#مهسا_امینی

سی‌دی پراجکت رد، کپکام و اسکوئر انیکس در مراسم PAX East حضور نخواهند داشت

این استودیوها به دلیل شیوع ویروس کرونا از حضور در مراسم امتناع کردند

سی‌دی پراجکت رد، کپکام و اسکوئر انیکس در مراسم PAX East حضور نخواهند داشت نیکان صبوری ۰ ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ اخبار بازی
حضور در مراسم PAX East

سی‌دی پراجکت رد و کپکام و اسکوئر انیکس اعلام کردند که به دلیل شیوع ویروس کرونا در مراسم PAX East امسال، حضور نخواهند داشت.

ویروس کرونا در حال تبدیل شدن به یک مشکل جهانی است و در کنار این‌که افراد بسیاری را آلوده کرده، در حال ضربه زدن به رویداد‌های سالانه‌ی جهانی است. چندی پیش بود که شرکت سونی به صورت رسمی اعلام کرد که در دو رویداد مهم صنعت بازی یعنی GDC و PAX East سال ۲۰۲۰ میلادی شرکت نخواهد کرد.

در حالی که شهردار بوستون، عدم حضور سونی در مراسم PAX East 2020 را مورد انتقاد قرار داد، شرکت‌های بزرگ دیگری از جمله سی‌دی پراجکت رد، کپکام و اسکوئر انیکس از حضور در این مراسم اجتناب کردند. علت عدم حضور این سه غول بزرگ بازی‌سازی، آمار بسیار بالای مبتلایان به کرونا اعلام شده است. Stephanie Bayer مدیر استودیوی شمال امریکای سی‌دی پراجکت رد در توییتر نوشت:

من تازه متوجه شدم که تیم ما سفر خود را به مراسم PAX East لغو کرده است. بنابراین بر خلاف برنامه‌ی قبلی در مراسم حضور نخواهم داشت. ولی همچنان در GDC حضور دارم.

زمانی که از او علت عدم حضور را پرسیدند، در جواب به ویروس کرونا اشاره کرد و متذکر شد که سلامت تیم برای آن‌ها در اولویت قرار دارد. در این راستا، کپکام در اکانت رسمی خود نوشت:

متاسفانه، مهمانان ما که از توسعه‌دهندگان Monster Hunter بودند، قادر نیستند در مراسم PAX East حضور بیابند. ما دیگر قادر نیستم که به صورت حضوری با شما همراه باشیم ولی اخبار خود را در خصوص به‌روزرسانی‌های Iceborne منتشر می‌کنیم.

عذرخواهی ما را بابت این اتفاق بپذیرید.

شرکت اسکوئر انیکس هم در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که امنیت کارمندانش در اولویت اول قرار دارد و به همین دلیل حضور خود را در PAX East سال ۲۰۲۰ لغو کرد. با این اوصاف باید دید که آیا PAX East هم مانند رویداد‌ MWC 2020 لغو می‌شود؟ احتمالش کم نیست و با توجه به ترس عموم از ویروس شیوع یافته، امکان دارد که استقبال خوبی از رویداد صورت نگیرد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا