آیا دردویل دنیای سینمایی مارول همان دردویل سریال نتفلیکس است؟

وکیل نابینای معروف!

آیا دردویل دنیای سینمایی مارول همان دردویل سریال نتفلیکس است؟ عرفان بدری ۰ ۰۱ آبان ۱۴۰۱ مارول
دردویل دنیای سینمایی مارول

چارلی کاکس (Charlie Cox)، بازیگر نقش مت مورداک (Matt Murdock) تائید کرد که دردویل دنیای سینمایی مارول (MCU) همان شخصیتی است که پیش از این در سریال شبکه نتفلیکس (Netflix) دیده بودیم.

سریال Daredevil احتمالا محبوب‌ترین سریال در میان مجموعه‌های ابرقهرمانی‌ای بود که شرکت نتفلیکس با همکاری مارول (Marvel) تولید کرده بود. این سریال اولین بار در سال ۲۰۱۵ منتشر شد و در طول سه فصلی که شاهد پخش آن بودیم، با موفقیت‌های زیادی همراه بود. چارلی کاکس بازیگر نقش اصلی این سریال بود و ماجراهای وکیل دادگستری، مت مورداک را دنبال می‌کرد که به عنوان دردویل با جرم و جنایت مبارزه می‌کرد و سعی داشت از مردم هلز کیچن در برابر کینگ‌پین، ارباب جنایتکار شرور محافظت کند. با لغو شدن این سریال در سال ۲۰۱۸ به نظر می‌رسید که دیگر کار چارلی کاکس با این قهرمان محبوب به پایان رسیده باشد، با اینحال بعدها فهمیدیم که دنیای سینمایی مارول برنامه‌های دیگری برای او دارد.

پس از اکران فیلم Spider-Man: No Way Home در سال گذشته، شاهد استقبال بسیار زیاد تماشاچیان از حضور کوتاه مت مورداک با بازی چارلی کاکس در این اثر بودیم. به نظر می‌رسید این حضور مربوط به وقایع آینده و بعد از سریال Daredevil باشد، اما بعدا خبر رسید که مارول قصد تولید سریال جدیدی از دردویل برای سرویس اشتراک دیزنی پلاس (+Disney) با نام Daredevil: Born Again دارد و وینسنت دن‌آفریو (Vincent D’Onofrio) نیز قرار است در آن برای بازی در نقش کینگ‌پین باز گردد. از زمان اعلام این خبر هیچان‌انگیز، مت مورداک در جدیدترین سریال مارولی دیزنی پلاس یعنی She-Hulk: Attorney at Law ظاهر شده است که نگاهی منحصربه‌فرد و ساده‌تر را از این شخصیت ارائه می‌دهد. همین نکته باعث شده تا بسیاری از طرفداران نگران این موضوع باشند که مارول به دنبال خلق یک شخصیت کاملا جدید با کاکس است. با اینحال بازیگر نقش دردویل این اطمینان را به طرفداران داده است که چنین موضوعی صحت ندارد و دردویل دنیای سینمایی مارول همان شخصیتی است که قبلا در سریال نتفلیکس نیز دیده بودیم.

در مصاحبه با رسانه Entertainment Weekly از چارلی کاکس پرسیده که آیا اکنون که به طور کامل به دنیای سینمایی مارول پیوسته است، قرار است شاهد رویکرد متفاوتی نسبت به این شخصیت باشیم یا اینکه این دردویل همانی است که در گذشته در سریالی اختصاصی نتفلیکس دیده بودیم. کاکس قبل از این که توضیح دهد مت مورداک چگونه در این محیط جدید قرار گرفته است، بلافاصله تائید کرد که این شخصیت همان شخصیت نسخه سریال نتفلیکس است. کاکس با اشاره با لحن بسیار تاریک و جدی سریال نتفلیکس ادامه داد که او زمان یسیاری خوبی را سپری کرده است تا ببیند چگونه دردویل در این دنیای جدید قرار می‌گیرد. نقل قول کامل چارلی کاکس را می‌توانید در زیر بررسی کنید:

باید باشد و همیشه همان شخصیت است. این تفاوت دقیقا مانند افراد است، ما تغییر شکل می‌دهیم و تغییر می‌کنیم و بر اساس آنچه که در زندگی ما می‌گذرد، بسیار متفاوت هستیم. مت مورداکی که در سریال نتفلیکس بود، در آن دنیا و آنچه که برایش می‌گذشت به این معنی بود که بیشتر اوقات ما با مردی زندگی می‌کردیم و فشار و تنش‌های زیادی داشت و به طور کلی این سریال بسیار تاریک و جدید و سنگین بود. نمی‌دانم سریال جدید چگونه خواهد بود، اما زمانی که برای اجرا در فیلم Spider-Man و سریال She-Hulk آمدم، لحن بسیار سبک‌تر، سرگرم‌کننده‌تر و شوخ‌تری را شاهد بودم. این بود که مت می‌تواند آن دنیا جا بیفتد و در آن مشارکت داشته باشد، بدون این شخصیتی متفاوت و فردی متفاوت باشد. من مطمئنا زمان بسیار خوبی را برای کاوش در آن سپری کردم، با آن آزمایش کردم و دیدم که آیا مناسب است یا خیر.

آیا Daredevil: Born Again سریال نتفلیکس را بازنویسی می‌کند؟

پس از معرفی رسمی سریال Daredevil: Born Again سوال بزرگی که پیش آمد این بود که آیا این سریال جدید قرار است دنباله‌ای برای سریال نتفلیکس باشد یا خیر. رئیس مارول، کوین فایگی (Kevin Feige) تائيد کرده است که این سریال داستان جدید خودش را خواهد داشت و یک دنباله برای آن سریال نخواهد بود و همین باعث ایجاد یکسری نگرانی‌ها مبنی بر بازنویسی داستان اصلی سریال نتفلیکس شده بود. با توجه به اینکه وینسنت دن‌آفریو قرار است به عنوان دشمن اصلی دردویل در سریال Daredevil: Born Again بازگردد، بعید به نظر می‌رسد که این مجموعه از ابتدا با بیان جزئیات درگیری بین آن‌ها شروع شود. حالا با تائید کاکس مبنی بر اینکه دردویل دنیای سینمایی مارول همان دردویل نتفلیکس است، ممکن است این سریال جدید داستان و تاریخچه سریالی نتفلیکس را به طور کامل پاک نکند.

در حال حاضر انتظار می‌رسد که سریال Daredevil: Born Again در ۱۸ قسمت پخش شود که این به مارول زمان کافی را می‌دهد تا به خوبی به جنبه‌های جدیدی از این قهرمان بپردازد. این سریال مورد انتظار برای پخش در سال ۲۰۲۴ میلادی برنامه‌ریزی شده است و تولید آن از سال میلادی آینده آغاز خواهد شد. در حالی که باید منتظر ماند و دید مارول برای آینده مت مورداک چه چیزی را در نظر گرفته است، شنیدن این موضوع که قرار است همان نسخه قبلی و محبوب درودویل را باری دیگر در دنیای سینمایی مارول ببینیم قطعا بسیار خوب است. دردویل پیش از حضور در سریال اختصاصی جدید خود قرار است تا در سریال Echo ظاهر شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا