مایکل بی. جردن ساخت فیلم جدید Creed 4 را تایید کرد

رینگ خالی نخواهد ماند!

مایکل بی. جردن ساخت فیلم جدید Creed 4 را تایید کرد علی طوسی ۰ ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ سینمای جهان
فیلم جدید Creed

اگرچه هنوز چیزی به صورت رسمی تایید نشده است، اما از صحبت‌های ستاره فیلم جدید Creed می‌توان استدلال کرد ساخت نسخه چهارم در دست ساخت قرار دارد.

مایکل بی. جردن (Michael B. Jordan)، ستاره اصلی سری فیلم‌های کرید (Creed) تایید کرد که در آستانه انتشار سومین نسخه سینمایی از فرنچایز مذکور، فیلم جدید Creed 4 هم در راه توسعه خود قرار دارد. اولین فیلم سینمایی کرید در سال ۲۰۱۵ اکران شد و جردن در نقش آدونیس کرید (Adonis Creed) و سیلوستر استالونه (Sylvester Stallone) در نقش شخصیت نمادین راکی بالبوآ (Rocky Balboa) هنرنمایی کردند. این مجموعه فیلم ظهور کرید در دنیای بوکس را دنبال می‌کند که وی را بر موانع داخلی و خارجی بی‌شمار استوار می‌سازد. استالونه برای بازی در فیلم اصلی نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد. تکمیل‌کننده سه‌گانه دنیای کرید با نام رسمی Creed 3 در تاریخ 3 مارس مصادف با ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ اکران خواهد گشت.

جردن طی مصاحبه‌ای با رسانه IGN اطلاع می‌دهد که فیلم جدید Creed 4 به صورت قطع به یقین اتفاق می‌افتد. بازیگر اصلی و کارگردان Creed 3 هیچ پروژه خاصی را تایید نمی‌کند اما می‌گوید که قصد دارد دنیای فیلم‌ها را گسترش دهد. اتفاقات Creed 2 باعث شد که آدونیس پا به پای ویکتور دراگو (Viktor Drago)، پسر ایوان دراگو (Ivan Drago) در رینگ قرار گرفته و مبارزه کند. ایوان در نسخه چهارم فیلم راکی (Rocky IV)، آپولو (Apollo) پدر آدونیس را در دور دوم مبارزات ناک‌اوت کرد و به قتل رساند. فیلم پیش‌رو چندین سال از این رویدادها فاصله خواهد گرفت و چالش جدیدی را در Creed 3 ایجاد می‌کند که ممکن است منجر به ساخت یک اسپین آف یا ادامه مستقیم از جمله فیلم جدید Creed 4 شود. نظر کوتاه جردن در مورد آینده دنیای کرید بدین صورت است:

من فقط می‌خوام Creed-verse رو با دلیل کافی بسط بدم، اما قطعا انتظار چیزای دیگه‌ای رو هم در اطراف کرید دارم

دامین اندرسون چه تاثیری بر فیلم جدید Creed دارد؟

فرنچایز فیلم‌های راکی فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سر گذاشته است که به آغاز آن در سال ۱۹۷۶ باز می‌گردد. کرید در سال ۲۰۱۵ آن را احیا و جدولی را برای آینده‌ای درخشان پس از آدونیس کرید تنظیم کرد و راکی عمیقا روی آموزش و رفاه او سرمایه گذاری نمود. این یک نقشه کامل بود که به همان خوبی هم اجرا شد. استالونه نمادین را بازگرداند و او را با یک بازیگر فوق ستاره همچون جردن مطابقت داد. موفقیت کرید به این معنی بود که آینده‌ای برای این فرنچایز وجود داشت، اما پس از اینکه کرید ۲ به رقابتی پرداخت که به فیلم‌های راکی رجوع می‌کرد، به نظر می‌رسد کرید ۳ تنها روی آدونیس تمرکز خود را معطوف کرده و فیلم جدید Creed 4 هم دور از ذهن نیست.

جهش زمانی بین فیلم دوم و سوم نشانه اولیه این بود که Creed می‌تواند داستان‌های آینده را رقم بزند. با تمرکز کمتر یا شاید حتی بدون تمرکز روی شخصیت راکی، پویایی بسیار جالبی بین آدونیس و خانواده ۳ نفره او ایجاد شده است. ورود دامین اندرسون (Damian Anderson) داستان را به گذشته آدونیس برمیگرداند که گام خوبی پس از مقابله با دشمن مشترک راکی در فیلم‌های دیگر تلقی می‌شود. دامین تاکنون به عنوان یک شرور دلسوز نمایش داده شده است. در تریلر فیلم سینمایی کرید ۳، مشخص شد که او و آدونیس قبل از دستگیری، دوستان دوران کودکی و رقیب یکدیگر بودند. با این حال، پرخاشگری دامین نسبت به یک تبهکار معمولی، متفاوت‌تر و دارای لایه‌های عمیق‌تر خواهد بود تا جذابیت نوینی به فیلم جدید Creed اضافه نماید.

این امکان وجود دارد که کرید ۳ بتواند تمرکز بیشتری را روی یک شرور دلسوز معطوف کند که روزی می‌تواند قهرمان جهان او شود. نظرات جردن نشان می‌دهند که نه او و نه فرنچایز Creed در آینده‌ای نزدیک خاتمه نخواهند یافت. او می‌خواهد جهان کرید را گسترش دهد، همین امر هم می‌تواند دلیل شخصیت شرور عمیق‌تر کرید ۳ را توجیه کند؛ اما با وجود چنین دیدگاهی، به نظر می‌رسد که شخصیت آدونیس همچنان نیز به کار خود ادامه خواهد داد. اگر همه چیز به خوبی نمایش داده شود، فرنچایز راکی و فیلم جدید Creed می‌تواند با شخصیت‌ها و داستان‌هایشان حتی در آینده نیز گستردگی و انسجام بیشتری پیدا کنند. نباید این نکته را از خاطر برد که بسیاری از موارد ذکرشده، متاثر از عملکرد و استقبال مخاطبان در آینده نه چندان دور از عنوان موردانتظار Creed 3 خواهند بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا