران وارنر تمامی برنامه‌های خود را برای ساخت دنباله لغو کند. رایان رینولدز (Ryan Reynolds) بازیگر نقش اصلی بعدها نارضایتی خود را از کیفیت فیلم ابراز کرد و گفت فیلمنامه اهمیت چندانی برای استودیوهای هالیوودی ندارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا