شخصیت های بازی Call of Duty: Vanguard

معرفی شخصیت‌ها و اپراتورهای بازی Call of Duty: Vanguard

از فرمانده کامرونی تا اسنایپر ژاپنی!

شخصیت های بازی Call of Duty: Vanguard به تازگی در برخی تریلرهای رسمی معرفی شده‌اند که اعضای تشکیل دهنده گروه ونگارد (Vanguard) هستند؛ تیمی از سربازان حرفه‌ای دوران جنگ جهانی دوم که برای خدمت در سایه تازه این نبرد بزرگ جمع شده‌اند.

هرساله بازی جدیدی در سری Call of Duty عرضه می‌شود که طرفداران را برای تجربه‌ای تازه در سبک شوتر اول شخص هیجان‌زده می‌کند. با این حال می‌توان گفت که بعد از عرضه عنوان Modern Warfare 3، فضای آینده‌نگری و جنگ در سال‌هایی مانند ۲۰۴۰ و ۲۰۶۰ به موضوع اصلی سری تبدیل شد تا در عناوینی مانند Advanced Warfare و Black Ops 3 و 4 دیگر با آنچه که با نام کالاف دیوتی می‌شناختیم خداحافظی کنیم! با این حال پس از گذشت یک دوره نا امید کننده، بالاخره ساخت و عرضه بازی Call of Duty: WWII همه چیز را تغییر داد و به نحوی داستان را تا یک قرن عقب برد تا دوباره شاهد جنگ جهانی دوم به عنوان موضوع اصلی باشیم. این در حالی است که در سال ۲۰۱۹، ریبوت Modern Warfare همه چیز را تغییر داد تا دوباره Call of Duty به اوج بازگردد.

سال ۲۰۲۰ نیز مجددا یک بازی جذاب و دنباله مستقیم بر عنوان قدیمی Black Ops با نام Black Ops Cold War عرضه شد که همچنان پشتیبانی از آن در قالب فصل‌های جدید انجام شده و در بخش چند نفره داستان آن ادامه دارد. همچنین یکی از دلایل بزرگ موفقیت Call of Duty طی دو سال اخیر، داشتن یک عنوان جدید به نام Warzone بوده است که جار نقش یک راوی کل را بازی کرده و در سبک بتل رویال، به صورت فصلی در کنار عناوین داستانی سری آپدیت می‌شود.

اما این موفقیت اکتیویژن (Activision) و استودیوهای آن با عناوین جدید Call of Duty موردی نیست که تا همیشه تضمین شود؛ به نحوی که برخی از کاربران درباره بازی سال ۲۰۲۱ این شرکت، یا همان Call of Duty: Vanguard نظر منفی داشته‌اند؛ در حالی که پس از معرفی رسمی و انتشار تریلر، دیدیم که فضای بازی کمی با آنچه که تاکنون از بازی‌های درباره جنگ جهانی دوم دیده بودیم فرق دارد و داستان در نقطه خاصی به بعد از وقایع این جنگ می‌رود! همچنین شخصیت های بازی Call of Duty: Vanguard حکم پایه و نقطه قوت آن را دارند که روایت جنگ جهانی دوم را به شدت متفاوت می‌کنند!

در واقع در تریلرهای داستانی بازی دیدیم که ظاهرا جنگ در تمامی جبهه‌ها از شرق تا غرب آلمان نازی و حتی ژاپن، در عنوان Vanguard به تصویر کشیده می‌شود، اما نکته اینجاست که جدای از این روایت نسبتا تکراری، یک موضوع جدید درباره این بازی وجود دارد؛ آن هم جمع شدن بهترین سربازان جنگ جهانی دوم داخل یک گروه، برای انجام عملیاتی ویژه پس از سقوط برلین است! آلمان نازی قصد دارد تا با یک پروژه مرموز نتیجه جنگ را عوض کند و گروه ونگارد به کار گرفته شده‌اند تا جلوی این ماموریت سری را بگیرند. اما آیا با اعضای این تیم تسک فورس جدید آشنایی دارید؟

آرتور کینگزلی (Arthur Kingsley)

قلب تپنده هر تیمی کاپیتان یا به عبارتی فرمانده آن خواهد بود. کسی که به اعضای آن امید داده و از طرفی سعی می‌کند تا همه را زنده به خانه بازگرداند. آرتور کینگزلی کاپیتان گروه Task Force One است که در خدمت ارتش بریتانیا بوده و اصالت کامرونی دارد. او از همان سن نوجوانی برای داشتن سواد حرف زدن به چندین زبان مختلف توسط دوستان و خانواده مورد تحسین قرار گرفته و می‌تواند فرانسوی، انگلیسی، آلمانی، پرتغالی و بانتو صحبت کند. او در زمان کودکی داستان سه تفنگدار را بیشتر از هر قصه‌ای دوست داشت و بعد از تحصیل در دانشگاه کمبریج انگلستان به نیرو ارتش آن کشور پیوست تا در جنگ جهانی دوم وظیفه خود را انجام دهد.

کینگزلی کسی است به عنوان یک رهبر و به اصطلاح لیدر زاده شده و این کار را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد؛ چراکه او به مانند هر فرمانده دیگری صرفا به فکر انجام ماموریت نیست، بلکه بین جان خود و سربازانی که تحت فرمان دارد، زندگی آن‌ها را ترجیح داده و به جای داد زدن سر افراد سعی می‌کند تا اعتماد و احترام آن‌ها را به راه‌های دیگری در جنگ به دست آورد.

در واقع شخصیت های بازی Call of Duty: Vanguard در گروه تسک فورس ونگارد تحت فرمان آرتور کینگزلی ماموریت سری خود را انجام می‌دهند. دلیل انتخاب شدن کینگزلی برای این وظیفه نیز حس مسئولیت‌پذیری است که در مقابل ماموریت خود دارد؛ به نحوی که مطمئن می‌شود که کار حتما کامل و درست انجام شده است.

پولینا پتروا (Polina Petrova)

پولینا سرباز انتخاب شده نیست، بلکه دست تقدیر او را در شهر استالینگراد قرار داده تا طی وقایع خونین جنگ جهانی دوم مجبور شود تا سلاح به دست گرفته و انتقام بگیرد! در واقع شاید همین باعث خاص و متفاوت بودن او می‌شود؛ سلاح عضوی از بدن او شده است.

جنگ برای خانواده پتروا یک مسئله شخصی است، چراکه پولینا دوران کودکی و نوجوانی خود را در استالینگراد با تمامی خاطرات تلخ و شیرین گذرانده بود و پس از مرگ مادرش، این شهر برای او به مهم‌ترین میراثی تبدیل شده بود که به دست سربازان نازی به خاک و خون کشیده شد. حال او دیگر به هیچکس اعتماد نمی‌کند و سلاح خود را نه برای جنگ، بلکه برای یک انتقام شخصی بلند می‌کند تا افرادی که خاطراتش را نابود کرده‌اند به سزای اعمالشان برساند.

شخصیت پولینا در واقع از یکی از سربازان واقعی روس در دوران جنگ جهانی دوم الهام گرفته شده که لیودمیلا پاولیچنکو (Lyudmila Pavlichenko) نام دارد. او به بانوی مرگ مشهور بوده و ۳۰۹ کشته تایید شده در این جنگ با سلاح تک تیرانداز Mosin Nagant را به ثبت رسانده که خود یک رکورد محسوب می‌شود!

لوکاس ریگز (Lucas Riggs)

لوکاس ریگز سرباز اهل شهر ملبورن استرالیا است که پیش از شروع جنگ جهانی دوم همراه با پدر و خانواده خود به دامداری مشغول بوده و به گوسفندان در مزرعه رسیدگی می‌کرده است. با این حال وقتی که خطری جهان را تهدید کرد، او هرگز از تصمیم خود برای رفتن به این جنگ صرف نظر نکرد! در واقع لوکاس ریگز ترجیح می‌دهد تا به جای حرف زدن با کارهای خود به دیگران نشان دهد که چه منظوری دارد. حال این برای دوستان می‌تواند به معنای شادی جشن باشد، و برای دشمنان به معنای منفجر کردن یک گردان پر از سرباز نازی که تکه پاره می‌شوند!

در گروه ونگارد هر سرباز به دلیلی خاص انتخاب شده و هرکدام قابلیتی دارند. برای مثال تاکنون با آرتور کینگزلی یه عنوان یک فرمانده و پولینا پتروا در نقش یک اسنایپر بی‌نظیر آشنا شده‌اید، اما جالب است بدانید که ویژگی لوکاس در ساختن مواد منفجره و قرار دادن آن‌ها زیر تشکیلات دشمن خواهد بود!

وید جکسون (Wade Jackson)

وید خطرناک‌ترین تهدید روی آسمان برای دشمنان است! با این حال او استعداد خلبانی و علاقه به سرعت را از همان سن ۱۶ سالگی، هنگامی که با دوستانش برای مسابقه با ماشین‌های ارتقا داده شده به پیست می‌رفتند به دست آورد. در این مسابقه‌ها، وید همیشه سعی داشت تا در پیچ‌هایی که عملا هیچکس قادر نبود با سرعت بالا آن‌ها را رد کند، با ریسک‌پذیری هرچه تمام‌تر با سرعت دور بزند و عملا بهترین راننده جوانی باشد که در بروکلین مسابقه می‌دهد!

با این وجود طولی نکشید که او لذت واقعی از سرعت را در آسمان آزاد پیدا کرد؛ جایی که می‌توانست برای خود هرقدر که می‌خواهند تند برود و کسی جلودار او نباشد! وید جکسون بعد از دوران دبیرستان به استخدام نیرو هوایی آمریکا درآمد و سپس در جنگ جهانی دوم به نیروهای متحد پیوست. او برای استعداد ویژه خود در روزهای پایان جنگ به جمع شخصیت های Call of Duty: Vanguard اضافه شده و تحت فرمان آرتور کینگزلی قرار گرفت تا در کنار سایر هم‌تیمی‌های تسک فورس ویژه قرار بگیرد.

ریچارد وب (Richard Webb)

دست راست کینگزلی و در واقع کسی که در دوران اعزام به جنگ از ابتدا در کنار این فرمانده بوده است. ریچارد وب نیز یکی دیگر از فرمانده‌های ارتش انگلیس است که هرچند رتبه یکسانی را با آرتور کینگزلی دارد، اما نکته قابل توجه اینجاست که خود را مرد کنار دست او می‌بیند. در واقع می‌توان ارتباط بین این دو مورد از شخصیت های Call of Duty: Vanguard را با کاپیتان پرایس (Price) و سوپ (Soap) مقایسه کرد؛ به نحوی که وقتی جان مک‌تاویش (John MacTavish) به مقام کاپیتانی در تسک فورس 141 رسید، همچنان به عنوان مورد اعتمادترین نیرو تحت فرمان پرایس شناخته می‌شد.

در واقع ریچارد وب در خانواده‌ای به دنیا آمد که در آن همگی از تحصیلات عالی بهره‌مند بوده و به همین جهت او نیز در دانشگاه به یک پروفسور تبدیل شد که فکر می‌کرد دیگر برای رسیدن به این رتبه، نیازی نیست تا در جنگ جهانی دوم شرکت کند. با این حال وقتی که درباره متوجه شد جنگ جهانی دوم بیشتر از آنچه که فکرش را می‌کرد بزرگ است و خانه و خانواده او را هم تهدید می‌کند، تصمیم گرفت تا به نیروهای ارتش کشور خود پیوست. اما حتی با آمدن او به ارتش، باز هم ریچارد جنگ را احساسی نمی‌بیند و به آن به چشم یک شغل و وظیفه برای نجات جهان نگاه می‌کند!

دنیل تاک یاتسو (Daniel Take Yatsu)

تاریخ برای دنیل تاک یاتسو چندان که باید و شاید بر وفق مراد نبود، چراکه او به عنوان فرزند خانواده‌ای ژاپنی که در آمریکا زندگی می‌کنند، دید که چطور پدر و مادر او را به کمپ بردند تا با آن‌ها مثل یک شهروند آمریکایی رفتار نشود. این بر خلاف ایده کشور آزادپنداز آمریکا است، اما با این حال دنیل در این خاک زاده شده و به همین دلیل به ارتش نیروهای کشور خود می‌پیوندد تا خانواده خود را نجات دهد و همچنین از استعدادهای تیراندازی خود در راه درست استفاده کند.

در واقع او یک تک تیرانداز حرفه‌ای است که مانند پولینا پتروا، در جبهه غرب جنگ با نازی‌ها می‌تواند با یک سلاح دوربین‌دار دشمنان را یکی پس از دیگری سلاخی کند. داستان زندگی یاتسو از عجیب‌ترین‌هایی است که در میان شخصیت های بازی Call of Duty: Vanguard مشاهده خواهید کرد.

پدمواتی بالان (Padmavati Balan)

پدمواتی یک سرباز هندی است که دوبار سرزمین خود را از دست داده بود، اول به کلونیست‌ها و حال به فاشیست‌ها! به همین دلیل او از همان زمان کودکی درست به مانند سایر هم‌وطنان خود با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کرد که حال جنگ جهانی دوم جدیدترین آن است. او یک فرمانده نیروهای ویژه است که در جنگ در جنگل‌ها تخصص داشته و با سلاح شاتگان به بهترین شکل کار می‌کند.

در تریلر می‌بینیم که او از این سلاح برای نابود کردن دشمنان استفاده کرده و در مبارزه نزدیک، از یک قمه برای بریدن گردن سرباز نازی بهره می‌برد. با این حال، لازم است بدانید که شخصیت های بازی Call of Dufy: Vanguard هرکدام علاقه به استفاده از یک سلاح خاص دارند؛ برای مثال پدمواتی از شاتگان، پولینا از سلاح تک تیرانداز و آرتور کینگزلی از SMG به عنوان تفنگ اصلی استفاده می‌کند. حال اگر در بخش چند نفره از نوع سلاح مورد علاقه اپراتور خود استفاده کنید، سطح او و همچنین خود تفنگ مورد نظر زودتر ارتقا خواهد یافت!

جنرال هرمان ونزل فرایزنگر (Hermann Wenzel Freisinger)

جنرال هرمان فرایزنگر یکی از اعضای ویژه جنبش نازی است که جدای از شکنجه اسیران جنگی، اجرای یک پروژه عجیب را به نام ققنوس (Phoenix) رهبری می‌کند. چنان که در تریلرها دیده بودیم، او می‌گوید که برلین خاکستر شد، اما از این خاکستر باید نیروی تازه‌ای بلند شود؛ درست یه مانند اسم این پروژه که اشاره به موجودی به نام ققنوس دارد که از خاکستر خود متولد می‌شود.

فرایزنگر در ابتدا در نیروهای پلیس کار کرده و در خانواده‌ای ارتشی و بسیار ثروتمند زندگی می‌کرد، اما هنگام شروع جنگ و شروع نازی‌ها برای تسخیر جهان، او نیز به این جنبش پیوست و با نشان دادن لیاقت خود نهایتا به ریاست هدایت پروژه‌ای فوق‌العاده سری رسید. این جنرال نازی به هر جزئیاتی دقت می‌کند و همه چیز برای او تازگی دارد؛ از آنجا که شکنجه کردن و اعتراف گرفتن از افراد تخصص اصلی او است، هرگز نمی‌توانید بدون گفتن هرآنچه که می‌دانید و نمی‌دانید از دست فرایزنگر فرار کنید!

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا