اکتیویژن فعلا تمایلی به ساخت اقتباس سینمایی Call of Duty ندارد

آیا ناشر سری بازی‌های کال آو دیوتی پشیمان شده است؟

اقتباس سینمایی Call of Duty

طبق صحبت‌های اخیر یکی از نویسندگان، روند تولید اقتباس سینمایی Call of Duty متوقف شده و دیگر در اولویت‌های اکتیویژن جایی ندارد.

شرکت اکتیویژن و استودیوی اینفینیتی وارد در سال ۲۰۰۳ میلادی محصول جدید خود را تحت عنوان Call of Duty روانه‌ی بازارها کردند که نه تنها از لحاظ دریافت بازخوردهای مثبت، بلکه از لحاظ فروش هم عملکرد بسیار خوبی داشت. دلایل مختلفی در رخ دادن این اتفاق دخیل بودند اما یکی از مهم‌ترین‌شان، نوآوری به کار رفته در طراحی مراحل بود. در آن دوران، مراحل شوترهای اول شخص به گونه‌ای طراحی می‌شدند که کاربر مجبور بود به تنهایی ماموریت‌های خواسته شده را انجام دهد اما در محصول جدید اینفینیتی وارد، نیروهای خودی هم در کنار شخصیت اصلی حضور داشته و به او در پیشبرد بازی کمک می‌کردند.

از سال ۲۰۰۳ تاکنون ۱۵ نسخه‌ی دیگر بر اساس Call of Duty ساخته شد تا نهایتا این بازی به یکی از پرطرفدارترین فرنچایز‌های صنعت گیم در سراسر جهان تبدیل شود. طبق آمارها، مجموع فروش نسخه‌های مختلف کال آو دیوتی بیشتر از ۳۰۰ میلیون نسخه بوده است. موفقیت‌های تجاری این فرنچایز باعث شد تا اکتیویژن در نوامبر سال ۲۰۱۵ میلادی از ساخت یک اقتباس سینمایی بر اساس آن خبر دهد. سه سال بعد، استفانو سولیما (Stefano Sollima) به این پروژه اضافه شد تا به همراه اسکات سیلور (Scott Silver)، فیلمنامه‌ی این اثر را آماده کند. سولیما همچنین وظیفه‌ی کارگردانی هم را بر عهده گرفت. مدتی بعد هم جو رابرت (Joe Robert) به استخدام اکتیویژن درآمد تا فیلمنامه‌ی قسمت دوم را آماده کند.

اقتباس سینمایی Call of Duty قرار بود در سال ۲۰۱۹ به سینماها بیاید اما عدم اکران آن در کنار عدم انتشار هیچ گونه اطلاعاتی از پیشرفت پروژه، نگرانی‌هایی را در ذهن طرفداران به وجود آورد؛ نگرانی‌هایی که ظاهرا بی‌مورد نبوده است. استفانو سولیما چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Badtaste انجام داد. این کارگردان ایتالیایی در بخشی از مصاحبه تایید کرد روند تولید فیلم Call of Duty متوقف شده است. طبق صحبت‌های سولیما، فیلمنامه‌ی او و سیلور اسکات تکمیل شده است اما مدیران اکتیویژن دیگر تمایلی به ساخت فیلم و ایجاد یک دنیای سینمایی بر اساس آن ندارند:

من و اسکات سیلور فیلمنامه را نوشتیم اما ایده‌ی ساخت دنیای سینمایی بر اساس Call of Duty دیگر یک اولویت برای گروه اکتیویژن نیست. به همین دلیل، این پروژه از مدت‌ها قبل پیشرفتی نداشته است. چنین اتفاق‌هایی به‌طور مکرر در صنعت فیلمسازی آمریکا رخ می‌دهد.

استفانو سولیما در سال ۲۰۱۸ میلادی درباره‌ی ایده‌هایش برای فیلم Call of Duty گفته بود:

فکر می‌کنم یک اقتباس سینمایی باید تجربه‌ای کاملا متفاوت از بازی‌های ویدیویی ارائه دهد. منظور من این است برای ساخت یک فیلم سینمایی خوب، باید به ساختارها خیانت کنید، به طوری که انگار هرگز آن فرنچایز بازی‌های ویدیویی ساخته نشد. باید به دنبال ساخت محصولی کاملا جدید و عالی باشید.

اینطور که از صحبت‌های استفانو سولیما برمی‌آید، به نظر می‌رسد که فیلم Call of Duty هرگز روی پرده‌ی نقره‌ای سینماها اکران نخواهد شد. با پیش آمدن چنین شرایطی، احتمالا سولیما از تیم تولید جدا شده و به سراغ دیگر پروژه‌ها می‌رود، مگر اینکه مدیران اکتیویژن در تصمیم خود تجدید نظر کنند. در ضمن، این کارگردان ۵۳ ساله در یکی از مصاحبه‌های قدیمی خود برای همکاری با تام هاردی (Tom Hardy) و کریس پاین (Chris Pine) برای ساخت فیلم سینمایی بر اساس فرنچایز کال آو دیوتی ابراز علاقه کرده بود.

چنین خبری بدون شک برای تعداد زیادی از طرفداران ناراحت‌کننده است. به هر حال، این دسته از طرفداران علاقه داشتند تا اقتباس سینمایی فرنچایز مورد علاقه‌شان ساخته شود. در آنسوی ماجرا، عده‌ی دیگری از طرفداران قرار می‌گیرند که از توقف پروژه خوشحال هستند. این دسته به دلیل کیفیت پایین اقتباس‌های سینمایی ساخته شده بر اساس بازی‌های ویدیویی، از همان ابتدا تمایل چندانی به ساخته شدن فیلم Call of Duty نداشتند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا