#مهسا_امینی

راهنمای بازی Call of Duty: Warzone | بهترین Loadoutها (فصل چهارم)

توپخانه‌ی شما از هر چیزی مهم‌تر است

در سرگرمی با مجموعه مقالات راهنمای Call of Duty: Warzone همراه باشید تا فوت و فن حرفه‌ای شدن در این بازی جذاب و سرگرم‌کننده را بیاموزید. در این قسمت از راهنمای بازی به سراغ بهترین Loadoutهای برای فصل چهارم خواهیم رفت.

یکی از تفاوت‌های مهم Warzone با سایر بازی‌های مشابه، سیستم جمع‌آوری پول و خرید تجهیزات با آن از طریق نقاط خاصی در مپ بازی است که با عنوان Buy Station شناخته می‌شوند. وارزون همچون هر بتل رویال دیگری در ابتدای شروع مسابقه چیزی در اختیارتان نمی‌گذارد و باید با لوت کردن سلاح و مهمات پیدا کنید، اما به لطف سیستم پول، می‌توانید از طریق BSها اقدام به خرید زره، UAV، کیل‌استریک و البته Loadout Drop کرده و سلاح‌های مدنظرتان را به دست آورید. اما Loadout چیست؟

بعد از رسیدن به سطح Private IV، بازی به شما اجازه‌ی ساختن چندین کلاس می‌دهد که هر کدام شامل یک سلاح اصلی (Primary)، سلاح ثانویه (Secondary)، سه اسلات پِرک و دو نوع مهمات Lethal و Tactical می‌شود. در مود بتل رویال، هر بازیکن قادر است با پرداخت ۱۰ هزار دلار پول درون بازی در BSها که در سرتاسر نقشه پراکنده هستند، Loadout خود را فراخوانی کرده تا برایش در محل ارسال شود. به‌دست آوردن لوداوت اهمیت بسیار زیادی در بازی دارد و در صورتی که ترکیب مناسبی از سلاح و پرک‌ها را در آن انتخاب کرده باشید، در مقابله با دشمنان برتری محسوس خواهید داشت.

نکته‌ای که باید بدان توجه داشته باشید آن است که سبک بازی هر بازیکن در شوترهای اول شخص متفاوت است و به هیچ وجه نمی‌توان نسخه‌ای همگانی برای تمام بازیکنان وارزون پیچید تا با استفاده از آن پیروز شوند. بتل رویال‌ها به دلیل برخورداری از تعداد بازیکنان همزمان بسیار زیاد و مپ وسیع، بستری برای به کارگیری سبک‌ها و استراتژی‌های مختلف هستند که بسته به محل، شرایط و هم‌تیمی‌ها فرق می‌کند. با این حال ترکیب‌های مشخصی از سلاح‌ها و پرک‌ها که با سبک بازی بازیکن همخوانی داشته باشند، برتری محسوسی به او خواهند داد.

نوع چینش Loadout راز موفقیت در Warzone است

پیش‌تر در مجموعه مقالات راهنمای Call of Duty: Warzone درباره بهترین سلاح‌های بازی صحبت کرده‌ایم. حال می‌خواهیم از انواع چینش سلاح‌ها، تجهیزات و پرک‌ها در لوداوت برایتان بگوییم که برای شرایط و موقعیت‌های مختلف به شما برتری می‌دهند. در هر ترکیب دو سلاح و تجهیزات پیشنهادی‌مان را به همراه پرک‌ها و مهمات Tactical و Lethal لیست کرده‌ایم. افزونه‌ها از طریق بخش Gunsmith روی سلاح قابل نصب هستند. فهرستی که در ادامه ملاحطه می‌کنید، با توجه به آخرین به‌روزرسانی‌های فصل چهارم بازی انتخاب شده و تغییراتی نسبت به فصل گذشته‌ داشته‌اند:

ترکیب استاندارد

سلاح اول: M4A1

سلاح دوم: Origin 12

پرک‌ها

مهمات

به‌عنوان یک ترکیب استاندارد که هم برای بازیکنان مبتدی و هم بسیاری از بازیکنان حرفه‌ای‌تر تدارک دیده شده، مسلسل M4A1 باید در این ترکیب باشد. پیش‌تر هم گفته بودیم که این سلاح به معنای واقعی کلمه همه‌کاره است و برای درگیری‌های فاصله متوسط تا دور و حتی تقریبا نزدیک هم نیازتان را رفع می‌کند. افزونه Monolithic Suppressor یکی از بهترین گزینه‌های ممکن برای افزودن به سلاح‌های مختلف بازی است که علاوه بر افزایش برد و دقت، مکانتان را هم در نقشه لو نمی‌دهد. انتخاب No Stock نیز به قابلیت جا‌به‌جایی سلاح کمک می‌کند تا سرعت حرکتتان بالاتر برود.

M4A1

در ترکیب استاندارد شاتگان R9-0 را با Origin 12 جایگزین کرده‌ایم. همانطور که در راهنمای سلاح‌های برتر بازی نیز اشاره کردیم، این اسلحه بهترین شاتگان بازی از نظر ماست که با نرخ شلیک بسیار زیاد، پخش گلوله‌ی فراوان و امکان جابه‌جایی سریع، گزینه‌ای جذاب برای پوشش درگیری‌های فاصله نزدیک است و گرفتن کیل با آن لذت و شیرینی خاص خودش را دارد. مزیت بزرگ Origin 12 نسبت به R9-0، بهبود شدید عملکرد آن پس از نصب افزونه‌های مناسب است؛ از جمله خشاب درام که امکان شلیک‌های پیاپی بدون نیاز به ریلودهای سریع را فراهم می‌کند. به‌علاوه این سلاح برخلاف R9-0 که پس از هر دو شلیک بایستی ریلود خودکار انجام دهد، قادر است بی‌وقفه کل خشاب را خالی کند. انتخاب دو سلاح اصلی (Primary) خود‌به‌خود به این معناست که باید از پرک Overkill استفاده کنید. پرک Double Time اجازه می‌دهد با سرعت حرکت بیشتر، قابلیت تهاجمی بالاتری داشته باشید و با پرک Amped هم می‌توانید به سرعت میان سلاح‌های خود سوییچ کنید. در بخش مهمات، به لطف C4 می‌توانید به راحتی وسایل نقلیه را نابود کنید. اسکنر ضربان قلب هم یکی از بهترین مهمات تاکتیکی بازی است که بهتر است برای جلوگیری از غافلگیر شدن یا پیدا کردن دشمنانی که پرک Ghost ندارند، از آن استفاده کنید.

ترکیب قدرت آتش

سلاح اول: Grau 5.56

سلاح دوم: Bruen MK9

پرک‌ها

مهمات

با این ترکیب لوداوت، دو عدد از قوی‌ترین سلاح‌های بازی را در اختیار دارید که قدرت آتش فوق‌العاده‌ای در اختیارتان می‌گذارد. Grau همانطور که پیش‌تر گفته‌ایم، حتی با وجود تضعیف در آپدیت اخیر همچنان یکی از بهترین ARهای بازی است که به لطف لگد بسیار ناچیز و ضرب گلوله در فواصل متوسط و دور عالی عمل می‌کند. اما نقطه‌ی جذاب این ترکیب، سلاح MK9 از نوع LMG است که در فصل سوم به بازی اضافه شده و بهترین سلاح‌های وارزون در رده‌ی خودش است. ضرب گلوله‌ی بسیار زیاد در عین سبکی و قابلیت جا‌به‌جایی بالا، آن را به گزینه‌ای عالی برای بازیکنان تهاجمی تبدیل می‌کند که با پرک Amped به سرعت می‌توانند میان سلاح‌های خود جا‌به‌جا شده و به لطف پرک Cold-Blooded نیز از گزند اسنایپر‌ها و دوربین‌های حرارتی در امان بمانند. در کل این لوداوت برای تیم‌هایی که احتیاج به یک بازیکن ساپورت با قدرت آتش فراوان دارند تا از فواصل متوسط از سایر اعضا حمایت کند، بسیار مناسب است.

Bruen MK9

ترکیب تک‌ تیر انداز

سلاح اول: HDR

سلاح دوم: M13

پرک‌ها

مهمات

برای ترکیب مناسبِ اسنایپرها، استفاده از سلاح HDR ضروری است. این سلاح یکی از بهترین تک‌تیر‌اندازهای موجود در بازی است که با همراهی اپتیک حرارتی، لوله‌ی HDR Pro و لیزر تاکتیکی به هیولایی در نبرد فواصل دور تبدیل می‌شود. اپتیک حرارتی به اندازه سایر دوربین‌های اسنایپر برد ندارد، اما نسبت به آنها از دو مزیت بزرگ برخوردار است: ۱. نور در دوربین منعکس نشده و جایتان را لو نمی‌دهد ۲. در ترکیب با نارنجک دودزا برتری بزرگی در اختیارتان می‌گذارد. بدین ترتیب می‌توانید محیط را با نارنجک پر از دود کنید و با اپتیک حرارتی خود دشمنانی که کور شده‌اند را از پیش رو بردارید. انتخاب ترکیب اسنایپر یعنی باید زمان بیشتری را در یک مکان سپری کنید، پس در مهمات تاکتیکی، مین را پیشنهاد می‌کنیم تا احتمال غافلگیری از پشت را خنثی کنید. اگر علاقه‌مند به جا‌به‌جایی بیشتر هستید، می‌توانید به جای HDR از سلاح KAR98K در دسته‌ی Marksman Rifle استفاده کنید که قابلیت حمل بهتر اما برد کمتری دارد. تجهیز آن به Monolithic Suppressor، اپتیک Sniper و لوله‌ی 27 بهبود فوق‌العاده‌ای در عملکرد آن ایجاد خواهد کرد، با این حال از لحاظ قدرت و برد شلیک به پای HDR نخواهد رسید.

HDR

به‌عنوان سلاح دوم، M13 را انتخاب کرده‌ایم که به نوعی نسخه‌ی پیشرفته‌تر M4A1 است. همچون M4، این مسلسل نیز همه‌کاره است ولی در عین حال اگر مهارت بیشتری داشته باشید، آسیب بیشتری به دشمنان در صورت هدشات کردن وارد می‌کند و لگد بسیار کمتری هم در ترکیب با Monolithic Suppressor و Tempus Cyclone Barrel دارد. اگر هنوز به سطح کافی نرسیدید، می‌توانید از همان M4A1 با تجهیزات ترکیب استاندارد استفاده کنید.

ترکیب هجومی

سلاح اول: MP7

سلاح دوم: Grau 5.56

پرک‌ها

مهمات

MP7 یکی از بهترین سلاح‌های بازی است که اکثر بازیکنان حرفه‌ای وارزون از آن استفاده می‌کنند. قرار داشتن آن در دسته‌ی SMG یعنی نرخ آتش و ضرب گلوله بسیار زیادی دارد اما برخی ویژگی‌های این سلاح برتری‌های قابل‌توجهی به آن در مقایسه با سایر سلاح‌های هم‌رده می‌دهد. اول آنکه با افزونه خشاب ۶۰ تایی می‌توان مانور بیشتری با سلاح داد. دوم هم ضرب گلوله‌های MP7 در فواصل دورتر است که میان SMGها نظیر ندارد و آن را تبدیل به گزینه‌ای بسیار ایده‌آل برای فواصل نزدیک و متوسط می‌کند. استفاده از Monolithic Suppressor و Strike Barrel لگد پایین سلاح را نیز تضمین می‌کند تا MP7 با این تجهیزات تبدیل به ترکیبی بی‌نظیر از سرعت، قدرت و دقت شود.

MP7

حال که خیالمان از درگیری نزدیک راحت است، می‌توانیم با Grau به راحتی فواصل دورتر را هم پوشش دهیم. پیش‌تر گفتیم که این سلاح لگد بسیار ناچیزی دارد. ترکیب آن با MP7  یکی از محبوب‌ترین‌ها میان بازیکنان حرفه‌ای وارزون است که انعطاف‌پذیری فوق‌العاده‌ای به آن‌ها در تقریبا همه‌ی شرایط می‌دهد. دستتان در انتخاب مهمات باز است اما پیشنهاد می‌کنیم از Heartbeat Sensor در کنار C4 استفاده کنید.

نکات کاربردی

یکی از بهترین پرک‌های بازی، Ghost است. با این پرک، بازیکن از دید اسکنر‌های ضربان قلب، UAV، نارنجک Snapshot و پهپاد رادار پنهان می‌ماند که این موارد خصوصا در مراحل پایانی مسابقه بسیار حیاتی می‌شوند. با این حال به دلیل قرار داشتن آن در یک اسلات با پرک Overkill، باید برای استفاده از این پرک قید حمل دو سلاح اصلی را بزنید. یک راه‌حل، ساخت یک لوداوت اضافه با سلاح اصلی مدنظرتان و یک لانچر یا تپانچه به‌عنوان سلاح ثانویه است. بقیه موارد ثابت هستند، فقط به جای Overkill از Ghost استفاده می‌کنید. هنگامی که وارد بازی می‌شوید، می‌توانید ابتدا همان لوداوت اصلی با دو سلاح و پرک Overkill را خریداری کرده و در صورتی که دوام آوردید، از Loadout Drop رایگانی که در ادامه روی نقشه فرود می‌آید، لوداوت ثانویه با پرک Ghost را بگیرید. در این صورت، سلاح‌های فعلی‌تان روی زمین رها می‌شوند. آن وقت می‌توانید لانچر یا تپانچه را با سلاح اصلی دوم خود که روی زمین افتاده تعویض کنید. اینگونه هم دو سلاح اصلی خواهید داشت و هم پرک کاربردی Ghost در اختیارتان قرار می‌گیرد که بشدت در قسمت‌های پایانی مسابقه به دادتان می‌رسد.

از Loadout Drop نهایت استفاده را ببرید

سعی کنید از Loadout Drop رایگان بهترین استفاده را ببرید. در راند نهایی بازی، در صورتی که دایره به منطقه‌ای خالی و باز منتهی می‌شود، ترکیب‌های مناسب برای نبرد‌های فاصله دور و متوسط همچون ترکیب استاندارد و قدرت آتش را از دراپ بردارید. اگر منطقه‌ی نهایی در نقاط شهری و پر از ساختمان واقع شد، ترکیب هجومی کلید پیروزی‌تان است.

آیا راهنمای Loadoutها در بازی Call of Duty: Warzone برایتان مفید بود؟ شما هم ترفندها و ترکیب‌های کارآمدی می‌شناسید؟ با ما و دیگر علاقه‌مندان در میان بگذارید.


نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا