برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

شاید عناوین جدید Call of Duty روز نخست در گیم پس عرضه نشوند

تکلیفی که مشخص نیست!

شاید عناوین جدید Call of Duty روز نخست در گیم پس عرضه نشوند ۰ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
عناوین جدید Call of Duty

به دنبال اتفاقاتی که اخیرا پیرامون شرکت مایکروسافت به وقوع پیوسته، شاید عناوین جدید Call of Duty در روز نخست در گیم‌پس عرضه نشوند.

در چند روز شرکت مایکروسافت و برند ایکس باکس به دنبال تعطیلی تعدادی از استودیوهای زیرمجموعه شرکت بتسدا (Bethesda) و زنیمکس (ZeniMax) سروصدای فراوانی در صنعت بازی به راه انداختند. به همین دلیل برخی از گزارشات داخلی بیان داشتند که مایکروسافت در برخی از سیاسیت‌گذاری‌های خود تجدیدنظر کرده و در این میان نام مجموعه Call of Duty نیز در میان مواردی که باید در موردشان تصمیم گیری شود قرار دارد. برخی از این گزارشات بیان می‌داشتند که مایکروسافت هنوز مطمئن نیست که باید بازی‌های این مجموعه اول شخص شوتر محبوب در سرویس ایکس باکس گیم پس قرار بگیرد یا خیر.

بسیاری از افرادی که اقدام به تهیه اشتراک سرویس گیم پس نموده‌اند تنها با این فرض که می‌توانند اقدام به تجربه نسخه‌های مختلف ندای وظیفه نمایند به این عمل دست زده‌اند. زیرا که از زمان خریداری کمپانی اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) توسط مایکروسافت، در دسترس قرار گرفتن عناوین مجموعه مورد بحث در سرویس اشتراکی ایکس باکس به یکی از امیدهای اصلی طرفداران تبدیل شده بود.

براساس گزارشی که نشریه The Verge ارائه کرده، صحبت‌ها پیرامون این موضوع به دنبال بسته شدن استودیوهای آرکین آستین (Arkane Austin) و تنگو گیم ورکس (Tango Gameworks) ادامه دارد. با توجه به این که عناوین جدید Call of Duty به صورت سالیانه عرضه می‌شوند، هنوز مشخص نیست نسخه جدید آن در روز نخست در سرویس گیم‌پس قرار بگیرد یا خیر. امری که مسلما باید تا قبل از انتهای سال و فرا رسیدن تعطیلات در خصوص آن تصمیم‌گیری شود.

رئیس بخش گیم مایکروسافت یعنی فیل اسپنسر (Phil Spencer) پیش از این اطمینان داده بود که مجموعه Call of Duty روی گیم پس عرضه خواهند شد. از سوی دیگر سارا باند (Sara Bond) یکی دیگر از مدیران بالارده ایکس باکس نیز به دنبال تعطیلی استودیو‌های اخیر، در صحبتی به این موضوع اشاره داشت که عناوین انحصاری و فرست پارتی آن‌ها حتما روی گیم پس نیز عرضه خواهند شد. با این حال با توجه به این که در چند وقت اخیر، شرکت مایکروسافت و مدیران اصلی آن سیاست‌ها و صحبت‌های ضد و نقیض فراوانی را ارائه کرده‌اند در حال حاضر چندان نیز نمی‌توان به گفته‌های آن‌ها اطمینان داشت و باید منتظر تصمیم‌گیری‌های آینده آن‌ها باشیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments