#مهسا_امینی

باکس آفیس: فیلم Candyman فراتر از انتظار ظاهر شده است

Free Guy همچنان می‌تازد

باکس آفیس: فیلم Candyman فراتر از انتظار ظاهر شده است سورنا رضایی ۰ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ سینمای جهان
فروش افتتاحیه Candyman

با توجه به گزارشی که وب سایت Deadline با محوریت باکس آفیس داخلی کار کرده، فروش افتتاحیه Candyman بالاتر از پیش‌بینی‌ها بوده است.

چهارمین فیلم مجموعه کندی من پس از تاخیرهای متعدد که نتیجه همه‌گیری ویروس کرونا بوده، سرانجام به سینماها آمده است. این اثر با نادیده گرفتن Candyman: Farewell to the Flesh و Candyman: Day of the Dead دنباله‌ای برای اثر اصلی مجموعه بوده و در دنیای مدرن روایت می‌شود. شخصیت اصلی آنتونی مک کوری نام داشته و اخیرا به همراه معشوقه خود به مسکن عمومی کبرینی گرین نقل مکان کرده است. او از لحاظ شغلی شرایط خوبی نداشته و دنبال ایده‌های جدید برای نقاشی می‌گردد. در همین حین، افسانه‌ای نسبتا قدیمی نظرش را جلب می‌کند. او برای آشنایی بیشتر به گشت و گذار در منطقه پرداخته و باعث رقم خوردن اتفاقات تلخی می‌شود.

Candyman جدیدترین اثر نیا داکوستا (Nia DaCosta) به شمار می‌رود. او کارگردان جوانی بوده و تنها یک فیلم در پرونده هنری خود دارد. از دیگر دست‌اندرکاران می‌توان به یحیی عبدالمتین دوم (Yahya Abdul-Mateen II) و تیونا پریس (Teyonah Parris) اشاره کرد که با نقش‌های خود در سریال Watchmen و WandaVision شناخته می‌شوند. در ضمن، از آنجایی که محصول جدید یونیورسال المان‌های ترسناک را در خود جای داده، پیش‌بینی شده بود با استقبال چندانی در باکس آفیس روبرو نشود.

وب سایت Deadline در تازه‌ترین گزارش خود با محوریت باکس آفیس داخلی اعلام کرد فروش افتتاحیه Candyman فراتر از انتظارات بوده است. کارشناسان با در نظر گرفتن عوامل مختلف تخمین زده بودند این فیلم ترسناک نهایتا ۱۵ میلیون دلار در هفته نخست اکران داخلی خود می‌فروشد اما موفق شد رقمی معادل ۲۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار را به ثبت رسانده و رتبه نخست پرفروش‌ترین‌های هفته گذشته را بدست بیاورد. اگرچه عملکرد فیلم نویدبخش بوده، به نظر نمی‌رسد هفته آتی هم بتواند تمامی رقبا را کنار برند؛ زیرا طی روزهای آینده شاهد اکران Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings خواهیم بود که در لیست انتظار بسیاری قرار دارد.

فروش افتتاحیه Candyman
فیلم Free Guy

Free Guy که دو هفته متوالی پیشتاز بود، این بار به رتبه دوم بسنده کرد. محصول قرن بیستم در هفته گذشته ۱۳ میلیون و ۵۵۰ هزار دلار فروخت تا مجموع فروش داخلی‌اش به رقم ۷۹ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار برسد. این اثر طی هفته‌های گذشته ۱۰۰ میلیون دلار در دیگر کشورهای جهان فروخته تا مجموع درآمدش به مرز ۱۸۰ میلیون دلار نزدیک شود. سینماهای چین پس از دو ماه بار دیگر فعالیت‌های خود را از سر گرفته‌اند و این روند همچنان ادامه دارد. از همین رو، می‌توان امیدوار بود فروش بین‌المللی طی هفته‌های آتی هم ادامه داشته باشد.

Paw Patrol: The Movie در رتبه سوم پرفروش‌ترین‌های باکس آفیس در هفته گذشته مشاهده می‌شود. این اثر انیمیشنی و کمدی در دومین هفته اکران خود موفق شد ۶ میلیون دلار فروخته و مجموعه درآمدش از باکس آفیس داخلی را به رقم ۲۳ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار برساند. اگرچه Paw Patrol نامی چندان شناخته شده نیست و توسط استودیوهای بزرگ هم ساخته نشده، عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده است. رتبه چهارم به Jungle Cruise رسید که با گذشت ۵ هفته از آغاز اکران گسترده همچنان می‌فروشد. محصول والت دیزنی در هفته گذشته ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار بلیت فروخت. در ضمن، مجموع فروشش به ۱۹۰ میلیون دلار نزدیک شده است.

Don’t Breathe 2 با ثبت فروش ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلاری در جایگاه پنجم ایستاده است. در انتها، بد نیست بدانید نیا داکوستا به لطف عملکرد Candyman حالا اولین کارگردان زن و سیاهپوست سینما است که رتبه اول پرفروش‌ترین‌های هفته را بدست می‌آورد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا