آیا بشکن تانوس داستان سریال Secret Invasion را به وجود آورده است؟

مدت‌هاست که تهاجم مخفی انجام شده..

بشکن تانوس داستان سریال Secret Invasion

بشکن تانوس (Thanos) یکی از اتفاقاتی بود که شدیدا دنیای سینمایی مارول را تحت تاثیر قرار داد، طوری که حتی ممکن است داستان سریال Secret Invasion را سر هم کرده باشد!

اولین بار در سال ۲۰۱۹ بود که شاهد فیلمی مستقل از شخصیت کاپیتان مارول (Captain Marvel) بودیم؛ اثری که با تماشا کردن تریلرهای آن، هرکسی فکر می‌کرد که قرار است تا داستان سری کمیک‌های Secret Invasion از سال ۲۰۰۸ را در آن دنبال کنیم؛ جایی که اسکرال‌ها (Skrulls) به زمین آمده‌اند و حین جنگ با نژاد کری (Kree)، جایگاه‌هایی در دستگاه‌های سیاسی و نظامی انسان‌ها را با تغییر ظاهر خود به دست آورده‌اند که باعث یک جنگ داخلی عجیب شده است. این در حالی بود که ما در این سریال دیدیم که اسکرال‌ها فقط یک نژاد آسیب دیده از کری هستند که به کمک نیاز دارند و کاپیتان مارول هم همین کار را انجام می‌دهد.

با این وجود پس از مدت‌ها تغییر داستان، ظاهرا بالاخره قرار است تا سریال Secret Invasion در فاز پنجم پخش شود تا شاهد همان داستان معروف جنگ بین انسان‌ها و اسکرال‌هایی باشیم که با تغییر چهره، قدرت‌هایی را به دست آورده‌اند. اما هنوز نمی‌دانیم که چطور ناگهان این موجودات به دشمن درجه ۱ انسان‌ها تبدیل می‌شوند و جالب‌تر اینکه داستان سریال Secret Invasion چطور می‌تواند به بشکن تانوس ربط داشته باشد؟! به هر حال هنگام زدن بشکن نیمی از جمعیت جهان پاک شده بودند و در آن زمان هم ظاهرا جمعی از اسکرال‌ها بین انسان‌ها زندگی می‌کرده‌اند.

تاثیر بشکن تانوس بر داستان سریال Secret Invasion

پیش از آنکه تریلر این سریال به صورت رسمی منتشر شود، برخی از رسانه‌ها هنگام مصاحبه با کوین فایگی (Kevin Feige) گزارش داده بودند که ظاهرا داستان Secret Invasion در دوران بلیپ (The Blip) یا همان دوره‌ای که نیمی از جمعیت جهت پاک شده بود برمی‌گردد. با این وجود مدتی بعد از آن و با انتشار تریلر سریال رسما مشخص شد که این اطلاعات غلط بوده و نیک فیوری (Nick Fury) خود در این سریال حضور دارد. این در حالی است که همچنان مسئله بلیپ در داستان سریال وجود دارد و فایگی هم به هر طریقی به آن اشاره کرده بود.

در واقع این موضوع خود می‌تواند روشن کننده داستان سریال Secret Invasion باشد تا بدانیم که در این روایت جدید چه می‌گذرد و چطور اسکرال‌ها حمله به انسان‌ها و زمین را آغاز کرده‌اند. مثلا دقت کنید که هنگام پاک شدن نیمی از جمعیت جهان، ما در سریال The Falcon And The Winter Soldier متوجه شدیم که ظاهرا جمعیت بسیاری از نیروهای ویژه و حتی مقامات مهم در کشورهای مختلف هم ناپدید شده‌اند و این یعنی یک فرصت عالی برای روی کار آمدن اسکرال‌ها و گرفتن کنترل اوضاع! آن هم در حالی که ۵ سال کسی نمی‌دانسته که آن‌ها دقیقا چه افرادی هستند. با این وجود حال که این بشکن برعکس شده، افراد اصلی آمده‌اند تا جایگاه اصلی خود را به دست بیاورند، اما آیا اسکرال‌ها این اجازه را به آن‌ها خواهند داد؟

به هر حال وقتی که بشکن تانوس زده شد و نیمی از جمعیت جهان پاک شده بود، عملا هیچکس نمی‌دانست که انتقام جویان (Avengers) به دنبال راهی هستند تا این اتفاق را برعکس کرده و دوباره افراد ناپدید شده را بازگردانند. با این حال اسکرال‌ها در این مدت می‌توانسته‌اند تا جای هر مقام ناپدید شده مهمی را بگیرند و حتی خود را جای میلیونرهایی جا بزنند که دیگر در میان انسان‌ها وجود نداشته‌اند. اما حال که این بشکن برعکس شده و افراد اصلی برگشته‌اند، رقابتی جدی بین اسکرال‌هایی که قصد فرمانروایی بر انسان‌ها را دارند و خود انسان‌ها و مقامات اصلی شکل خواهد گرفت.

با این حال جالب است بدانید که در همین دوران پس از بلیپ و فاز چهارم دنیای سینمایی مارول، نیک فیوری به دنبال همین اسکرال‌ها بوده و حتی داشته تیمی را جمع می‌کرده که یکی از آن‌ها ظاهرا مونیکا رمبو (Monica Rambeau) که او را پیش‌تر در سریال WandaVision دیده بودیم است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا