تضعیف شدید سلاح‌های محبوب در جدیدترین آپدیت Call of Duty: Warzone

به کام اسنایپرها، به ضرر Grau و MP5

آپدیت Call of Duty: Warzone

استودیوی اینفینیتی وارد در جدیدترین آپدیت Call of Duty: Warzone دست به تغییرات بزرگی در سلاح‌ها زده که شاید ترکیب توپخانه‌ی بازیکنان را به کلی متحول کند.

بازی Modern Warfare این روزها یکی از محبوب‌ترین شوترهای دنیاست؛ علاوه بر بخش چندنفره‌ی پرطرفدار آن، حالت بتل رویال رایگان Warzone ده‌ها میلیون بازیکن در سرتاسر جهان دارد که همواره تاکتیک‌ها و ترکیب‌های جدید از سلاح‌ها را برای غلبه بر رقیبان پیدا می‌کنند. یکی از پرطرفدارترین سلاح‌های بازی در دسته‌ی “Assault Rifle”، مسلسل Grau است که به دلیل ویژگی‌های متفاوت خود به انتخاب شماره یک بسیاری از بازیکنان وارزون تبدیل شده و ما نیز در راهنمای خود در بخش Loadout آن را پیشنهاد کرده بودیم. این سلاح به لطف لگد بسیار کم، قابلیت حمل بالا و شدت آسیب هر شلیک، تقریبا بهترین عملکرد را در کل بازی برای فواصل دور و متوسط دارد. حالا این سلاح محبوب قربانی تغییرات پچ جدید بازی شده و افت شدیدی در معیارهای مختلف کرده است.

طبق توضیحاتی که از آپدیت Call of Duty: Warzone منتشر شده، اینفینیتی وارد دقیقا نقطه قوت Grau 5.56 را هدف گرفته؛ این سلاح حالا برد آسیب کمتر و لگد بیشتری دارد تا عملکرد آن برای هدف‌گیری از فواصل دور کاهش یابد. این استودیو به افت عملکرد خود سلاح بسنده نکرده و دو افزونه‌ی Tempus Archangel و FSS Nexus را هم از نظر برد و شدت کنترل لگد تضعیف کرده است. باید ببینیم این تغییرات تا چه حد روی عملکرد Grau تاثیر خواهند گذاشت و اینکه آیا باعث کاهش محبوبیت آن بین بازیکنان خواهد شد یا خیر.

Grau 5.56

برای طرفداران سلاح خوش‌دست MP5 نیز خبرهای بدی داریم. پس از این آپدیت، برد آسیب گلوله‌های ۹ و ۱۰ میلی‌متری این سلاح کاهش خواهد یافت. به علاوه عملکرد گلوله‌های ۱۰ میلی‌متری در فواصل دور پایین آمده و گاهی لگد بیشتری خواهد زد.

خبرهای خوب آپدیت Call of Duty: Warzone برای تک‌تیراندازهاست. رایفل فوق‌العاده‌ی HDR که انتخاب اول ما برای اسنایپر هاست، حالا تنها با یک تیر در پایین‌تنه، حریف را از پا درخواهد آورد. AX-50 افزایش برد آسیب را شاهد بوده و Dragunov هم نرخ شلیک و سرعت سوییچ به دوربینش (ADS) بالا رفته است. این سلاح همچنین از این پس حداقل به دو شلیک برای کشتن هدف نیاز دارد.

سلاح‌های دسته‌ی “Marksman Rifle” نیز شدیدا تقویت شده‌اند. Kar98k که بیشترین بهبود را شاهد بوده، حالا هم ADS سریع‌تری دارد و هم دقتش در شلیک بدون هدف‌گیری (Hip Fire) بالاتر رفته و به‌علاوه افزایش شدیدی هم در برد این سلاح صورت گرفته است. MK2 Carbine هم شاهد افزایش برد آسیب و سرعت حمل بوده است.

دو سلاح FAL و AK-47 که محبوبیت کمتری بین بازیکنان دارند هم تقویت شده‌اند تا شاید به ترکیب بازیکنان بیشتری راه یابند. FAL حالا با یک شلیک به سر حریف را می‌کشد و سرعت ADS پیش‌فرض AK-47 هم بالاتر رفته است. اینفینیتی وارد همچنین برد آسیب سلاح جدید CR-56 AMAX را پایین آورده که علت آن دقیقا مشخص نیست. به تمام این موارد، تغییر تعداد پیش‌فرض و حداکثر خشاب‌های ده تایی سلاح SKS، بیست‌و‌پنج تایی سلاح SCAR و M67 سلاح AMAX را هم اضافه کنید. در بخش افزونه‌ها هم No Stock که قنداق تفنگ را به کلی حذف می‌کند، از این پس باعث افزایش لگد و حرکت بیشتر سلاح هنگام هدف‌گیری خواهد شد.

غیر از سلاح‌ها، چهار تغییر چشمگیر دیگر نیز با این پچ اعمال خواهد شد. از این پس در گولاگ، سلاح‌های نیمه‌خودکار از جمله اسنایپرها هم وجود خواهند داشت. به‌علاوه ممکن است برخی مبارزات فقط با مشت یا چاقو باشند. ماسک‌های گاز سمی در وارزون از این پس در محدوده‌ی نزدیک و داخل دایره‌ی امن ممکن است در صورت برخورد گلوله یا ضربه ترک بردارند. پیغام “Team Wiped” از این پس برای تمام بازیکنان تیم نشان داده خواهد شد. در آخر هم پیغام “Airspace Too Crowded” که در صورت شلوغی بیش از حد آسمان هنگام فراخوانی Precision Airstrike به نمایش در می‌آمد، حالا کمتر ظاهر خواهد شد. بازی از این به بعد اجازه می‌دهد در محدوده‌ای مشخص، تا سه فراخوانی همزمان انجام شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا