درآمد اکتیویژن از فروش سری Call of Duty چقدر است؟

میلیاردها دلار

درآمد سری Call of Duty

شاید برایتان سوال باشد که مجموعه پرطرفدار Call of Duty از ابتدای عمر خود چقدر برای شرکت اکتیویژن درآمدزایی کرده است؟

بدون هیچ شک و تردیدی، سری کالاف دیوتی یکی از پرطرفدارترین و تاثیرگذارترین مجموعه‌های تاریخ صنعت بازی‌‎ها به شمار می‌رود که برای اولین بار در سال ۲۰۰۳ میلادی روانه بازار شد. به دنبال استقبال بی‌نظیر بازیکن‌‎ها، توسعه فرنچایز در دستور کار قرار گرفت؛ به طوری که هر ساله شاهد عرضه نسخه جدیدی از آن هستیم.

در همین راستا، شاید برایتان سوال باشد که این مجموعه در طول عمر خود چند میلیارد دلار برای اکتیویژن درآمد داشته است؟ در حالی که شرکت ناشر تا به امروز جزئیات دقیقی از این موضوع ارائه نکرده، اما به لطف برگزاری جلسه دادگاه رسیدگی به شکایت کمیسیون تجارت فدرال آمریکا علیه مایکروسافت بر سر خرید اکتیویژن بلیزارد، آمار و ارقام جدیدی بر ملا شده است.

بر اساس اسناد منتشر شده در این دادگاه، گویا سری کالاف دیوتی از ابتدای عمر خود تا سال ۲۰۲۰ میلادی (تا زمان عرضه بازی بلک اپس کلد وار) حدود ۲۷ میلیارد دلار برای اکتیویژن درآمدزایی کرده است. انتظار می‌رود که این رقم در طول سه سال اخیر به لطف عرضه بازی وارزون و دیگر آثار مجموعه به حدود ۳۰ میلیارد دلار رسیده و چه بسا از این رقم نیز فراتر رفته باشد. بهتر است بدانید که بازی Modern Warfare 2 طی ده روز نخست انتشار حدود ۱ میلیارد دلار فروش داشته است.

دقت داشته باشید که سری Call of Duty با چنین درآمدی در رده سوم پردرآمدترین بازی‌های تاریخ قرار دارد. جایگاه اول این جدول در اختیار سری Pokemon است که در طول عمر خود بالغ بر ۹۰ میلیارد دلار درآمدزایی کرده است. مجموعه پرطرفدار ماریو با فروش ۳۰ میلیارد دلاری در رده دوم حضور دارد.

از دیگر اطلاعات منتشر شده در جلسه دادگاه مایکروسافت و FTC، به نظر می‌رسد که مجموعه Call of Duty روزانه حدود ۷ تا ۱۰ میلیون بازیکن فعال دارد که بدون شک رقم قابل توجهی است. با توجه به این آمار و ارقام، کاملا منطقی است که کمیسیون تجارت فدرال آمریکا با دقت عواقب معامله اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت را بررسی کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا