#مهسا_امینی

بازی بعدی کرایتک در چه ژانری خواهد بود؟

ظاهرا سازنده‌ی کرایسیس نمی‌خواهد اکشن اول شخص را کنار بگذارد

بازی بعدی کرایتک

با توجه به آگهی‌های استخدامی که در فضای مجازی منتشر شده‌اند، بازی بعدی کرایتک در ژانر اکشن اول شخص ساخته خواهد شد.

کرایتک پس از شکست Ryse: Son of Rome، تمرکز خود را روی واقعیت مجازی قرار داد که نتیجه‌اش، توسعه و عرضه‌ی The Climb و Robinson: The Journey بود. استودیوی آلمانی سپس Hunt: Showdown را ساخت که یک بازی اکشن اول شخص است. این بازی در زمان عرضه محتوای چندانی نداشت اما به واسطه‌ی گیم‌پلی نوآورانه‌اش موفق شد بازخوردهای مثبتی را از سوی کارشناسان دریافت کند. در ضمن، مشکل مربوط به کمبود محتوا با گذشت زمان برطرف شد.

کرایتک اواسط سال جاری میلادی نسخه‌ی ریمستر Crysis را برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی عرضه کرد. در پی این اتفاق، استودیوی آلمانی درباره‌ی پروژه‌های آینده‌ی خود سکوت در پیش گرفت و هیچ گونه جزئیاتی را به اشتراک نگذاشت. هر چند، کرایتک مدت‌ها قبل به طور رسمی تایید کرده بود نسخه‌ی دوم The Climb در دست ساخت قرار دارد.

طبق آگهی‌های استخدامی که در فضای مجازی منتشر شده، بازی بعدی کرایتک یک پروژه‌ی تراز اول (AAA) است که در ژانر اکشن اول شخص ساخته شده و محصولی سندباکس خواهد بود. بازی‌های سندباکس مانند عناوین جهان‌باز دارای محیط‌های گسترده‌ای هستند اما خط داستانی مشخصی ندارند. به بیان دیگر، کاربر از آزادی عمل کاملی برخوردار بوده و قادر است هر کاری را انجام دهد. از نمونه‌های بارز عناوین سندباکس می‌توان به Minecraft اشاره کرد.

با توجه به آنچه در آگهی استخدام آمده، کرایتک به افرادی نیاز دارد که به عنوان طراح بازی بیش از دو سال در صنعت ویدیو گیم فعالیت کرده باشد، روی حداقل یک عنوان تراز اول (ترجیحا اکشن اول شخص) برای رایانه‌های شخصی یا کنسول‌ها کار کرده باشد، توانایی برقراری ارتباط کلامی یا نوشتاری به واسطه‌ی زبان انگلیسی را دارا باشد و در نهایت از اشتیاق برای کار روی بازی‌های اکشن اول شخص و سندباکس برخوردار باشد.

حدودا دو ماه پیش شایعه‌ای در فضای مجازی منتشر شد که به ساخت Crysis Next اشاره داشت. اینطور که به نظر می‌رسد، کرایتک روی نسخه‌ی بتل رویال کرایسیس کار می‌کند که شامل رقابت ۱۰۰ نفر در محیطی وسیع خواهد شد. در حال حاضر اطلاعات چندانی از آن در دسترس نبوده و تنها می‌دانیم گیم‌پلی سریع و شخصی‌سازی بصری از قابلیت‌های شاخص آن است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا