#مهسا_امینی

نویسنده‌ی فیلم Bloodshot: این اثر فوق‌العاده سرگرم‌کننده است

جف وادلو: وین دیزل در نقش بلادشات کم‌نقص بود

نویسنده‌ی فیلم Bloodshot

جف وادلو نویسنده‌ی فیلم Bloodshot در بخشی از مصاحبه‌ی اخیر خود این اثر را فوق‌العاده سرگرم‌کننده توصیف کرد. این محصول با اقتباس از کمیک بوک‌هایی به همین نام ساخته شده است.

وب سایت Comic Book Movie تصمیم گرفت تا به مناسبت اکران Fantasy Island، مصاحبه‌ای را با جف وادلو (Jeff Wadlow) نویسنده و کارگردان این فیلم انجام دهد. جدیدترین ساخته‌ی وادلو درباره‌ی گروهی از شخصیت‌ها است که در یک رقابت شانس حضور در جزیره‌ای رویایی را برنده می‌شوند؛ جایی که تمامی آرزوها و خواسته‌های آن‌ها به واقعیت تبدیل می‌شود. در ابتدا همه چیز عالی به‌نظر می‌رسد اما پس از مدتی اتفاقات ترسناکی رخ می‌دهد. این فیلم چندان مورد استقبال مخاطبان و منتقدان قرار نگرفت و نقدهای منفی را دریافت کرد. محصول جدید بلوم‌هاوس پروداکشنز با گذشت دو هفته از آغاز اکران توانست به فروشی معادل ۴۰ میلیون دلار در سراسر جهان دست یابد.

Fantasy Island، تنها فیلم جف وادلو نیست که در سال ۲۰۲۰ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای می‌رود. دیگر اثری که این کارگردان، فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده‌ی آمریکایی روی آن کار کرده، Bloodshot نام دارد. همین موضوع هم باعث شد تا بخش‌هایی از مصاحبه‌ی وادلو با وب سایت Comic Book Movie به این فیلم ابرقهرمانی اختصاص داده شود. وادلو اوایل سال ۲۰۱۰ میلادی نسخه‌ی نهایی فیلمنامه را نوشت. مدتی بعد، دیوید اس. اف. ویلسون (David S. F. Wilson) به تیم تولید اضافه شد تا وظیفه‌ی کارگردانی را بر عهده بگیرد. البته قبل از اینکه ویلسون روند ضبط صحنه‌ها را شروع کند، اریک هیزرر (Eric Heisserer) بخش‌هایی از آن را بازنویسی کرد. وادلو درباره‌ی اقتباس سینمایی بلادشات گفت:

بله، بی‌صبرانه منتظر هستم تا طرفداران به تماشای Bloodshot بنشینند. راستش را بخواهید، چند روز قبل برای نخستین بار به تماشای این فیلم نشستم. اگرچه طی پنج یا شش سال گذشته در روند تغییرات فیلمنامه حضور نداشتم اما بخش عمده‌ی داستان همان‌طوری است که من نوشته بودم. اریک هیزرر، نویسنده‌ی عالی‌ای بوده و کارش را در عمق دادن به شخصیت‌ها بسیار خوب انجام داده است. فیلم فوق‌العاده سرگرم‌کننده‌ای است و وین دیزل (Vin Diesel) در آن کم‌نقص بود.

نویسنده‌ی فیلم Bloodshot در ادامه‌ی صحبت‌های خود اضافه کرد:

نتیجه‌ی زحمات واقعا خوب از کار درآمد و بسیار به آن افتخار می‌کنم. اینکه فیلمنامه‌ای را بنویسی و فرد دیگری کارگردانی کند، حس جالبی دارد. این اتفاق زیاد برای من رخ نمی‌دهد [و اکثر فیلمنامه‌هایی که نوشتم را خودم کارگردانی کردم]. به هر حال، کار بسیار برجسته‌ای انجام دادند و فکر می‌کنم مخاطبان از این فیلم خوششان خواهد آمد.

داستان فیلم درباره‌ی یک تفنگدار به نام ری گریسون است که به همراه همسرش کشته می‌شود اما تیمی از دانشمندان شرکت RST با استفاده از نانو تکنولوژی او را به زندگی بازگردانده و به یک سرباز تقویت شده تبدیل می‌کنند. ری در ابتدا چیزی را از گذشته‌ی خود به یاد نمی‌آورد اما پس از مدتی خاطرات به تدریج باز می‌گردند. در چنین شرایطی، از شرکت فرار می‌کند تا قاتل همسرش را پیدا کرده و انتقام خون او را بگیرد. نقش اصلی Bloodshot به وین دیزل سپرده شده است. از دیگر بازیگران حاضر در این فیلم هم می‌توان به گای پیرس (Guy Pearce)، ایزا گونزالس (Eiza González) و سن هیوین (Sam Heughan) اشاره کرد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا