ایالت کالیفرنیا اجازه‌ی تولید آثار سینمایی و تلویزیونی را صادر کرد

البته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

ایالت کالیفرنیا

ایالت کالیفرنیا اعلام کرد استودیوها می‌توانند تولید آثار سینمایی و تلویزیونی را طی روز‌های آینده با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سر بگیرند.

وقتی کرونا نخستین بار به عنوان یک معضل بزرگ در ووهان مطرح شد، کمتر کسی فکرش را می‌کرد این ویروس بتواند خود را به دیگر مناطق چین رسانده و آن‌ها را هم تحت تاثیر قرار دهد اما این اتفاق رخ داد. کووید-۱۹ که قدرت سرایت بسیار بالایی دارد، در مدت زمان کوتاهی در دیگر کشورها هم شیوع پیدا کرد و باعث فلج شدن بسیاری از صنایع در سراسر جهان شد. برای مثال، می‌توان به فیلم و سریال اشاره کرد. از آن‌جایی که برای تولید این نوع آثار به تجمع افراد در یک لوکیشن نیاز است، مقامات بهداشتی تصمیم گرفتند تا بازگشتن شرایط به حالت عادی، جلوی پروژه‌های این چنینی را بگیرند. اتخاذ این تصمیم باعث شد تمامی پروژه‌هایی که در فاز فیلمبرداری قرار داشتند متوقف شوند.

کالیفرنیا یکی از ایالت‌هایی بود که بیشترین مبتلایان را به خود اختصاص داده بود و همین هم باعث شد کسب و کارهای آن در مقایسه با دیگر مناطق آمریکا صدمه‌ی بیشتری ببیند. تلاش‌های مقامات حکومتی و بهداشتی سرانجام نتیجه داد و تعداد مبتلایان به ویروس کرونا طی هفته‌های اخیر روندی نزولی به خود گرفته است. با ادامه دار شدن این روند، تصمیم گرفته شد به تعدادی از کسب و کارها از جمله استودیوهای فعال در حوزه‌ی سینما و تلویزیون اجازه‌ی فعالیت داده شود.

در همین راستا، سازمان The Industry-Wide Labor-Management Safety Committee Task Force یک سند ۲۲ صفحه‌ای منتشر کرده است که شامل پروتکل‌های بهداشتی می‌شود؛ پروتکل‌هایی که تیم بازیگری و دست‌اندرکاران ملزم به رعایت آن هستند. در ضمن، بازگشت عوامل به سر صحنه‌ی فیلمبرداری به تاییدیه‌ی مقامات بهداشتی نیاز دارد. تیم‌هایی که تاییدیه‌ را دریافت کنند، می‌توانند از تاریخ ۲۳ خرداد (مصادف با ۱۲ ژوئن) پروژه را از سر بگیرند:

به منظور کاهش ریسک سرایت کووید-۱۹، بازیگران، اعضای تیم تولید و همچنین دیگر افراد مشغول در صنعت باید به پروتکل‌های بهداشتی مورد تایید پایبند باشند. این پروتکل‌ها ممکن است در آینده از سوی مقامات بهداشت عمومی دچار تغییر شوند. کارمندان دفاتر و اعضای تیم‌های مدیریتی هم باید دستورالعمل‌های منتشر شده از سوی دپارتمان بهداشت عمومی را جدی بگیرند تا ریسک سرایت ویروس کاهش یابد.

در سند ۲۲ صفحه‌ای تاکید شده ارائه‌ی غذا به دست‌اندرکاران و تیم بازیگری به صورت سلف سرویس کاملا ممنوع بوده و غذای هر شخص باید داخل بسته‌های جداگانه قرار بگیرد. همچنین تماشاچیان در صورتی می‌توانند در صحنه حاضر شوند که فاصله‌ی اجتماعی را رعایت کرده و صورت خود را با ماسک پوشانده باشند. از دیگر مواردی که در این سند ذکر شده می‌توان به استفاده از دستگاه دماسنج به منظور بررسی شرایط سلامتی افراد حاضر در صحنه‌ی فیلمبرداری، تمیز کردن لوازم بعد از هر بار استفاده، برنامه‌ریزی برای کاهش تعداد افرادی که به‌طور همزمان در محل حاضر می‌شوند و تقسیم کردن دست‌اندرکاران به تیم‌های کوچک‌تر اشاره کرد. در ضمن، یک پزشک هم باید سر صحنه حاضر باشد.

در بخش دیگری از سند، به نحوه‌ی گرفتن تست بازیگری پرداخته شد. طبق توصیه‌ی مقامات بهداشتی، تست‌ها تا جای ممکن باید به صورت آنلاین برگزار شود. در صورتی که بازیگر باید در محل مورد نظر حاضر شده و بدون ماسک به اجرا بپردازد، باید بین او و دست‌اندرکاران یک محافظ مانند پلکسی گلاس قرار بگیرد. طبق پیش‌بینی‌های کارشناسان، پایبندی به موارد ذکر شده در سند باعث می‌شود هزینه‌ی تولید آثار سینمایی و تلویزیونی روزانه ۱۰ الی ۲۰ درصد افزایش یابد. این موضوع در بلند مدت می‌تواند به ضرر شرکت‌های تولیدکننده منجر شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا