اطلاعاتی از پروژه کنسل شده بازی Bully 2 لو رفت؛ سه برابر بزرگ‌تر و داستان بیشتر!

قلدری که داستان جدید نداشت

بازی Bully 2

طبق جدیدترین جزئیات لو رفته از بازی Bully 2 که پروژه آن به کلی کنسل شد، ظاهرا این عنوان شامل سه برابر داستان و جزئیات بیشتر بوده است، در حالی که کاربران هرگز نتوانستند آن را ببینند.

بدون شک باز‌ی‌های شرکت راکستار گیمز (Rockstar Games) از معروف‌ترین‌هایی هستند که انواع و اقسام شایعه‌های مختلف درباره آن‌ها وجود دارد. برای مثال، بازی GTA VI یکی از بازی‌هایی است که هنوز حتی به صورت رسمی هم تایید نشده، اما همچنان اطلاعات و شایعات بسیاری درباره آن منتشر می‌شوند و کاربران نیز بی‌صبرانه منتظر آن هستند. یکی دیگر از این عناوین نیز بازی Bully 2 بود که حتی با وجود گذشت نزدیک به دو دهه، هنوز هم کاربران جزئیاتی از آن را دست به دست می‌کنند.

بازی Bully به معنی قلدر، یکی از شاهکارهای دیگر راکستار گیمز بود که در سال ۲۰۰۶ برای کنسول خاطره‌انگیز پلی استیشن 2 و همچنین ایکس باکس 360 عرضه شد. این بازی درباره پسری به نام جیمز هاپکینز (James Hopkins) بود که به مدرسه‌ای جدید رفته و در آنجا درگیر مسائل مختلفی می‌شود. حالت جهان‌باز بودن بازی، با محدودیت‌های خاصی که برای یک پسر دانش‌آموز وجود داشت، یکی از مواردی بود که بازی Bully را جذاب می‌کرد. همچنین مبارزه‌ها، ساختن سلاح مختلف و .. همگی از ویژگی‌هایی بودند که این عنوان را خاص و تکرارنشدنی کرده‌اند. اما آیا این پایان راه جیمی بود؟ بله.

راکستار گیمز در همان سال‌های پس از عرضه شاید ایده ساختن نسخه دنباله این بازی را داشت، اما چنان که امروزه می‌بینیم، دیگر هیچوقت قرار نیست تا بازی Bully 2 ساخته شود. اما حداقل حال با توجه به اطلاعات لو رفته، می‌دانیم که ایده اصلی برای ساخت آن به چه صورت بوده و اصلا چرا ساخت این بازی کنسل شده است!

جزئیات لو رفته از بازی Bully 2

طبق اعلام کاربرانی که این اطلاعات را لو داده‌اند، در واقع بازی Bully 2 قرار بوده تا نقشه‌ای برابر بزرگ‌تر از عنوان اصلی داشته باشد. با این وجود، این نقشه هرگز به اندازه GTA IV نمی‌رسیده و کمبودهای آن با مکانیزم‌های مختلف در بازی جبران می‌شده است. برای مثال، بازیکنان می‌توانستند به برخی مغازه‌ها و خانه‌ها بروند و از آن دزدی کنند! مکانیزم شکستن پنجره خانه‌ها و دستبرد به آن‌ها در واقع همین ویژگی بوده و قرار بود تا بخش‌های مهمی از این عنوان را شامل شود. همچنین یک سیستم افتخار یا همان Honor مشابه با بازی Red Dead Redemption برای آن در نظر گرفته شده بود که البته با شوخی با هم‌کلاسی‌ها و مردم افزایش پیدا می‌کرد.

با این وجود، نکته قابل توجه درباره روند ساخت این بازی آنجاست که در آن زمان، استودیوهای سازنده زیرمجموعه راکستار گیمز همگی تمرکز خود را روی ساخت سایر عناوین مهم مانند دنباله‌های GTA و Red Dead Redemption گذاشته بودند. به همین دلیل نیز شاید هرگز فرصت نشد تا طراحی بازی Bully 2 نهایی شود. اما با توجه به این جزئیات بی‌نظیر، باز هم هیچ بعید نیست که روزی شاهد ساخت و عرضه آن باشیم! به هر حال سازندگان همیشه طرح‌هایی را که به سطل زباله منتقل می‌کنند را برای همیشه حذف نکرده و در صورت نیاز دوباره به سراغ آن می‌روند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا