#مهسا_امینی
بازی Call Of Duty: Vanguard

بازی Call of Duty: Vanguard | هر آنچه باید از کال آو دیوتی ونگارد بدانید

بازگشت به جنگ جهانی دوم

حالا که شرکت اکتیویژن به وعده خود عمل و بازی Call Of Duty: Vanguard را معرفی کرده، می‌خواهیم تمامی اطلاعات موجود از آن را مرور کنیم.

نسخه‌ جدید کال آو دیوتی معمولا در آوریل یا مه معرفی می‌شود تا تیم بتواند طی ماه‌های باقی مانده تا پاییز اقدامات لازم در راستای تبلیغات هر چه بیشتر را انجام دهد. با اینحال، نسخه جدید هنوز رونمایی نشده و طرفداران چاره‌ای ندارند جز اینکه چشم انتظار منابع غیررسمی باشند.

شایعه‌های زیادی با محوریت نسخه جدید کال آو دیوتی طی ماه‌های گذشته منتشر شده است. یکی از منابع مدعی شده بود بازی مزبور Call of Duty: Guerrilla Warfare نام داشته و جنگ دو کره را روایت می‌کند که بین سال‌های ۱۹۵۰ الی ۱۹۵۳ میلادی رخ داد. منبع دیگر اطمینان دارد بازی مزبور تحت عنوان Call of Duty: Vanguard شناخته شده و بخشی از اتفاقات جنگ جهانی دوم را به تصویر می‌کشد. با توجه به اطلاعاتی که در روزهای اخیر به فضای مجازی آمده‌اند، می‌توان گفت ادعاهای منبع دوم صحت داشته و کال آو دیوتی اینبار کاربران را به دهه ۳۰ و ۴۰ میلادی خواهد برد.

دومین تیزر Call of Duty: Vanguard ساعاتی قبل در کال آو دیوتی وارزون پخش شد. وقتی یک رقابت در وارزون به انتها می‌رسد، اعضای گروه سوار هلی کوپتر شده و محل درگیری را ترک می‌کنند اما کاربران اینبار با ویدیو متفاوتی روبرو شدند. در ویدیو جدید، نفر آخر گروه حین بالا رفتن از طناب مورد اصابت گلوله یک قرار گرفت و کشته شد. دوربین سپس به سمت تک تیرانداز رفته و او را به تصویر می‌کشد که یک زن است. با توجه به ظاهر، لباسی که به تن دارد و سلاحی که استفاده می‌کند، می‌توان با اطمینان گفت به دوران جنگ جهانی دوم تعلق دارد.

اولین تیزر Call of Duty: Vanguard روز گذشته منتشر شده بود. اکانت توییتر Call of Duty یک ویدیو بسیار کوتاه برای یک یوتیوبر به نام MrDalekJD فرستاد که ظاهرا نماهای مختلفی از یک میدان نبر را به تصویر می‌کشد. علی‌رغم مدت زمان کوتاه، کاربران فضای مجازی با کنار هم قرار دادن شواهدی که وجود داشت، به این نتیجه رسیدند که داستان در جنگ جهانی روایت می‌شود. حالا که دومین تیزر از راه رسیده، می‌توان گفت نتیجه‌گیری‌شان صحیح بوده است.

تام هندرسون (Tom Henderson) یکی از افشاگرهای مشهور و قابل‌اعتماد صنعت ویدیو گیم است که روی بازی‌های اول شخص تمرکز دارد. او مدعی شده Call of Duty: Vanguard در زمان عرضه دارای ۲۴ نقشه بوده، رقابت‌ها دارای آب و هوای پویا هستند و عرضه هم احتمالا در تاریخ ۱۴ آبان سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۵ نوامبر) رخ خواهد داد. هندرسون همچنین گفت Vanguard دارای مد زامبی بوده و نسخه آلفای آن به زودی از راه می‌رسد.

به‌روزرسانی اول: توسعه و عرضه نسخه جدید کال آو دیوتی چند ماه پیش توسط اکتیویژن تایید شد اما این ناشر آمریکایی هیچ گونه اطلاعاتی را به اشتراک نگذاشت. در صورتی که شایعه‌ها و گزارش‌های غیررسمی را نادیده بگیریم، سکوت پیرامون یکی از محبوب‌ترین مجموعه بازی‌ها ادامه داشت تا اینکه ورق طی روزهای گذشته برگشت.

سومین تیزر Call of Duty: Vanguard در نگاه اول نکته خاصی را در خود جای نداده اما اگر کمی دقت کنید، با لوگویی مواجه می‌شوید که شدیدا به لوگو Task Force 141 در مجموعه مدرن وارفر شباهت دارد. همچنین روی لوگو عبارت Task Force Vanguard نوشته شده است. با در نظر گرفتن این مورد، احتمالا شخصیت اصلی بخش کمپین عضو یک گروه عملیاتی است که ونگارد نام دارد.

شایعه‌های مختلفی طی روزهای گذشته با محوریت Call of Duty: Vanguard به فضای مجازی آمده است. اینطور که به نظر می‌رسد، محصول جدید اسلج همر گیمز دارای بخش داستانی بوده و کاربران اینبار می‌توانند کمپین را با همکاری همدیگر به اتمام برسانند. افشاگر همچنین مطمئن است این بازی در زمان انتشار ۲۴ نقشه را در خود جای داده است. برای مقایسه می‌توان به Battlefield 2042 اشاره کرد که در زمان عرضه ۱۳ نقشه را شامل خواهد شد.

در صورتی که نتوانسته‌اید کنسول‌های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری اس و ایکس باکس سری ایکس را خریداری کنید، نگران نباشید؛ زیرا اسلج همر گیمز دارندگان کنسول‌های نسل هشتمی را فراموش نکرده و بازی Call of Duty: Vanguard را برای آن‌ها توسعه داده است. البته این اتفاق تا حدود زیادی قابل‌پیش‌بینی بود. به هر حال، عدم عرضه مناسب باعث شده موجودی‌ها سریعا به اتمام رسیده و علاقه‌مندان نتوانند کنسول مد نظر خود را با قیمت واقعی خریداری کنند.

حالا که تیزرهای نسخه جدید کال آو دیوتی با سرعت بیشتری به فضای مجازی می‌آیند، می‌توان امیدوار بود فاصله چندانی با رونمایی کامل نداریم.

به‌روزرسانی دوم: اکتیویژن بدون اطلاع قبلی ویدیوی تازه‌ای را در کانال یوتیوب کال آو دیوتی به اشتراک گذاشت و به واسطه آن، تاریخ معرفی Call of Duty: Vanguard را اعلام کرد.

ویدیو جدید برخلاف آیتم‌های تبلیغاتی قبلی نسبتا طولانی بوده و در حدودا دو دقیقه زمان دارد. این تیزر را می‌توان به چهار بخش تقسیم کرد: بخش اول، با نمایش یک سلاح تک تیرانداز آغاز می‌شود که کنار پنجره و روی یک میز قرار دارد. با توجه به کلمه‌ای که روی بدنه چوبی سلاح حک شده، می‌توان گفت به یک سرباز روسی تعلق دارد؛ بخش دوم، بقایای نبردی را نشان می‌دهد که در یک صحرا رخ داده است؛ بخش سوم، درباره جنگلی است که محل درگیری نیروهای متفقین و متحدین بوده و همچنان می‌توان صدای گلوله‌هایی را شنید که شلیک می‌شوند؛ در انتها، به بخش چهارم می‌رسیم که یک ساحل مملو از بقایای تجهیزات نظامی مانند جنگنده را نشان می‌دهد. 

تیزر جدید در ثانیه‌های پایانی خود زمان معرفی Call of Duty: Vanguard را فاش می‌کند. بر این اساس، جدیدترین محصول اسلج همر گیمز ساعت ۱۰ شب روز پنجشنبه معرفی می‌شود. همان‌طور که اکتیویژن قبلا اعلام کرده بود، مراسم رونمایی از طریق بازی کال آو دیوتی وارزون پخش می‌شود.

افرادی که روز معرفی Call of Duty: Vanguard پای تجربه کال آو دیوتی وارزون بنشینند، دو برابر ایکس پی دریافت می‌کنند.

به‌روزرسانی سوم: همان‌طور که وعده داده شده بود، اکتیویژن شب پنجشنبه از جدیدترین نسخه سری بازی‌های کال آو دیوتی رونمایی کرد. این محصول Call of Duty: Vanguard نام داشته و طبق آنچه در تریلر رونمایی به تصویر کشیده می‌شود، درباره جبهه‌های مختلف جنگ جهانی دوم است.

فهرست مطالب

با سازنده بازی Call of Duty: Vanguard آشنا شوید

اکتیویژن پس از اینکه تصمیم گرفت نسخه‌های جدید کال آو دیوتی را به صورت سالانه عرضه کند، وظیفه توسعه را روی دوش سه استودیو اینفینیتی وارد، تری آرک و اسلج همر گیمز گذاشت. استودیوهای مزبور به صورت چرخشی نسخه جدید را توسعه داده و در اختیار ناشر قرار می‌دادند. این رویه طی سال‌های گذشته تغییر کرده و نه تنها نام ریون سافتور (Raven Software) به لیست سازندگان اضافه شده، بلکه نسخه جدید حالا حاصل تلاش‌های دو استودیو است.

بازی Call of Duty: Vanguard با همکاری اسلج همر گیمز و تری آرک تولید می‌شود. استودیو اسلج همر وظیفه ساخت کمپین و مدهای آنلاین را به دوش کشیده و تری آرک هم اکنون روی مد زامبی کار می‌کند.

گلن اسکافیلد و مایکل کاندری که از کارمندان سابق ویسرال گیمز بوده و در خلق Dead Space و ساخت بازی ویدیویی 007: From Russia with Love نقش داشته‌اند، در سال ۲۰۰۹ میلادی یک استودیو مستقل به نام اسلج همر گیمز تاسیس کردند. آن‌ها سپس به سراغ اکتیویژن رفته و پیشنهاد دادند اسپین آف کال آو دیوتی را با دوربین سوم شخص ساخته و موفقیت‌هایی بزرگی را با آن رقم بزنند. ناشر آمریکایی مشغول بررسی ایده بود که مدیر وقت شرکت به اسلج همر توصیه کرد به زیرمجموعه آن‌ها تبدیل شود؛ پیشنهادی که مورد تایید اسکافیلد و کاندری قرار گرفت. استودیو طی یک دهه گذشته در ساخت شش کال آو دیوتی نقش داشته که دو موردش (Call of Duty: Advanced Warfare و Call of Duty: WWII) را به تنهایی به سرانجام رساند.

تری آرک در سال ۱۹۹۶ و توسط دو شخص به نام‌های پیتر آکنمن و دوگان کاسلی تاسیس شد. آن‌ها طی سال‌های بعد روی پروژه‌‌های مختلفی مانند Olympic Hockey ’98 و Die by the Sword: Limb from Limb کار کرده و سپس به تصاحب اکتیویژن در آمدند. تری آرک طی یک دهه گذشته روی ۸ نسخه کال آو دیوتی کار کرده که آخرین موردش Call of Duty: Black Ops Cold War است؛ محصولی که سال گذشته میلادی در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت و پرفروش بازی ۲۰۲۰ در ایالات متحده آمریکا شد.

داستان بازی کال آو دیوتی ونگارد درباره چیست؟

داستان بازی Call of Duty: Vanguard در جنگ جهانی دوم روایت شده اما دنباله‌ای برای نسخه‌های قدیمی مانند Call of Duty: World at War یا Call of Duty: WWII نیست. اکثر نسخه‌های قدیمی روی یک شخصیت تمرکز داشتند، این در حالی است که نسخه جدید چهار شخصیت اصلی را در خود جای داده است. وجود چنین ویژگی‌ای در داستان این فرصت را به اسلج همر داده تا مهم‌ترین اتفاقات جنگی که در اروپا، آمریکای شمالی، شوروی، هاوایی و جزایر دریای مرجان رخ دادند را به تصویر بکشد.

تاریخچه نیروهای ویژه به گذشته‌های دور برمی‌گردد اما نمونه اولیه نیروهای ویژه‌ای که امروزه در ارتش‌ها مرسوم است، نخستین بار در جنگ جهانی دوم شکل گرفت؛ نیروهایی که شرایط آموزشی سختی را پشت سر گذاشته و برای هر گونه عملیات با ریسک بالا آمادگی دارند. اسلج همر گیمز که به خوبی از این موضوع اطلاعات داشت، تصمیم گرفت داستان بازی Call of Duty: Vanguard را با تمرکز بر همین سوژه بنویسد. به بیان دقیق‌تر، اگرچه شخصیت‌های اصلی به جبهه‌های مختلفی تعلق دارتد، طی اتفاقاتی یک گروه تشکیل داده و به برلین فرستاده می‌شوند تا اطلاعاتی درباره پروژه فونیکس کسب کرده و در صورت امکان، آن را متوقف کنند.

شخصیت‌های اصلی

پروتاگونیست‌های کال آو دیوتی ونگارد بر اساس شخصیت‌هایی واقعی‌ای خلق شده‌اند که در جنگ جهانی دوم حضور داشتند. در ادامه به صورت جداگانه به معرفی آن‌ها پرداخته‌ایم:

 • گروهبان آرتور کینگزلی: او بر اساس یک سرباز واقعی به نام سیدنی کورنل طراحی و خلق شد. آرتور رهبر نیروهای ویژه بوده و قبل از این، یک چترباز در گردان نهم چتربازان ارتش بریتانیا بود. بد نیست بدانید چیکه اوکونکو موشن کپچر و صداپیشگی آرتور را انجام داده است.
 • ستوان پولینا پترووا: او بر اساس لیودمیلا پاولچنکو (یکی از موفق‌ترین زنان تک‌تیرانداز تاریخ) طراحی و خلق شد. پولینا در لشکر ۱۳۸ تفنگداران شوروی عضویت داشت و به خاطر شجاعت‌هایش در نبرد با نیروهای آلمان نازی به چهره‌ای الهام‌بخش در میان مردم محلی تبدیل شده بود.
 • کاپیتان وید جکسون: او بر اساس ورنون مایک میشیل طراحی و خلق شد. وید یک خلبان ارتش ایالات متحده آمریکا بوده و در اسکادران ششم شناسایی عضویت داشت.
 • ستوان دوم لوکاس ریگز: او بر اساس چارلز آپهم (یکی از سه سربازی که دوبار مدل Victoria Cross را دریافت کرد) طراحی و خلق شد. لوکاس اهل استرالیا بوده، در جبهه آفریقای شمالی می‌جنگید و در گردان بیستم عضویت داشت.

مطابق انتظار، با نزدیک شدن به زمان انتشار جزئیات بیشتری از بخش کمپین بازی Call of Duty: Vanguard به اشتراک گذاشته خواهد شد.

گیم پلی بازی Call of Duty: Vanguard چه ویژگی‌های شاخصی در خود جای داده است؟

جدیدترین محصول اسلج همر گیمز مانند نسخه‌های پیشین کال آو دیوتی از دوربینی اول شخص بهره برده و یک بازی اکشن تیراندازی است.

بازی Call of Duty: Vanguard نه تنها بخش داستانی و رقابت‌های چندنفره را شامل می‌شود، بلکه بخش زامبی را هم در خود جای داده است. بخش داستانی به صورت مفصل مورد کندوکاش قرار گرفت. به همین دلیل، در ادامه به مرور اطلاعاتی می‌پردازیم که از بخش‌های چندنفره و زامبی موجود است.

بخش چندنفره کال آو دیوتی ونگارد

اسلج همر گیمز و اکتیویژن نسبت به بخش چندنفره محصول مشترکشان حساسیت به خرج داده و جزئیات زیادی را در اختیار علاقه‌مندان قرار نداده‌اند. با این حال، اندک اطلاعات موجود نویدبخش هستند؛ برای مثال، گفته شده رقابت‌ها نه تنها سرعت بالایی برخوردار هستند، بلکه در مقایسه با نسخه‌های پیشین تمرکز بیشتری روی تاکتیک و همکاری‌های تیمی دارند، مانند چیزی که در Rainbow Six Siege وجود دارد.

مدهای قابل‌تجربه

سازندگان هیچ صحبتی از مدهای قدیمی و پرطرفدار به میان نیاورده‌اند اما تاکید داشته‌اند بازی Call of Duty: Vanguard دارای یک مد کاملا جدید به نام Champion Hill است. مد جدید ترکیب بتل رویال و گان‌فایت (Gunfight) بوده و به صورت یک علیه یک، دو علیه دو و سه علیه سه قابل‌انجام است.

رقابت‌های مد Champion Hill به یک تورنمنت فوتبال شباهت دارد. هشت تیم برای یک تورنمنت انتخاب شده و سپس در قالب‌ رقابت‌های کوتاه مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. به بیان دقیق‌تر، به هر تیم تعداد مشخصی جان داده می‌شود که با هر بار کشته شدن و ریسپاون یک کاربر به جریان رقابت، یکی از آن‎ها کم می‌شود. رقابت با تیم‌های حاضر در تورنمنت آنقدر تکرار می‌شود تا تنها یک تیم بماند؛ تیمی که به عنوان برنده معرفی شود.

دیگر مد جدیدی که بازی Call of Duty: Vanguard در خود جای داده، Patrol نام گرفته است. این مد بر پایه Hardpoint طراحی شده و به آن شباهت دارد. اگر حافظه‌تان یاری کند، در جریان رقابت‎های هاردپوینت یک نقطه از نقشه مشخص شده و دو تیم باید خود را به آنجا رسانده و کنترلش را در دست بگیرند. با در دست گرفتن کنترل، به ازای هر یک ثانیه یک امتیاز دریافت می‌کنند. در ضمن، هر۶۰ ثانیه لوکیشن منطقه تغییر کرده و تیمی که به امتیاز ۲۵۰ برسد یا در انتهای مدت زمان رقابت بیشترین امتیاز را داشته باشد، برنده است.

Patrol یک تغییر کوچک اما مهم در مقایسه با Hardpoint کرده است. در مد پاترول منطقه مورد نظر به صورت مداوم در حال حرکت بوده و اعضای تیم‌ها هم با آن جابجا می‌شوند. همین تغییر به ظاهر کوچک نه تنها در روند مسابقه تنوع ایجاد کرده، بلکه باعث شده تا چالش‌برانگیزتر شود.

اگرچه اسلج همر گیمز تنها به Champion Hill اشاره داشته، قطعا مدهای محبوبی مانند Team Deathmatch ،Kill Confirmed و Dominition بازمی‌گردند.

نقشه‌های بازی Call of Duty: Vanguard

بازی‌های کال آو دیوتی معمولا با تعداد کمی نقشه وارد بازارهای جهانی می‌شوند اما چنین گزاره‌ای برای نسخه جدید صادق نیست. این بازی در زمان انتشار ۲۰ نقشه را شامل می‌شود که یک افزایش قابل‌توجه نسبت به Call of Duty: Black Ops Cold War است. این بازی در زمان عرضه تنها ۸ نقشه را در خود جای داده بود.

 از میان نقشه‌ها ۱۶ مورد برای مدهای مرسوم در نظر گرفته شده است. چهار مورد باقی مانده هم به صورت اختصاصی برای Champion Hill طراحی شده و در دیگر مدها قابل‌استفاده نیستند. در ادامه می‌توانید نام نقشه‌های زمان انتشار را مشاهده کنید:

 • Berlin
 • Bocage
 • Castle 
 • Das Haus
 • Decoy
 • Demyansk
 • Desert Siege
 • Dome
 • Eagle’s Nest
 • Gavutu
 • Hotel Royal
 • Numa Numa
 • Oasis
 • Red Star
 • Sub Pens
 • Tuscan
 • Shipment

بد نیست بدانید تمامی نقشه‌هایی که بعد از عرضه به بازی اضافه می‌شوند، رایگان خواهند بود.

سیستم شخصی سازی سلاح بازمی‌گردد

سیستم شخصی‌سازی سلاح یا Gunsmith نخستین بار در Call of Duty: Black Ops III معرفی شد و طی سال‌های اخیر اهمیت بسیار بالایی پیدا کرده است. مطابق انتظار، این سیستم در بازی Call of Duty: Vanguard بازمی‌گردد تا کاربران بتوانند عملکرد و ویژگی‌های سلاح را مطابق با نیازهای خود تغییر داده و بهبود ببخشند. این سیستم همچنین به کاربران اجازه می‌دهد مانند گذشته ظاهر سلاح را تغییر دهند.

البته سیستم شخصی‌سازی بدون تغییر نیست. کارمندان اسلج همر گیمز دو آیتم جدید را به موارد قابل‌تغییر اضافه کرده‌اند: نوع گلوله و نوع بالستیک (Bullistic). هیچ گونه جزئیاتی درباره آیتم‌های قابل‌تغییر جدید و تاثیرشان روی عملکرد سلاح منتشر نشده اما حدس زدن درباره یک موردشان کار سختی نیست. طبیعتا انواع مختلفی از گلوله‌ها به بازی خواهند آمد که هر کدام در شرایط خاصی کاربردی‌تر هستند؛ برای مثال، ممکن است یک گلوله برای نابود کردن وسائل نقلیه موثر باشد اما برای کشتن نیروهای پیاده چندان به کار نیاید. در ضمن، بالستیک به علم پرتابه‌ها مانند گلوله و راکت گفته شده و حدس زدن درباره‌اش غیرممکن است. به همین دلیل، توصیه می‌کنیم تا انتشار اطلاعات رسمی از سوی سازندگان منتظر بمانید.

با سیستم Caliber آشنا شوید 

یکی از بزرگترین ایرادهای کال آو دیوتی در مقایسه با بتلفیلد سیستم تخریب‌پذیری محیطش بوده است. سازندگان که به خوبی از این ایراد خبر داشتند، روی سیستمی کار کرده‌اند که Caliber نامگذاری شده و تخریب‌پذیری محیط کال آو دیوتی را کاملا متحول کرده است؛ برای مثال، اگر یک نارنجک داخل اتاق بیاندازید، تمامی اشیا موجود در آن نابود شده یا به خاطر موج انفجار جابجا می‌شوند.

سیستم تخریب‌پذیری محیط جدید همچنین به کاربر اجازه می‌دهد با شلیک به تخته چوبی، یک سوراخ داخل آن ایجاد کرده و به واسطه آن دید بهتری نسبت به محیط اطراف داشته باشد.

سیستم جستجوی جدید، راهی عالی برای یافتن رقابت‌ها

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید بازی Call of Duty: Vanguard در مقایسه با نسخه‌های پیشین، سیستم جستجوی جدیدی است که تحت عنوان Combat Pacing شناخته می‌شود. این سیستم سه گزینه داشته که هر کدام روی نوع خاصی از رقابت‌های چندنفره تمرکز دارد. در ادامه می‌توانید توضیحاتشان را مطالعه کنید:

 • گزینه Standard: این گزینه برای افرادی است که دنبال رقابت‌های مرسوم در مجموعه‌ها بازی‌های کال آو دیوتی هستند.
 • گزینه Tactical: این گزینه برای افرادی است که می‌خواهند رقابت‌هایی با سرعت پایین و کاربران کمتر پیدا کنند.
 • گزینه ‌Blitz: این گزینه برای افرادی است که دنبال رقابت‌هایی با تعداد کاربر بالا بوده و عاشق هرج و مرج هستند.

سیستم بتل پس و جوایز متنوع 

بتل پس امروزه به بخش جداناپذیری از بازی‌های آنلاین تبدیل شده است و مطابق انتظار در جدیدترین نسخه کال آو دیوتی قرار خواهد داشت.

بخش زامبی

بخش زامبی حاصل تلاش‌های تری آرک بوده و نخستین بار در Call of Duty: World at War معرفی شد. این بخش در Call of Duty: Black Ops – Cold War هم وجود داشته و یک داستان به نام Dark Aether را روایت می‌کند.

داستان Dark Aether در بحبوحه جنگ سرد میان ایالات متحده آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی جریان داشته و تلاش‌های دو سازمان به نام‌های رکوئیم و اومگا را به تصویر می‌کشد. اگرچه رکوئیم به آمریکا و اومگا به شوروی تعلق دارد، هر دو یک هدف مشترک را دنبال می‌کنند: افشای رازهای مربوط به پروژه Projekt Endstation. پروژه Projekt Endstation به دوران جنگ جهانی دوم تعلق داشته و حاصل تلاش‌های آلمان نازی برای ساخت یک ارتش شکست‌ناپذیر است.

طبق اندک اطلاعات موجود، بخش زامبی کال آو دیوتی ونگارد یک پیش درآمد برای بخش زامبی Call of Duty: Black Ops – Cold War است. به بیان دیگر، اتفاقات پیش از آن را روایت خواهد کرد.

بازی Call of Duty: Vanguard چه تاثیری روی کال آو دیوتی وارزون خواهد داشت؟

همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، انتشار کال آو دیوتی ونگارد باعث اعمال تغییراتی در وارزون خواهد شد. بزرگترین تغییر، نقشه جدید است که هنوز معرفی نشده و اطلاعاتی هم از آن موجود نیست اما احتمالا حال و هوای جنگ جهانی دوم را خواهد داشت. دومین تغییر، سلاح‌ها و اپراتورهای جدید است. از آن‌جایی که ونگارد با استفاده انجین گرافیکی مشابهی با وارزون ساخته شده، تمامی محتویات جدیدی که به ونگارد می‌آیند، به وارزون اضافه خواهند شد.

سومین تغییر، به سیستم جدید ضدتقلب مربوط می‌شود. وارزون حالا یکی از بهترین بتل رویال‌های موجود به شمار رفته و محبوبیت بسیار بالایی در سراسر جهان دارد. همین موضوع، فرصت فوق‌العاده‌ای را برای خودنمایی متقلبان به وجود آورده است. البته ریون سافتور هم بیکار ننشسته و حدودا ۶۵۰ هزار اکانت را تاکنون بن کرده و این روند همچنان ادامه دارد. با این حال، کاربران همچنان نسبت به حضور پرتعداد متقلبان اعتراض دارند.

اینطور که به نظر می‌رسد، اکتیویژن امیدوار است شرایط به لطف سیستم ضدتقلب جدید بهبود یابد. در حال حاضر هیچ چیزی از سیستم مزبور نمی‌دانیم.

کال آو دیوتی ونگارد برای چه پلتفرمی توسعه می‌یابد؟

اکتیویژن ماه‌ها قبل و در یکی از کنفرانس‌های مالی خود اعلام کرد جدیدترین نسخه کال آو دیوتی برای نسل هشتم و نهم کنسول‌ها عرضه خواهد شد.

برنامه‌ریزی‌ها تغییری نداشته و بازی Call of Duty: Vanguard برای پلتفرم‌های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری اس، ایکس باکس سری ایکس و رایانه‌های شخصی در دست ساخت قرار دارد. توجه داشته باشید، نسخه پی سی تنها از طریق فروشگاه Battle.Net قابل‌خریداری است.

نسخه‌ها چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟

بازی Call of Duty: Vanguard در قالب سه نسخه عرضه می‌شود: استاندارد، کراس جن و آلتیمیت.

پیش‌خرید کال آو دیوتی ونگارد فارغ از نوع نسخه چهار مزیت دارد:

 • دسترسی زودهنگام به نسخه بتا
 • بلوپرینت Night Raid Mastercraft Weapon (قابل‌استفاده در Call of Duty: Black Ops Cold War و Call of Duty: Warzone)
 • اپراتور آرتور کینگزلی (قابل‌استفاده در Call of Duty: Black Ops Cold War و Call of Duty: Warzone)
 • دریافت فایل‌های بازی و نصب آن پیش از عرضه رسمی

در ادامه جزئیات نسخه‌های مختلف شرح داده می‌شود.

نسخه استاندارد – قیمت: ۵۹.۹۹ دلار

 • نسخه پایه Call of Duty: Vanguard
 • قابل‌اجرا روی کنسول‌های جدید به واسطه قابلیت Backward Compatibility
 • بسته Frontline Weapons (این مزیت تنها برای خریداران نسخه دیجیتالی است)

نسخه کراس جن – قیمت: ۶۹.۹۹ دلار

 • نسخه پایه Call of Duty: Vanguard
 • بسته Frontline Weapons (این مزیت تنها برای خریداران نسخه دیجیتالی است)
 • طی ۵ ساعت ابتدایی تجربه بازی، ویپن اکسپریمنت پوینت (Weapon Experience Point) دریافتی ۲ برابر است.
 • این نسخه به کاربر اجازه می‌دهد بازی را روی نسل جدید کنسول‌ها به همراه تمامی بهبودهای گرافیکی و فنی تجربه کند.

نسخه آلتیمیت – قیمت: ۹۹.۹۹ دلار

 • نسخه پایه Call of Duty: Vanguard
 • این نسخه به کاربر اجازه می‌دهد بازی را روی نسل جدید کنسول‌ها به همراه تمامی بهبودهای گرافیکی و فنی تجربه کند.
 • بسته Task Force One
 • بسته Frontline Weapons (این مزیت تنها برای خریداران نسخه دیجیتالی است)
 • دسترسی به بتل پس پولی و آنلاک شدن جوایز ۲۰ ردیف ابتدایی
 • طی ۵ ساعت ابتدایی تجربه بازی، ویپن اکسپریمنت پوینت (Weapon Experience Point) دریافتی ۲ برابر است.
 • طی ۵ ساعت ابتدایی تجربه بازی، اکسپریمنت پوینت (Point Experience) دریافتی ۲ برابر می‌شود.

نسخه‌های آزمایشی کال آو دیوتی ونگارد چه زمانی عرضه شده و چگونه می‌توان تجربه کرد؟

اسلج همر گیمز برگزاری بتا برای بازی Call of Duty: Vanguard را تایید کرده اما جزئیاتی به اشتراک نگذاشته است. با این حال، اطلاعات امیدبخشی از سوی یک منبع غیررسمی لو رفته است.

با توجه به ادعای یکی از کاربران مشهور توییتر، نسخه‌های آزمایشی در سه مرحله عرضه می‌شوند:

 • نسخه آلفا: ۵ الی ۷ شهریور سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۷ الی ۲۹ آگوست)
 • نسخه بتا (مختص دارندگان کنسول‌های پلی استیشن): ۱۹ الی ۲۱ شهریور (مصادف با ۱۰ الی ۱۲ سپتامبر)
 • نسخه بتا (تمامی پلتفرم‌ها): ۲۵ الی ۲۹ شهریور (مصادف با ۱۶ الی ۲۰ سپتامبر)

در صورت انتشار اطلاعات رسمی، این بخش به‌روزرسانی خواهد شد.

سیستم مورد نیاز کال آو دیوتی ونگارد

در ادامه می‌توانید سیستم‌های مورد نیاز برای اجرای Call of Duty: Vanguard با کیفیت‌های بصری مختلف را مشاهده کنید:

حداقل سیستم مورد نیاز Call of Duty: Vanguard:

 • سیستم عامل: ویندوز ۱۰ نسخه ۶۴ بیتی (به همراه آخرین به‌روز رسانی)
 • پردازنده: اینتل Core i3-4340 یا AMD FX-6300
 • رم: ۸ گیگابایت
 • کارت گرافیک: انویدیا GeForce GTX 960 یا AMD Radeon RX 470
 • حافظه گرافیکی: ۲ گیگابایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب: ۳۶ گیگابایت (تنها برای نصب بخش چندنفره و زامبی)
 • درایور توصیه شده برای کارت‌های گرافیک NVIDIAنسخه ۴۷۲.۱۲
 • درایور توصیه شده برای کارت‌های گرافیک AMDنسخه ۲۱.۹.۱

سیستم پیشنهادی Call of Duty: Vanguard:

 • سیستم عامل: ویندوز ۱۰ نسخه ۶۴ بیتی (به همراه آخرین به‌روز رسانی) یا ویندوز ۱۱ نسخه ۶۴ بیتی (به همراه آخرین به‌روز رسانی)
 • پردازنده: اینتل Core i5-2500K یا AMD Ryzen 5 1600X
 • رم: ۱۲ گیگابایت
 • کارت گرافیک: انویدیا GeForce GTX 1060 یا AMD Radeon RX 580
 • حافظه گرافیکی: ۴ گیگابایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب: ۶۱ گیگابایت
 • درایور توصیه شده برای کارت‌های گرافیک NVIDIAنسخه ۴۷۲.۱۲
 • درایور توصیه شده برای کارت‌های گرافیک AMDنسخه ۲۱.۹.۱

سیستم رقابتی Call of Duty: Vanguard:

 • سیستم عامل: ویندوز ۱۰ نسخه ۶۴ بیتی (به همراه آخرین به‌روز رسانی) یا ویندوز ۱۱ نسخه ۶۴ بیتی (به همراه آخرین به‌روز رسانی)
 • پردازنده: اینتل Core i7-8700K یا AMD Ryzen 7 1800X
 • رم: ۱۶ گیگابایت
 • کارت گرافیک: انویدیا GeForce RTX 2070/RTX 3060 Ti یا AMD Radeon RX 5700XT
 • حافظه گرافیکی: ۸ گیگابایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب: ۶۱ گیگابایت
 • درایور توصیه شده برای کارت‌های گرافیک NVIDIAنسخه ۴۷۲.۱۲
 • درایور توصیه شده برای کارت‌های گرافیک AMDنسخه ۲۱.۹.۱

سیستم پیشنهادی برای اجرای Call of Duty: Vanguard به صورت Ultra 4K:

 • سیستم عامل: ویندوز ۱۰ نسخه ۶۴ بیتی (به همراه آخرین به‌روز رسانی) یا ویندوز ۱۱ نسخه ۶۴ بیتی (به همراه آخرین به‌روز رسانی)
 • پردازنده: اینتل Core i9-9900K یا AMD Ryzen 9 3900X
 • رم: ۱۶ گیگابایت
 • کارت گرافیک: انویدیا GeForce RTX 3080 یا  AMD Radeon RX 6800 XT
 • حافظه گرافیکی: ۱۰ گیگابایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب: ۶۱ گیگابایت
 • درایور توصیه شده برای کارت‌های گرافیک NVIDIAنسخه ۴۷۲.۱۲
 • درایور توصیه شده برای کارت‌های گرافیک AMDنسخه ۲۱.۹.۱

تاریخ انتشار بازی Call of Duty: Vanguard چه زمانی خواهد بود؟

دو نسخه ابتدایی کال آو دیوتی در اکتبر وارد بازارهای جهانی شدند اما پس از آن اکتیویژن تصمیم گرفت نوامبر را به عنوان ماه عرضه انتخاب کند؛ تصمیمی که طی دو دهه گذشته تغییر نداشته است. 

تاریخ انتشار Call of Duty Vanguard مشخص شده و این بازی در تاریخ ۱۴ آبان سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۵ نوامبر) وارد بازارهای جهانی خواهد شد.


نظرات

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا