واکنش شهردار بوستون به عدم حضور سونی در PAX East 2020

ترس و انزوا را کنار بگذارید!

شهردار بوستون سونی در PAX East 2020

مارتی والش (Marty Walsh)، شهردار بوستون چندی پیش طی پیامی به کنیچیرو یوشیدا (Kenichiro Yoshida)، مدیر عامل بخش سرگرمی سونی، از این شرکت خواست که درباره‌ی حضور در مراسم PAX East 2020 تجدید نظر کند.

سال گذشته‌ی میلادی بود که شرکت ژاپنی سونی برای نخستین بار از حضور در مراسم E3 خودداری کرد و این رویداد بزرگ بدون برگزاری کنفرانس مطبوعاتی پلی‌استیشن به کار خود پایان داد. در حالی که هنوز هم حواشی زیادی در رابطه با این غیبت در سراسر فضای مجازی به چشم می‌خورد، این کمپانی چند روز پیش طی پیامی رسما اعلام کرد که هیچ برنامه‌ای برای حضور در نمایشگاه E3 2020 ندارد و علی‌رغم عدم معرفی کامل دو کنسول جدید پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس و عرضه‌ی آن‌ها در تعطیلات کریسمس سال جاری، سونی در این مراسم شرکت نخواهد کرد. هرچند که این خبر گویای این موضوع است که به‌زودی یک کنفرانس اختصاصی از سوی شرکت سونی با محوریت رونمایی از پلی‌استیشن جدید برگزار می‌شود، اما به نظر می‌رسد که هواداران چندان از غیبت این کمپانی در E3 رضایت ندارند و تا به امروز شماری از طرفداران و تحلیل‌گران نقدهای زیادی به این تصمیم سونی وارد کرده‌اند.

با همه‌ی این‌ها، شیوع ویروس جدید کرونا که حسابی توجه جوامع بین‌المللی را به خود جلب کرده و اخیرا نیز گسترش آن در ایران تایید شده است، نه تنها بر اقتصاد دنیا تاثیر منفی گذاشته، بلکه صنعت بازی‌های ویدیویی را نیز تحت تاثیر قرار داده و حتی برگزاری رویداد Taipei Game Show 2020 به دلیل پیشگیری و جلوگیری از شیوع بیماری لغو و به تابستان سال جاری موکول شد. در همین راستا، PAX East 2020 یکی از دیگر رویدادهای بزرگ این صنعت است که چند روز دیگر در شهر بوستون برگزار خواهد شد. در حالی که سونی پیش‌تر از حضور خود در این رویداد و نمایش بخش‌های جدیدی از بازی مورد انتظار The Last of Us Part II خبر داده بود، اما چند روز گذشته به دلیل شیوع گسترده‌ی ویروس کرونا رسما اعلام کرد که برگزاری کنفرانس خود طی این رویداد را لغو کرده است.

در پی این امر، پس از آنکه برگزارکننده‌ی مراسم PAX East 2020 به عدم شرکت سونی در این رویداد واکنش داد، حال این بار نوبت به آقای مارتی والش، شهردار بوستون آمریکا رسیده تا نظر این شرکت را به حضور در نمایشگاه مذکور مجددا جلب کند. او طی نامه‌ای به کنیچیرو یوشیدا، مدیر اجرایی شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی، ضمن اشاره به احتمال بسیار پایین شیوع ویروس کرونا در این شهر، از این غول صنعت تکنولوژی و بازی‌های ویدیویی خواسته که در تصمیم خود مبنی بر عدم حضور در رویداد PAX East، تجدید نظر کند. مارتی والش در صحبت‌های خود اشاره کرده که ترس‌ها کلیشه‌ی بسیار مضری محسوب می‌شوند که در گذشته بسیاری از آسیایی‌ها برای مقابله با آن تلاش کرده‌اند و حال شرکت سونی نباید به تقویت این ترس‌ها بپردازد.

مارتی والش در این‌باره می‌گوید:

این ترس‌ها کلیشه‌ی بسیار مضری را که نسل‌های قبلی آسیایی‌ها برای نابودی آن‌ها بسیار تلاش کرده‌اند، تقویت می‌کنند. اینکه همه‌ی افراد را با شک و تردید مشاهده کنیم، وسایل و ابزارهای خود را جمع کنیم و [برای مقابله با ویروس کرونا] فرصت‌ها و ارتباط‌های جهانی خود را از دست بدهیم، در واقع سعی داریم که بدترین انگیزه‌ها را در خود تقویت کنیم که این موضوع هرگز نتیجه‌ی مطلوبی نخواهد داشت. ما در شهر بوستون بسیار متحد هستیم تا این ترس‌های مضر و گمراه‌کننده را کنار بگذاریم.

شهردار بوستون سونی در PAX East 2020

در ادامه، او از سونی خواسته که با غلبه بر ترس و نمایش انگیزه‌های خود در حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی، به عنوان یک رهبر در این صنعت به الگوی مناسبی برای سایر کمپانی‌ها تبدیل شود و به جای انزوا و گوشه نشینی، اعتقاد خود به ارتباط با یکدیگر در جوامع بین‌المللی را به نمایش بگذارد. شهردار بوستون در این خصوص توضیح می‌دهد:

به عنوان یکی از شرکت‌های بزرگ و بین‌المللی، شما فرصت دارید که به الگوی مناسبی برای سایر کمپانی‌ها و جوامع تبدیل شوید. شما در حال حاضر یکی از رهبران صنعت تکنولوژی به شمار می‌روید که می‌توانید با واقعیت نشان دهید که انگیزه‌ی زیادی در این حوزه دارید. فراموش نکنید که با نمایش ترس و وحشت نمی‌توانید انگیزه و علاقه‌ی خود را به رخ بکشید. به عنوان یک رهبر در صنعت بازی‌های ویدیویی و مباحث فرهنگی، نشان دهید که به جای انزوا، به برقراری ارتباط با جوامع بین‌المللی اعتقاد دارید.

سونی تنها شرکتی نیست که از حضور در مراسم PAX East انصراف داده است. چندی پیش شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) نیز در راستای جلوگیری از گسترش این بیماری خطرناک تمامی برنامه‌های مربوط به Final Fantasy XIV را در جریان رویداد PAX East لغو کرد. شیوع ویروس کرونا تا به امروز نگرانی‌های زیادی را به دنبال داشته و حتی برخی از گزارش‌ها حاکی از آن است که احتمالا عرضه‌ی دو کنسول جدید ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن ۵ به دلیل مشکلات تولید و کمبود قطعات به سال آینده‌ی میلادی موکول خواهند شد؛ هرچند که مایکروسافت و سونی تا به امروز بیانیه‌ای مبنی بر تایید و یا تکذیب این گمانه‌زنی‌ها منتشر نکرده‌اند.

در پایان، شایان ذکر است که مراسم PAX East 2020 از تاریخ ۸ تا ۱۱ اسفند ماه امسال (۲۷ فوریه الی ۱ مارس سال جاری میلادی) در شهر بوستون ایالت ماساچوست آمریکا برگزار خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا