#مهسا_امینی

شخصیت منفی بازی Control 2 چه کسی یا چه چیزی خواهد بود؟

آیا از نو شاهد حضور هیس خواهیم بود؟ احتمالش کم است!

شخصیت منفی بازی Control 2

دنیای بازی Control دنیایی بسیار دوست داشتنی و البته عجیب و غریب است و حال که ما منتظر نسخه دوم این بازی هستیم، بدون شک به شخصیت منفی آن نیز فکر می‌کنیم. اما شخصیت منفی بازی Control 2 چه کس یا چه چیزی خواهد بود؟

طی تاریخ بازی‌های ویدیویی، داستان‌های بسیار جذاب و زیبایی از سوی شخصیت منفی بازی‌ها برای ما روایت شده و ارتباطات بسیار خاصی میان کاربران و این شخصیت‌های منفی شکل گرفته و گاهی اوقات کاربران، شخصیت‌های منفی را بیش از شخصیت‌های اصلی و مثبت بازی دوست داشته‌اند! شخصیت‌های منفی تاریخ سازی چون ماکاروف (Makarov) در سری بازی Call of Duty Modern Warfare، شخصیت داچ (Dutch) در سری بازی Red Dead Redemption‌ و بسیاری شخصیت‌های دیگر، ما را سال‌های سال درگیر خود می‌کنند. در سوی دیگر، برخی بازی‌ها ما را با تهدیدهای بزرگ‌تری روبه رو می‌کنند و از جمله آن‌ها می‌توان به بازی Control اشاره داشت. عنوان اکشن ماجراجویی سورئال استودیو رمدی (Remedy) ما را در برابر هیس (The Hiss)، نیرویی ماورالطبیعی قرار می‌دهد که قدرت او آزار دهنده و گاهی ترسناک است.

ما در پایان بازی Control، به هیچ عنوان شاهد از بین رفتن هیس نیستیم، با این حال این تهدید بزرگ توسط شخصیت اصلی بازی ما یعنی جسی فیدن (Jesse Faden) عقب رانده می‌شود. این احتمال وجود دارد که در ابتدای نسخه دوم بازی Control، شاهد حضور هیس در اداره نباشیم و پس از مدتی، شاهد حضور ناگهانی و حمله دوباره او باشیم! از سوی دیگر، این می‌تواند مسیر انتخابی برای داستان بازی Control 2‌ توسط توسعه دهندگان نباشد و در عوض استودیو رمدی ما را با تهدیدی جدید روبه رو کند و شخصیت منفی تازه‌ای در برابر ما قرار دهد. دنیای بازی Control بسیار وسیع بوده و بدون شک هیس تنها نقطه تمرکز توسعه دهندگان نبوده و ما همچنین باور داریم که حضور دوباره هیس نمی‌تواند جذابیت چندانی برای کاربران داشته باشد.

چرا بازی Control 2 باید هیس را پشت سر بگذارد؟

به لطف مقابله جسی با هیس و البته تضاد این نیرو با پولاریس (Polaris)، دلیل چندانی برای مقابله دوباره با هیس دیده نمی‌شود و به نحوی، حضور دوباره هیس، تکرار مکررات است! از سوی دیگر، تیم رمدی در بازی خود اشاره داشته که در کنار هیس، نیروهای ماور الطبیعی بیشتری در دنیای بازی Control وجود داشته که می‌توانند ما را آزار دهند. ما در ترشهولدهای (Threshold) موجود در اداره، نگاهی به دیگر واقعیت‌ها داریم که می‌توانند انسان را آزار دهند و بدون شک برخی از این‌ها می‌توانند بسیار خلاقانه، برای رویارویی با ما در نسخه بعدی بازی Control استفاده شوند. در کنار آن، مراحل فرعی بازی به ما می‌فهمانند که هیس، تنها یکی از تهدیدهای بزرگ برای ماست.

علاوه بر آن، اگر توسعه دهندگان بار دیگر به شخصیت هیس بپردازند، ما انتظار شناخت بسیار بیشتری از این شخصیت داریم و این در حالی است که یکی از بخش‌های جذاب بازی Control، ناشناس ماندن این نیرو است و ما معتقدیم همین موضوع سبب جذابیت بیش از حد داستان بازی Control شد. بازی Control هیچوقت ما را با ماهیت واقعی هیس یا خواسته‌های نهایی او روبه رو نمی‌کند و همین موضوع این نیرو را ترسناک‌تر می‌کند. چنین داستان‌هایی معمولا به مذاق کاربران خوش آمده و ایجاد حس تعلیق در داستان توسط نویسندگان و القای این حس که نیروی برابر ما از حد درک و فهم ما بیشتر است، داستان یک بازی را با عذاب دادن گه گاه ما جذاب‌تر می‌کند. جسی فیدن و اداره تمام مدت به دنبال درک واقعیت هیس هستند و ما شاهد ناتوانی آن‌ها هستیم. حال فرض کنید شخصیت نسخه دوم این بازی نیز هیس باشد. ما انتظار داریم که واقعیت او را درک کنیم و همین موضوع می‌تواند ما را از حالت تعلیق خارج کرده و جذابیت این نیرو را از بین ببرد!

شخصیت منفی بازی Control 2 چه کسی خواهد بود؟

ما باور داریم حتی اگر هیس به عنوان شخصیت منفی بازی Control 2 حضور نیابد، مشکلی پیش نخواهد آمد و دنیای بازی Control پتانسیل بسیار زیادی برای خلق شخصیت‌های منفی جدید دارد. برای مثال، طرفداران ممکن است خود را در برابر مولد (Mold) در نسخه دوم ببینند! ما شاهد از بین رفتن مولد-۱ در بازی Control توسط جسی بودیم، اما آیا از بین رفتن آن، پایان مولد خواهد بود؟ جسی همچنین ممکن است در برابر نیروهایی کاملا جدید به مبارزه بپردازد. از سوی دیگر، Control 2 می‌تواند تمرکز خود را بر فرمر (Former) از بسته الحاقی Foundation قرار دهد. اینگونه به نظر می‌رسد که فرمر، در حقیقت دشمن برد (Board) است که می‌تواند به معنای مبارزه میان جسی و انسانیت با نیروهای استرال پلین (Astral Plane) باشد!

استودیو رمدی قدرت طراحی و توسعه شخصیت‌های منفی بسیاری را برای بازی Control 2‌ دارد. بدون شک احتمال حضور هیس در این بازی وجود دارد، اما اگر قرار است شاهد حضور او باشیم، بهتر است آن را به عنوان اصلی‌ترین دشمن خود نشناسیم. حضور نیروهای منفی جدید و همراهی هیس در مقاطع دیگر می‌تواند داستان بسیار جذابی را برای ما به ارمغان بیاورد. بدون شک Control دنیایی بسیار وسیع داشته و می‌تواند داستان‌های جذاب بسیاری را از آن استخراج کرد. بازی Control در حال حاضر برای رایانه شخصی، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس و همچنین نینتندو سوییچ در دسترس است. به نظر شما شخصیت منفی بازی Control 2 چه تفاوت‌هایی با شخصیت منفی نسخه اول این بازی خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا