بزرگ‌ترین نگرانی بازیگر نقش کاپیتان مارول برای ایفای این نقش چه بود؟

هیچ چیز جلودار کاپیتان مارول نبود؛ حتی بیماری!

بری لارسون (Brie Larson)، بازیگر نقش کاپیتان مارول (Captain Marvel)

اخیرا طی یک مصاحبه، بری لارسون (Brie Larson)، بازیگر نقش کاپیتان مارول (Captain Marvel)، درباره نگرانی خود هنگام ورود به دنیای سینمایی مارول صحبت کرده و به نظر می‌رسد که بزرگ‌ترین دشمن او ترس و ضعف فیزیکی بوده است!

از سال ۲۰۱۵ بود که بری لارسون پس از درخشش در فیلم سال ۲۰۱۵ Room نظر کوین فایگی (Kevin Feige) مدیر استودیو مارول (Marvel Studios) را جلب کرد. در آن زمان شایعه شده بود نقشی که قرار است تا لارسون آن را در دنیای سینمایی مارول ایفا کند، کایپتان مارول است و در سال ۲۰۱۹، بالاخره شاهد به واقعیت پیوستن این خبر بودیم.

با این وجود پیش از فیلم اسپین آف Captain Marvel ما در سال ۲۰۱۸ هم در صحنه پس از تیتراژ فیلم Avengers: Infinity War شاهد یک اشاره مستقیم به شخصیت کاپیتان مارول بودیم و در نهایت، این کاراکتر هم در دنیای سینمایی در Endgame حاضر شد. این در حالی بود که نمایش لارسون در اثر اسپین آف و همچنین بعدها در Endgame هر دو بسیار قابل قبول و خوب بودند، در حالی که موضوع وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانید این بازیگر بیشتر بدلکاری‌های مربوط به نقشش را خودش انجام می‌داده است!

در واقع لارسون در برنامه‌ها و مصاحبه‌های مختلف اعلام کرده بود که چقدر برای نقش کاپیتان مارول تلاش کرده و مزد زحمتش را با توان اجرای بدلکاری‌‌هایش گرفته است؛ در حالی که اخیرا یک مصاحبه تازه با او نشان داده که ظاهرا بری لارسون در ابتدای حضور در دنیای سینمایی مارول و انتخاب شدن توسط کوین فایگی، مشکلی بزرگ‌تر از اعتماد به نفس کم داشته و ضعف بدن مانع کارش شده بوده است.

صحبت‌های بازیگر نقش کاپیتان مارول درباره دشواری‌های ایفای این نقش

در واقع کاپیتان مارول در دنیای سینمایی مارول یکی از قوی‌ترین شخصیت‌هایی است که تا به حال وجود داشته و حتی در فیلم Avengers: Endgame هم می‌بینیم که او چطور حین مبارزه با تانوس نشان می‌دهد که قدرت بدنی بیشتری دارد. با این وجود خارج از جهان ابرقهرمانی، ظاهرا لارسون در واقعیت خیلی برای بهتر شدن در توانایی‌های فیزیکی تمرین کرده و حتی هنگام دادن تست برای ایفای نقش خود، حس می‌کرده که تمام بدلکاری‌ها را باید خودش انجام بدهد!

لارسون در مصاحبه اخیر خود اظهار کرده که او به این باور که خودش باید تمامی کارهای سخت را انجام بدهد، با خودش فکر می‌کرده که کوین فایگی با انتخاب او برای ایفای نقش مهمی که نیاز به قدرت بدنی بالا هم دارد کاملا اشتباه کرده و هرگز از پس این کار بر نمی‌آید. اما رفته رفته با همکاری عوامل سازنده، او توانست از پس آلرژی که داشت برآمده و ضعف بدنش را وزنه زدن و انجام تمرینات مناسب بهبود ببخشد. او اظهار کرده که نقش کاپیتان مارول برای همیشه زندگی او را عوض کرده و شاید اگر او برای ایفای این نقش انتخاب نمی‌شد، شاید هرگز دست به تمرینات سنگین نمی‌زد و همچنان ضعف جسمانی او را آزار می‌داده است.

لازم به ذکر است که بازیگر نقش کاپیتان مارول پیش از آنکه به ایفای این نقش در دنیای سینمایی مارول بپردازد، از بیماری تنفسی رنج می‌برده و پس از یک دوره درمان نسبتا طولانی و همچنین تلاش برای بهتر شدن، بالاخره موفق شده تا خود را درمان کند.

آخرین بار ما شخصیت کاپیتان مارول را در سریال Ms. Marvel دیدیم که حدود دو ماه پیش از شبکه استریم دیزنی پلاس (Disney Plus) پخش می‌شد؛ جایی که ظاهرا با یک پورتال یا اتفاقی عجیب، جای او با میس مارول (یا همان کامالا کان – Kamala Khan) عوض شد و در نهایت ادامه این داستان را باید در فیلم از فاز پنجم دنیای سینمایی مارول The Marvels مشاهده کنیم.

فیلم The Marvels برای اکران در تاریخ ۶ مرداد ۱۴۰۲ (۲۸ جولای ۲۰۲۳) برنامه‌ریزی شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا