1%
  • 0/10

ارائه‌دهنده چیت Call of Duty کار خود را متوقف کرد

حالا Call of Duty کمی عادلانه‌تر است!

ارائه‌دهنده چیت Call of Duty کار خود را متوقف کرد ۲ ۰۲ فروردین ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
چیت Call of Duty

یک ارائه دهنده چیت Call of Duty به دنبال تحولات اخیر، فعالیت خود را به طور کامل متوقف کرد. این خبر موجی از خوشحالی را در میان طرفداران Call of Duty به وجود آورده است که امیدوارند شاهد اقدامات مشابهی علیه سایر ارائه دهندگان تقلب در آینده باشند.

ارائه دهنده چیت کالاف دیوتی، Interwebz، پس از دریافت اخطار قانونی از یک منبع ناشناس، فعالیت خود را متوقف کرد. به احتمال زیاد این اخطار از طرف شرکت اکتیویژن (Activision)، ناشر مجموعه بازی‌های Call of Duty، صادر شده است. Interwebz مدت‌هاست که ابزارهای تقلب برای بازی‌های کالاف دیوتی ارائه می‌داد و به کاربران این امکان را می‌داد تا با استفاده از این ابزارها در بازی برتری ناعادلانه کسب کنند.

از سال ۲۰۲۰ که سری Call of Duty با انتشار بازی Warzone دوباره روی پلتفرم کامپیوتر محبوب شد، چیت به مشکلی همیشگی برای این بازی تبدیل شده است. با وجود سیستم ضد تقلب Ricochet شرکت اکتیویژن، فریبکاران Call of Duty اغلب برای مدت طولانی بدون مجازات باقی می‌مانند.

این موضوع تا حدی به دلیل پیچیدگی روزافزون این سوءاستفاده‌ها است که بخشی از آن زمانی برملا شد که اخیراً یک یوتیوبر موفق به دسترسی به یکی از انحصاری‌ترین گروه‌های تقلب در این صحنه شد. این تولیدکننده محتوا همچنین فاش کرد که شش نفر از ۱۰ بازیکن برتر رنکینگ Call of Duty: Modern Warfare 3 عضو همین گروه بوده‌اند. هرچند مبارزه با متقلبان معمولاً نبردی سخت و طاقت‌فرسا به نظر می‌رسد، اما حالا بازیکنان واقعی می‌توانند از یک پیروزی کوچک لذت ببرند.

حساب کاربری توییتر charlieINTEL که اخبار Call of Duty را پوشش می‌دهد، پیامی از  Interwebz ارائه دهنده‌ی چیت Call of Duty، منتشر کرد. در این پیام، Interwebz  اعلام کرده است که به دلیل دریافت اخطار قانونی در رابطه با سرویس‌هایش، تصمیم به توقف کامل فعالیت خود گرفته است. با توجه به سابقه اکتیویژن در ارسال اخطارهای توقف فعالیت به ارائه دهندگان تقلب، به احتمال زیاد این اخطار از سوی این ناشر بازی صادر شده است. البته، تعطیلی یک ارائه دهنده‌ی بزرگ تقلب، مانند بستن تنها یک سوراخ در یک کشتی در حال غرق شدن است؛ اما قطعا گامی مثبت در مسیر درست به حساب می‌آید. به نظر می‌رسد برای مبارزه‌ی جدی با تقلب، سیستم ضد تقلب Ricochet بازی Call of Duty نیازمند ارتقاهای اساسی است.

در ماه فوریه، اکتیویژن تأیید کرد که همچنان روی بهبود سیستم ضد تقلب Ricochet کار می‌کند. با این حال، بخش زیادی از جامعه کاربری Call of Duty به طور قابل درکی صبرشان را از دست داده‌اند. تقلب‌کنندگان در رده‌های بالای بخش رقابتی Modern Warfare 3 و Warzone و همچنین در بخش عادی بازی‌های عمومی به معضلی جدی تبدیل شده‌اند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments