#مهسا_امینی

جوایز Critics Choice Awards 2021 برندگان خود را شناختند

درخشش دوباره‌ی Nomadland و The Crown

برندگان Critics Choice Awards 2021

همان‌طور که با فرا رسیدن روز یکشنبه انتظار می‌رفت، برندگان Critics Choice Awards 2021 به صورت رسمی معرفی شدند.

اچند هفته‌ی قبل واکسیناسیون کووید-۱۹ در کشورهای مختلف جهان آغاز شد. اگرچه چندین شرکت توانسته‌اند واکسن مورد نیاز برای مقابله با این ویروس را بسازند، نرخ تولد چندان بالا نبوده و تاکنون تعداد بسیار کمی از جمعیت کره‌ی زمین موفق به دریافت دوزها شده‌اند. از همین رو، محدودیت‌های اجتماعی در سراسر جهان ادامه داشته و مراسم‌های بزرگ همچنان به صورت یک لایو استریم برگزار می‌شوند.

همان‌طور که وعده داده شده بود، برندگان Critics Choice Awards 2021 طی مراسمی آنلاین در شب یکشنبه معرفی شدند. Nomadland که تا به اینجای کار عملکرد قابل‌توجهی در فصل جوایز داشته، چهار جایزه از جمله «بهترین فیلم» و «بهترین کارگردان» را از آن خود کرده است. کلوئی ژائو (Chloé Zhao) در بخشی از سخنرانی خود به مایکل ولف اسنایدر (Michael Wolf Snyder) پرداخت که یکی از اعضای تیم تولید بود. او اخیر جان خود را از دست داد.

دو جایزه‌ی «بهترین بازیگر زن» و «بهترین بازیگرد» مرد هم به ترتیب به کری مولیگان (Carey Mulligan) و چادویک بوزمن (Chadwick Boseman) رسید. مولیگان با فیلم Promising Young Woman و بوزمن هم با فیلم Ma Rainey’s Black Bottom به مراسم راه یافته بود. از آن‌جایی که بوزمن چند وقت پیش در اثر ابتلا به سرطان جان خودش را از دست داده، همسرش به جای او سخنرانی کرد. از لحظات به یادماندنی امسال هم می‌توان به زمان معرفی برنده‌ی «بهترین بازیگر نوجوان» اشاره کرد که به آلن کیم (Alan Kim) تعلق گرفت. به محض اعلام برنده، اشک از چشمان بازیگر فیلم Minari سرازیر شد.

The Crown شرایط مشابهی با Nomadland دارد. محصول نتفلیکس عملکرد فوق‌العاده‌ای در فصل جوایز امسال داشته و جوایز متعددی از جمله «بهترین سریال درام»، «بهترین بازیگر نقش مکمل زن»، «بهترین بازیگر مرد در یک سریال درام» و «بهترین بازیگر زن در یک سریال درام» را از آن خود کرد. در میان سریال‌های کمدی هم Ted Lasso بیشترین درخشش را داشت. محصول اپل تی‌وی پلاس سه جایزه را به دست آورد. در ادامه می‌توانید لیست کامل برندگان را مشاهده کنید:

بخش فیلم

در این بخش، برندگان تمامی رشته‌های مرتبط با فیلم‌های سینمایی معرفی می‌شوند:

بهترین فیلم

  • Nomadland 
  • Da 5 Bloods
  • Ma Rainey’s Black Bottom
  • Mank
  • Minari
  • News of the World
  • One Night in Miami
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

بهترین بازیگر نقش اصلی مرد

  • چادویک بوزمن (Chadwick Boseman) – Ma Rainey’s Black Bottom
  • بن افلک (Ben Affleck) – The Way Back
  •  ریز احمد (Riz Ahmed) – Sound of Metal
  • تام هنکس (Tom Hanks) – News of the World
  • آنتونی هاپکینز (Anthony Hopkins) – The Father
  • دلروی لیدو (Delroy Lindo) – Da 5 Bloods
  • گری اولدمن (Gary Oldman) – Mank
  • استیون ین (Steven Yeun) – Minari

بهترین بازیگر نقش اصلی زن

  • کری مولیگان (Carey Mulligan) – Promising Young Woman
  • وایولا دیویس (Viola Davis) – Ma Rainey’s Black Bottom
  • اندرا دی (Andra Day) – The United States vs. Billie Holiday
  • سیدنی فلانیگان (Sidney Flanigan) – Never Rarely Sometimes Always
  • ونسا کربی (Vanessa Kirby) – Pieces of a Woman
  • فرانسس مک‌دورمند (Frances McDormand) – Nomadland
  • زندایا (Zendaya) – Malcolm & Marie

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

  • دنیل کالویا (Daniel Kaluuya) – Judas and the Black Messiah
  • چادویک بوزمن (Chadwick Boseman) – Da 5 Bloods
  • ساشا بارون کوهن (Sacha Baron Cohen) – The Trial of the Chicago 7
  • بیل مری (Bill Murray) – On the Rocks
  • لزلی اودوم جونیور (Leslie Odom Jr) – One Night in Miami
  • پاول ریسی (Paul Raci) – Sound of Metal

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

  • ماریا باکالووا (Maria Bakalova) – Borat Subsequent Moviefilm
  • الن برستین (Ellen Burstyn) – Pieces of a Woman
  • گلن کلوز (Glenn Close) – Hillbilly Elegy
  • اولیویا کولمن (Olivia Colman) – The Father
  • آماندا سرفراید (Amanda Seyfried) – Mank
  • یو-یونگ یان (Yuh-Jung Youn) – Minari

بهترین بازیگر جوان

  • آلن کیم (Alan Kim) – Minari
  • رایدر آلن (Ryder Allen) – Palmer
  • ایبراهیم گی (Ibrahima Gueye) – The Life Ahead
  • تالیا رایدر (Talia Ryder) – Never Rarely Sometimes Always
  • کائویلین اسپرینگل (Caoilinn Springall)– The Midnight Sky
  • هلنا زنگل (Helena Zengel) – News of the World

بهترین تیم بازیگری

بهترین کارگردان

  • کلوئی ژائو (Chloé Zhao) – Nomadland 
  • لی آیزاک چانگ (Lee Isaac Chung) – Minari
  • امرالد فنل (Emerald Fennell) – Promising Young Woman
  • دیوید فینچر (David Fincher) – Mank
  • اسپایک لی (Spike Lee) – Da 5 Bloods
  • رجینا کینگ (Regina King) – One Night in Miami
  • آرون سورکین (Aaron Sorkin) – The Trial of the Chicago 7

بهترین فیلمنامه‌ی غیراقتباسی

  • امرالد فنل (Emerald Fennell) – Promising Young Woman
  • لی آیزاک چانگ (Lee Isaac Chung) – Minari
  • جک فینچر (Jack Fincher) – Mank
  • الیزا هیتمن (Eliza Hittman) – Never Rarely Sometimes Always
  • داریوس مردر و آبراهام مردر (Darius Marder & Abraham Marder) – Sound of Metal
  • آرون سورکین (Aaron Sorkin) – The Trial of the Chicago 7

بهترین فیلمنامه‌ی اقتباسی

  • کلوئی ژائو (Chloé Zhao) – Nomadland 
  • پائول گرینگرس و لوک دیویس (Paul Greengrass & Luke Davies) – News of the World
  • کریستوفر همپتون و فلورین زلر (Christopher Hampton and Florian Zeller) – The Father
  • کمپ پاورز (Kemp Powers) – One Night in Miami
  • جی ردموند و کلی ریچاردت (Jon Raymond & Kelly Reichardt) – First Cow
  • روبن سانتیاگو-هادسون (Ruben Santiago-Hudson) – Ma Rainey’s Black Bottom

بهترین فیلمبرداری

  •  Nomadland 
  •  First Cow
  •  Mank
  •  Minari
  •  Da 5 Bloods
  • Tenet
  • News of the World

بهترین طراحی تولید

  • Mank 
  • The Personal History of David Copperfield
  • News of the World
  • Tenet
  • Emma
  • Ma Rainey’s Black Bottom

بهترین تدوین

  • The Trial of the Chicago 7 
  • Sound of Metal
  • Mank
  • Tenet
  • The Father
  • Nomadland

بهترین طراحی لباس

  • Ma Rainey’s Black Bottom
  • Emma
  • Mulan
  • The Personal History of David Copperfield
  • Promising Young Woman
  • Mank

بهترین گریم

  • Ma Rainey’s Black Bottom 
  • Emma
  • Hillbilly Elegy
  • Mank
  • Promising Young Woman
  • The United States vs. Billie Holiday

بهترین جلوه‌های بصری

  • Tenet 
  • Greyhound
  • The Invisible Man
  • Mank
  • The Midnight Sky
  • Mulan
  • Wonder Woman 1984

بهترین فیلم کمدی

  • Palm Springs
  • Borat Subsequent Moviefilm
  • The Forty-Year-Old Version
  • The King of Staten Island
  • On the Rocks
  • The Prom

بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان

  • Minari
  • Another Round
  • Collective
  • La Llorona
  • The Life Ahead
  • Two of Us

بهترین ترانه

  • Speak Now – One Night in Miami
  • Everybody Cries – The Outpost
  • Fight for You – Judas and the Black Messiah
  • Husavik (My Home Town) – Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
  • Io sì (Seen) – The Life Ahead
  • Tigress & Tweed – The United States vs. Billie Holiday

بهترین موسیقی متن

  •  Soul
  • The Midnight Sky
  • Tenet
  • News of the World
  • Minari
  • Mank

بخش تلویزیون

در این بخش، برندگان تمامی رشته‌های مرتبط با سریال‌های تلویزیونی معرفی می‌شوند:

بهترین سریال درام

  • The Crown
  • Better Call Saul
  • The Good Fight
  • Lovecraft Country
  • The Mandalorian
  • Ozark
  • Perry Mason
  • This Is Us

بهترین بازیگر نقش اصلی مرد در یک سریال درام

  • جاش اوکانر (Josh O’Connor) – The Crown
  • جیسون بیتمن (Jason Bateman) – Ozark
  • استرلینگ کی. براون (Sterling K. Brown) – This Is Us
  • جاناتان میجرز (Jonathan Majors) – Lovecraft Country
  • باب اونکیرک (Bob Odenkirk) – Better Call Saul
  • متیو ریس (Matthew Rhys) – Perry Mason

بهترین بازیگر نقش اصلی زن در یک سریال درام

  • اما کورین (Emma Corrin) – The Crown
  • کریستیین برنسکی (Christine Baranski) – The Good Fight
  • اولیویا کولمن (Olivia Colman) – The Crown
  • کلر دینس (Claire Danes) – Homeland
  • لائورا لینی (Laura Linney) – Ozark
  • جرنی اسمولت (Jurnee Smollett) – Lovecraft Country

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در یک سریال درام

  • مایکل کی. ویلیامز (Michael K. Williams) – Lovecraft Country
  • جاناتان بنکس (Jonathan Banks) – Better Call Saul
  • جاستین هارتلی (Justin Hartley) – This Is Us
  • جان لیتگو (John Lithgow) – Perry Mason
  • توبایس منزیس (Tobias Menzies) – The Crown
  • تام پلفری (Tom Pelphrey) – Ozark

بهترین بازیگر نقش مکمل زن در یک سریال درام

  • گیلین اندرسون (Gillian Anderson) – The Crown
  • سینتیا عریو (Cynthia Erivo) – The Outsider
  • جولیا گارنر (Julia Garner) – Ozark
  • جنت مک‌تر (Janet McTeer) – Ozark
  • ونمی موساکو (Wunmi Mosaku) – Lovecraft Country
  • رییا سیهورن (Rhea Seehorn) – Better Call Saul

بهترین سریال کمدی

  • Ted Lasso
  • Better Things
  • The Flight Attendant
  • Mom
  • PEN15
  • Ramy
  • Schitt’s Creek
  • What We Do in the Shadows

بهترین بازیگر نقش اصلی مرد در یک سریال کمدی

  • جیسون سودیکیس (Jason Sudeikis ) – Ted Lasso
  • هنک آزاریا (Hank Azaria) – Brockmire
  • مت بری (Matt Berry) – What We Do in the Shadows
  • نیکلاس هولت (Nicholas Hoult) – The Great
  • یوجین لوی (Eugene Levy) – Schitt’s Creek
  • رمی یوسف (Ramy Youssef) – Ramy

بهترین بازیگر نقش اصلی زن در یک سریال کمدی

  • کاترین اوهارا (Catherine O’Hara) – Schitt’s Creek
  • پاملا ادلون (Pamela Adlon) – Better Things
  • کریستینا اپل‌گیت (Christina Applegate) – Dead to Me
  • کیلی کوکو (Kaley Cuoco) – The Flight Attendant
  • ناتاشا دمیتریو (Natasia Demetriou) – What We Do in the Shadows
  • ایسا ری (Issa Rae) – Insecure

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در یک سریال کمدی

  • دنیل لوی (Daniel Levy) – Schitt’s Creek
  • ویلیام فیشنر (William Fichtner) – Mom
  • هاروی گیلن (Harvey Guillén) – What We Do in the Shadows
  • الکس نیول (Alex Newell) – Zoey’s Extraordinary Playlist
  • مارک پراکش (Mark Proksch) – What We Do in the Shadows
  • اندرو رنلز (Andrew Rannells) – Black Monday

بهترین بازیگر نقش مکمل زن در یک سریال کمدی

  • هانا ودینگهام (Hannah Waddingham) – Ted Lasso
  • لسی گورنسون (Lecy Goranson) – The Conners
  • ریتا مورنو (Rita Moreno) – One Day at a Time
  • انی مورفی (Annie Murphy) – Schitt’s Creek
  • اشلی پارک (Ashley Park) – Emily in Paris
  • جیمی پرسلی (Jaime Pressly) – Mom

بهترین مینی سریال

  • The Queen’s Gambit
  • I May Destroy You
  • Mrs. America
  • Normal People
  • The Plot Against America
  • Small Axe
  • The Undoing
  • Unorthodox

بهترین فیلم تلویزیونی

  • Hamilton
  • Bad Education
  • Between the World and Me
  • The Clark Sisters: First Ladies of Gospel
  • Sylvie’s Love
  • What the Constitution Means to Me

بهترین بازیگر  نقش اصلی مرد در یک مینی سریال یا فیلم تلویزیونی

  • جان بویگا (John Boyega) – Small Axe
  • هیو گرنت (Hugh Grant) – The Undoing
  • پاول مسکال (Paul Mescal) – Normal People
  • کریس راک (Chris Rock) – Fargo
  • مارک رافلو (Mark Ruffalo) – I Know This Much is True
  • مورگان اسپکتر (Morgan Spector) – The Plot Against America

بهترین بازیگر نقش اصلی زن در یک مینی سریال یا فیلم تلویزیونی

  • آنا تیلور-جوی (Anya Taylor-Joy) – The Queen’s Gambit
  • کیت بلانشت (Cate Blanchett) – Mrs. America
  • میکیلا کئول (Michaela Coel) – I May Destroy You
  • دیزی ادگار-جونز (Daisy Edgar-Jones) – Normal People
  • شیرا هاس (Shira Haas) – Unorthodox
  • تسا تامپسون (Tessa Thompson) – Sylvie’s Love

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در یک مینی سریال یا فیلم تلویزیونی

  • دونالد سوترلند (Donald Sutherland) – The Undoing
  • دیود دیگز (Daveed Diggs) – The Good Lord Bird
  • جاشوا کیلب جانسون (Joshua Caleb Johnson) – The Good Lord Bird
  • دیلن مک‌دوررمت (Dylan McDermott) – Hollywood
  • گلین تورمن (Glynn Turman) – Fargo
  • جان تورتورو (John Turturro) – The Plot Against America

بهترین بازیگر نقش مکمل زن در یک مینی سریال یا فیلم تلویزیونی

  • اوزو آدوبا (Uzo Aduba) – Mrs. America
  • بتسی برندت (Betsy Brandt) – Soulmates
  • ماریل هلر (Marielle Heller) – The Queen’s Gambit
  • مارگو مارتیندل (Margo Martindale) – Mrs. America
  • وینونا رایدر (Winona Ryder) – The Plot Against America
  • ترسی اومن (Tracey Ullman) – Mrs. America

بهترین برنامه‌ی گفتگومحور

  • Late Night with Seth Meyers 
  • Desus & Mero
  • Full Frontal with Samantha Bee
  • The Kelly Clarkson Show
  • The Late Show with Stephen Colbert
  • Red Table Talk

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا