بازیگر نقش دارک‌ساید در اسنایدر کات Justice League مشخص شد

اسنایدر کاتِ لیگ عدالت هیچ اسپین‌آف یا دنباله‌ای نخواهد داشت

بازیگر نقش دارک‌ساید

پس از سال‌ها انتظار، سرانجام بازیگر نقش دارک‌ساید در دنیای سینمایی دی‌سی مشخص شد. ری پورتر این نقش را بر عهده گرفته است.

در پی یک تراژدی خانوادگی، زک اسنایدر (Zack Snyder) از کارگردانی Justice League کنار کشید و جاس ویدون (Joss Whedon) به عنوان جایگزین به تیم تولید اضافه شد. او ایده‌های بسیار متفاوتی را در ذهن خود می‌پروراند. از همین رو، تمام تلاش خود را به کار گرفت تا استودیوی برادران وارنر را به تغییر فیلمنامه و ضبط دوباره‌ی بسیاری از صحنه‌ها مجاب کند. اگرچه فیلمبرداری صحنه‌ها چند ماه پیش تمام شده بود و فیلم در فاز پس‌تولید قرار داشت اما مدیران اجازه‌ی چنین کاری را به او دادند. بدین ترتیب، تعداد قابل‌توجهی از شخصیت‌ها و همچنین خط‌های داستانی به طور کامل حذف شدند. برای مثال می‌توان به معشوقه‌ی بری آلن اشاره کرد.

تغییراتی که جاس ویدون در Justice League اعمال کرد نتیجه نداد و پنجمین فیلم دنیای سینمایی دی‌سی نه تنها بازخوردهای منفی را از سوی منتقدان و مخاطبان دریافت کرد، بلکه در مقابل بودجه‌ی ۳۰۰ میلیون دلاری خود تنها ۶۵۷ میلیون دلار فروخت تا ضرر چند ده میلیونی را به سازندگان خود وارد کند. این موضوع باعث شد برادران وارنر در برنامه‌های خود بازنگری کرده و تمرکز خود را روی آثار اختصاصی مانند Harley Quinn: Birds of Prey قرار دهد. در این بین، طرفداران هم که به هیچ وجه از نتیجه‌ی کار راضی نبودند، با راه انداختن کمپین ReleaseTheSnyderCut خواستار انتشار نسخه‌ی مد نظر زک اسنایدر شدند؛ کمپینی که نتیجه داد و وارنر قصد دارد آن نسخه را سال آینده‌ی میلادی عرضه کند.

مدتی بعد از معرفی پروژه‌ی Zack Snyder’s Justice League، مصاحبه‌ی زک اسنایدر با خبرنگار The Hollywood Reporter به صورت عمومی منتشر شد. او در بخشی از گفتگو اعلام کرد دارک‌ساید در نسخه‌ی جدید حضور دارد. قرار بود در نسخه‌ی اصلی Justice League چند ملاقات با این شخصیت داشته باشیم که یکی از آن‌ها در جریان نبرد حماسی بین ارتش استپن‌ولف و و انسان‌ها بود. جاس ویدون بنا به دلایلی ترجیح داد ایزد شیطانی را به طور کامل حذف کرده و تنها در یک بخش از داستان به او اشاره کند. حال و با گذشت چند روز از انتشار آن مصاحبه، یکی از بازیگران هالیوود با به اشتراک گذاشتن توییتی اعلام کرد بازیگر نقش دارک‌ساید است. او، ری پورتر (Ray Porter) نام داشته و در پرونده‌ی کاری‌اش آثار مختلفی از جمله سریال Modern Family و فیلم Argo دیده می‌شود.

دارک‌ساید، فرزند یوگان خان و هگرا بوده و در ابتدا اوکسس نام داشت. این شخصیت ابرشرور به دنبال تسلط بر تمام سیاره‌ی آپوکالیپس بود. از همین رو، برادرش را به قتل رساند و قدرت امگا را به‌دست آورد. در این حین، عاشق یک دانشمند و جادوگر به نام سولی شد اما رابطه‌ی آن‌ها سرانجام خوشی نداشت؛ زیرا دیساد به دستور هگرا سولی را مسموم کرد و کشت. این اتفاق باعث شد اوکسس به موجودی پلیدتر و خشن‌تر از قبل تبدیل شود. او نهایتا دستور قتل مادرش را صادر کرد و به تنها حاکم سیاره تبدیل شد. این ابرشرور نه تنها یکی از قوی‌ترین شخصیت‌های کمیک بوک‌ها دی‌سی است، بلکه قابلیت زوددرمانی، شلیک پرتوهای امگا از چشمان و دست‌ها، پرواز و خستگی‌ناپذیری هم دارد.

در فیلمنامه‌ی اولیه‌ای که برای Justice League نوشته شده بود، واندر وومن استپن‌ولف را می‌کشد. مدت کوتاهی بعد از این اتفاق، دارک‌ساید از طریق یک پورتال ظاهر شده و ابرقهرمانان را تهدید می‌کند تا بدین ترتیب اتفاقات Justice League 2 زمینه‌چینی شود. اگرچه انتشار Zack Snyder’s Justice League تایید شده اما نباید منتظر قسمت دوم لیگ عدالت باشیم. طبق گزارشی که ساعاتی قبل منتشر شد، استودیوی برادران وارنر تمایلی به ساخت هیچ گونه اسپین‌آف یا دنباله‌ای برای جدیدترین ساخته‌ی زک اسنایدر ندارد. چنین تصمیمی به هیچ وجه دور از انتظار نبوده است. به هر حال، حضور همزمان دو بتمن در دنیای دی‌سی می‌تواند مخاطبان عام را به اشتباه بیاندازد.

در پایان لازم به ذکر است که Zack Snyder’s Justice League در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۱ میلادی از طریق سرویس HBO Max پخش خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا