تاریخ انتشار بازی Call of Duty: Vanguard رسما اعلام شد

روند هرساله CoD ادامه دارد

تاریخ انتشار بازی Call of Duty: Vanguard

طبق اعلام رسمی اکتیویژن (Activision)، تاریخ انتشار بازی Call of Duty: Vanguard پس از پخش اولین تریلر مشخص شد تا اواسط پاییز سال جاری را هدف قرار دهد.

درباره عنوان جدید سری Call of Duty در سال ۲۰۲۱ شایعات فراوانی وجود داشت، اما باز هم مثل همیشه تعداد زیادی از این شایعه‌ها و اطلاعات لو رفته درست از آب درآمدند. حدودا در اوایل سال جاری بود که کاربران مورد اعتماد اعلام کردند داستان عنوان Call of Duty 2021 مرتبط با جنگ جهانی دوم بوده و استودیو Sledgehammer Games دوباره همه چیز را دوران جنگ با نازی‌ها می‌برد. با این وجود نکته‌ای که درباره این بازی جدید وجود دارد، این است که عملا در کمتر از دو سال طراحی شده و از همین جهت کمی با عجله مراحل ساخت آن صورت گرفته، در حالی که شاید طولانی‌ترین بخش داستانی مجموعه Call of Duty متعلق به این بازی باشد!

با این حال، حتی اگر هم با عجله و خیلی سریع سازندگان این بازی در استودیو Sledgehammer Games دست به کار شده باشند، اما همچنان طبق روال سال گذشته باز هم در اواسط پاییز شاهد عرضه Call of Duty: Vanguard خواهیم بود. همچنین در نظر داشته باشید که علاوه بر این استودیو، Treyarch نیز وظیفه ساخت بخش زامبی این عنوان را بر عهده داشته که خود می‌تواند دلیل مهمی بر ساخت سریع Vanguard باشد.

اول تریلر، سپس اعلام تاریخ انتشار بازی Call of Duty: Vanguard

شب گذشته در یک رویداد رسمی که در عنوان Warzone انجام شده بود، بازیکنان وظیفه داشتند تا در یک حالت PvE جلوی قطار در حال حرکت (که البته چند ساعت قبل از شروع رویداد ایستاده بود) را بگیرند. سپس بعد از اتمام این رویداد، آیتم‌های درون بازی و همچنین یک تریلر کامل از عنوان Vanguard برای کاربران پخش شد که در آن یک دید کلی به این بازی جدید را داشتیم.

در تریلر منتشر شده، دیدیم که ظاهرا دیگر قرار نیست تا به مانند WWII تنها شاهد بخشی از جنگ جهانی دوم باشیم، بلکه در جبهه‌های مختلف این جنگ دنبال می‌شود که از جمله آن می‌توان به آفریقا شمالی، غرب اروپا، شرق اروپا و همچنین ژاپن اشاره کرد. این حرکت بدون شک یکی از بهترین ایده‌هایی است که طراحان بازی آن را از عناوین قدیمی سری الهام گرفته و حال با گرافیک نسل نهمی و داستانی تازه ارائه می‌کنند. همچنین در کنار صحنه‌های سینماتیک تریلر، می‌توانید بخشی از گیم پلی بازی را هم مشاهده کنید که برای مثال در بخشی از آن در نقش یک تک تیرانداز روس و یا یکی از سربازان جوخه Airborne ارتش آمریکا را برای پریدن از هواپیما به داخل جبهه را خواهید داشت. با این وجود نشان دادن کشتی‌ها و همچنین هواپیما جنگی بدون شک بدین معناست که بخشی از گیم پلی همانطور که در گذشته هم دیده بودیم شما را در نقش یک خلبان یا تیرانداز ضد هوایی قرار خواهد داد.

به هر حال ساختن بازی با داستانی که در دوران جنگ جهانی روایت می‌شود، موردی است که امروزه دیگر به دلیل عرضه فراوان عناوین مختلف درباره آن، یک ایده سوخته محسوب می‌شود. اما اینکه استودیو Sledgehammer Games چطور از این فکر به نفع خود استفاده کرده و این روایت قدیمی را با گرافیک نسل نهمی ارائه می‌کند، نکته‌ای است که باید آن را در Call of Duty: Vanguard مشاهده کنیم. همچنین در نظر داشته باشید که امسال عناوین سبک شوتر اول شخص بسیاری عرضه می‌شوند که همگی به نحوی در رقابت بوده و جریان کاملا متفاوتی را دارند. بازی Battlefield 2042 به عنوان یک مجموعه فوق‌العاده بزرگ از حالت Multiplayer، بازی Halo: Infinite با بخش چند نفره رایگان و در نهایت، عنوان Vanguard با بازگشت به دوران قدیم و ادامه داستانی که Warzone راوی آن خواهد بود.

تاریخ انتشار بازی Call of Duty: Vanguard برای ۱۴ آبان (۵ نوامبر) در نظر گرفته شده و برای کنسول‌های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس – اس، ایکس باکس وان و همچنین پلتفرم رایانه شخصی عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا