1%
  • 0/10

اعتراضات علیه نژادپرستی باعث لغو سریال واقع‌نمای Cops پس از ۳۲ فصل شد

یکی از طولانی‌ترین سریال‌های تاریخ آمریکا غزل خداحافظی را خواند

اعتراضات علیه نژادپرستی باعث لغو سریال واقع‌نمای Cops پس از ۳۲ فصل شد ۰ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک
سریال واقع‌نمای Cops

در پی اعتراضات به نژادپرستی در ایالات متحده‌ی آمریکا، شبکه‌ی پارامونت نتورک تصمیم گرفت سریال واقع‌نمای Cops را پس از ۳۲ فصل لغو کند.

جان لنگلی (John Langley) و مالکوم باربور (Malcolm Barbour) در اواخر دهه‌ی ۸۰ میلادی طرحی را برای استیون چائو (Stephen Chao) یکی از مدیران اجرایی شبکه‌ی فاکس ارسال کردند. این طرح شامل یک سریال می‌شد که به شدت تحت تاثیر سینما-حقیقت یا به اصطلاح Cinéma vérité قرار داشت. در این نوع فیلمسازی خبری از داستان‌نویسی، دیالوگ‌نویسی و موارد این چنینی نیست تا محصول نهایی شباهت بسیاری به تجربه‌های واقعی داشته باشد. لنگلی و باربور قصد داشتند تیم‌های فیلمبرداری را همراه واحدهای گشتی پلیس در شهرهای مختلف بفرستند تا از تعقیب و گریز، دستگیری مجرمان و دیگر فعالیت‌ها فیلمبرداری کنند. طرح آن‌ها مورد موافقت قرار گرفت و نهایتا از سال ۱۹۸۹ از طریق شبکه‌ی فاکس روی آنتن رفت.

سریال واقع‌نمای Cops به مدت ۲۴ سال از طریق فاکس پخش می‌شد تا اینکه مدیران این شبکه بنا به دلایلی تصمیم گرفتند آن را کنار بگذارند. مدت زیادی از این اتفاق نمی‌گذشت که پارامونت نتورک (در آن زمان با نام اسپایک تی‌وی شناخته می‌شد) دستور ساخت فصل‌های جدید را صادر کرد تا محصول مشترک جان لنگلی و مالکوم باربور به یکی از طولانی‌ترین سریال‌های تاریخ تلویزیون آمریکا تبدیل شود. این اثر در کنار محبوبیت بالا و همچنین تاثیرگذاری روی آثار مشابه، بازخوردهای منفی بسیاری‌ای را دریافت کرد. یک عده از کارشناسان ورود فیلمبردار به همراه اعضای نیروی پلیس به خانه‌ی مظنون را تعرض به حریم شخصی می‌دانستند. عده‌ای دیگر هم عقیده داشتند این سریال، رفتارهای خشونت‌آمیز افسران پلیس را توجیه کرده و آن‌ها را ستایش می‌کند.

نخستین قسمت فصل ۳۳ سریال Cops قرار بود از تاریخ ۱۹ خرداد (مصادف با ۸ ژوئن) پخش شود اما پارامونت نتورک اوایل ماه ژوئن آن را به طور موقت از لیست برنامه‌های خود خارج کرد. این تصمیم در شرایطی اتخاذ شد که شدت اعتراضات علیه نژادپرستی در ایالات متحده‌ی آمریکا روز به روز افزایش می‌یافت. ظاهرا مدیران شبکه قصد داشتند پخش فصل جدید را تا آرام شدن اوضاع به تعویق بیاندازند اما با بررسی‌های بیشتر به این نتیجه رسیدند که لغو کامل سریال بهترین گزینه است. در همین راستا، سخنگوی پارامونت نتورک یک بیانیه‌ی کوتاه برای رسانه‌های فعال در حوزه‌ی سینما و تلویزیون فرستاد تا لغو آن را به طور رسمی اعلام کند: «سریال Cops دیگر از این شبکه پخش نمی‌شود. فعلا برنامه‌ای برای بازگرداندن آن در آینده وجود ندارد.»

A&E هم چندی پیش دست به اقدام مشابهی زد و سریال Live PD را به طور موقت از لیست برنامه‌های خود خارج کرد. طبق گزارش‌های غیر رسمی، مدیران این شبکه در حال بررسی جنبه‌های مختلف هستند تا درباره‌ی سرنوشت این سریال واقع‌نما تصمیم بگیرند. این اثر برخلاف Cops شامل ویدیوهای زنده می‌شود. البته از آن‌جایی که برخی ویدیوها ممکن است اطلاعات محرمانه‌ای را شامل شوند، با تاخیر چند ثانیه‌ای الی چند دقیقه‌ای روی آنتن می‌روند. بدین ترتیب، دست‌اندرکاران زمان کافی برای اعمال تغییر روی ویدیوها را دارند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments