کارگردان فیلم جدید دنیای سینمایی دی سی سرانجام مشخص شد

همچنان خبری از تاریخ اکران نیست

کارگردان فیلم جدید دنیای سینمایی دی سی سرانجام مشخص شد سورنا رضایی ۰ ۲۹ خرداد ۱۴۰۲ سینما
کارگردان فیلم جدید دنیای سینمایی دی سی

به لطف مطلبی که اخیراً در وب سایت Collider قرار گرفته، کارگردان فیلم جدید دنیای سینمایی دی سی مشخص شده است.

در پی موفقیت‌های بزرگی که فرنچایز Marvel Cinematic Universe برای سازندگان خود رقم زد، وارنر و دی سی تصمیم گرفتند دنیای سینمایی خود را خلق کنند. این اتفاق نهایتاً رخ داد و اقتباس‌های جدید کمیک بوک‌های دی سی تحت عنوان DC Extended Unieverse روی پرده نقره‌ای آمدند. اگرچه آثار خوبی در میانشان وجود دارد، به هیچ وجه نتوانستند انتظارات را برآورده کنند. عملکرد ضعیف فیلم‌ها و تغییراتی که در مدیریت وارنر رخ داد، نهایتاً باعث شد DCEU به انتهای مسیر خود برسد.

وارنر و دی سی، فرنچایز سینمایی خود را ریبوت کرده و حالا وظیفه رهبری پروژه‌ها را روی دوش جیمز گان (James Gunn) و پیتر سفرن (Peter Safran) قرار داده‌اند. فصل نخست DC Universe با نام Gods and Monsters شناخته شده و پنج فیلم سینمایی را در خود جای داده که یکی از آن‌ها اقتباس سوامپ تینگ است. تا پیش از این، تنها کارگردان پروژه‌های Superman: Legacy و The Brave and the Bold مشخص شده بود و حالا نوبت به Swamp Thing رسیده است.

جیمز منگولد (James Mangold) در بخشی از مصاحبه اخیر خود با وب سایت Collider تایید کرده نویسنده و کارگردان فیلم جدید دنیای سینمایی دی سی، یعنی Swamp Thing است. این تاییدیه را نباید غیرمنتظره در نظر گرفت؛ زیرا The Hollywood Reporter چندی پیش فاش کرده بود فیلمساز آمریکایی مشغول مذاکره است تا کارگردانی اقتباس جدید هیولای باتلاق را بر عهده بگیرد. در ضمن، منگولد تاکید کرده هم اکنون روی فیلم جدید جنگ ستارگان هم کار می‌کند که روی نخستین جدای تمرکز خواهد داشت.

حقیقت این است که در حال حاضر مشغول نوشتنشان [فیلم Swamp Thing و فیلم جدید جنگ ستارگان] هستم و هیچ کس نمی‌داند چه اتفاقی رخ داده و کدام یک زودتر اکران می‌شود.

Swamp Thing را خواهم ساخت و این اتفاق، یک شایعه نیست.

جیمز منگولد به هیچ وجه با ژانر ابرقهرمانی غریبه نبوده و دو فیلم The Wolverine و Logan را پرونده هنری خود دارد. او اخیراً هم قسمت یعنی ایندیانا جونز، یعنی Indiana Jones and the Dial of Destiny را جلوی دوربین برده است. در ضمن، فیلم سینمایی سوامپ تینگ المان‌های ترسناک را شامل شده و ریشه‌های تاریک این شخصیت را مورد کند و کاش قرار خواهد داد.

تا به این لحظه، تنها زمان اکران Superman: Legacy قطعی شده است. فیلم جدید سوپرمن اواسط سال ۲۰۲۵ به سینماها خواهد آمد.

3 2 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا