#مهسا_امینی

انگیزه و هدف اصلی آدونیس کرید در فیلم Creed 3 چیست؟

در پی جبران شکستی بزرگ

انگیزه و هدف اصلی آدونیس کرید در فیلم Creed 3

به تازگی اولین تریلر فیلم مورد انتظار Creed 3 منتشر شده که مبارزه مجدد آدونیس کرید (Adonis Creed) با ریکی کانلان (Ricky Conlan) را نشان می‌دهد. این تریلر همچنین ما را با انگیزه و هدف اصلی آدونیس کرید در فیلم Creed 3 آشنا می‌کند.

آدونیس کرید در قسمت اول فیلم Creed از ریکی کانلان شکست خورد و این شکست یه تنها باخت او در حرفه ورزشی‌اش تبدیل شد، حالا آدونیس به دنبال جبران این شکست در فیلم Creed 3 است. در فیلم Creed که در سال ۲۰۱۵ اکران شد، آدونیس کرید ریکی کانلان را که تونی بلیو (Tony Bellew)، بوکسور واقعی و قهرمان سابق وزن میانی سنگین وزن و میان وزن (Cruiseweight) نقش او را بازی می‌کند، برای قهرمانی سبک وزن به چالش کشید، اما او موفق به شکست دادن ریکی کانلان نشد و این شکست به تنها باخت آدونیس کرید تبدیل شد.

تریلر فیلم Creed 3 بخش‌هایی از مسابقه مجدد آدونیس کرید و ریکی کانلان را نشان می‌دهد و به نظر می‌رسد جبران این شکست، مهم‌ترین انگیزه و هدف اصلی آدونیس کرید در فیلم Creed 3 است. البته نتیجه این مبارزه به ما نشان داده می‌شود، اما به احتمال زیاد آدونیس برنده این مسابقه می‌شود، زیرا صحنه‌های دیگر تریلر او را عنوان یک بوکسور موفق در اوج نشان می‌دهند. ریکی کانلان در پایان اولین فیلم Creed زندانی شد، بنابراین این مبارزه در دوره خوبی از حرفه ورزشی آدونیس کرید رخ می‌دهد، زیرا این فیلم هفت سال پس از وقایع فیلم Creed جریان دارد. اولین مبارزه آدونیس کرید و ریکی کانلان سبک وزن بود، اما از آن زمان، کرید قهرمان سنگین وزن شده است، بنابراین این مسابقه احتمالا در یک وزن جدید به جز سبک وزن انجام خواهد شد. مبارزه دوم بین این دو مبارز، به آدونیس فرصت رشد و رستگاری را می‌دهد و در عین حال این فرصت را برای این شخصیت به ارمغان می‌آورد تا نشان دهد که چقدر به عنوان یک بوکسور و یک شخصیت پیشرفت کرده است.

چرا شکست دادن ریکی کانلان برای داستان آدونیس کرید مهم است؟

ریکی کانلان تنها کسی است که موفق به شکست دادن آدونیس کرید در طول حرفه ورزشی او شده است. مبارزه کانلان دقیقا همان چیزی است که کرید جوان را در کانون توجه قرار داد و باعث شد تا او بتواند از زیر سایه نام پدر خود آپولو کرید (Apollo Creed) خارج شود. با جبران این شکست، آدونیس کرید می‌تواند نام خود را به عنوان یکی از بهترین بوکسورهای مجموعه فیلم‌های راکی (Rocky) ثبت کند. این برد همچنین سنت راکی برای غلبه بر شکست‌های قبلی را ادامه می‌دهد، همان کاری که راکبی بالبوآ (Rocky Balboa) با پدر آدونیس، آپولو کرید انجام داد.

دیگر چه چیزی درباره داستان فیلم Creed 3 می‌دانیم

انگیزه و هدف اصلی آدونیس کرید در فیلم Creed 3

این طور که تریلر فیلم Creed 3 نشان می‌دهد، داستان این اثر هفت سال پس از وقایع فیلم قبلی این مجموعه یعنی Creed 2 اتفاق می‌افتد. آدونیس کرید اکنون یک بوکسور تثبیت‌شده است که چندین قهرمانی را به دست آورده و در نیمه دوم زندگی حرفه‌ای خود قرار دارد. او راه پدرش، آپولو کرید و مربی‌اش، راکبی بالبوآ را دنبال می‌کند و باشگاهی را تاسیس می‌کند تا به مبارزان جدید آموزش دهد. تریلر فیلم Creed 3 همچنین شخصیت منفی این اثر را که توسط جاناتان میجرز (Jonathan Majors) به تصویر کشیده است را نشان می‌دهد. جاناتان میجرز نقش دامیان (Damian)، دوست سابق آدونیس را بازی می‌کند که به تازگی پس از تحمل ۱۸ سال زندان به جرمی نامشخص از زندان آزاد شده است. این دومین نقش منفی میجرز در سال ۲۰۲۳ است. او به جز این نقش در سال میلادی آینده به در نقش شخصیت کانک فاتح (Kang the Conqueror) در فیلم آینده دنیای سینمایی مارول (MCU) یعنی Ant-Man and the Wasp: Quantumania که اتفاقا تریلر آن نیز به تازگی منتشر شده است، قرار خواهد گرفت.

به نظر می‌رسد که فیلم Creed 3 قرار است اثری بسیار متفاوت و منحصربه‌فرد در مجموعه فیلم‌های Rocky باشد. مایکل بی جردن (Michael B Jordan)، بازیگر نقش شخصیت اصلی آن یعنی آدونیس کرید قرار است در این فیلم نخستین تجربه کارگردانی خود را داشته باشد. همچنین این فیلم یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های خود را از دست داده است، چون راکی با بازی سیلوستر استالونه (Sylvester Stallone) در این فیلم حضور نخواهد داشت. این فیلم نخستین اثر در مجموعه فیلم‌های راکی است که سیلوستر استالونه در آن حضوری ندارد. با اینحال فعلا اوضاع خوب و امیدوارکننده به نظر می‌رسد و به نظر می‌رسد مایکل بی جردن می‌تواند به خوبی این مجموعه را هدایت کند و می‌توان آینده درخشانی را برای آن در نظر گرفت.

فیلم Creed 3 در تاریخ ۳ مارس ۲۰۲۳ (۱۲ اسفند ۱۴۰۱) در سالن‌های سینما اکران خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا