برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

چرا داستان فیلم Black Widow بین Civil War و Infinity War رخ می‌دهد؟

کوین فایگی شخصا توضیح داد

چرا داستان فیلم Black Widow بین Civil War و Infinity War رخ می‌دهد؟ ۰ ۲۰ تیر ۱۴۰۰ سینمای جهان کپی لینک
داستان فیلم Black Widow

اینکه چرا داستان فیلم Black Widow بین دو فیلم دیگر Civil War و Infinity War روایت می‌شود، سوالی است که طرفداران بسیاری حتی پس از تماشای این اثر سینمایی به دنبال جواب آن هستند، اما امروز بالاخره مدیر استودیو مارول این مسئله را توضیح می‌دهد تا دلیل اصلی آن را بدانیم.

شخصیت ناتاشا رومانوف (Natasha Romanoff) در همان ابتدای حضورش در دنیای سینمایی مارول به خودی خود مرموز بود، به نحوی که به عنوان یک جاسوس امنیتی گروه SHIELD معرفی شده و عملا هیچ چیز از گذشته او برای بینندگان روایت نمی‌شد. با این حال رفته رفته سطح کنجکاوی طرفداران وقتی بیشتر شد که با پیشرفت داستان فیلم‌های MCU و حضور رومانوف در بسیاری از آن‌ها، اشاره‌های عجیبی به زندگی قدیم او شد که اطلاعات فوق‌العاده محدود و ناچیزی را در اختیار کاربر می‌گذاشت؛ مانند وقتی که در فیلم Avengers: Age of Ultron پس از بهم ریخته شدن ذهن او توسط واندا (Wanda) می‌بینیم که او در اتاق قرمز چه تمرین‌هایی را برای جاسوس شدن انجام می‌داده و چطور راه و رسم به قتل رساندن افراد بدون ترس را یاد گرفته است.

با این وجود این اطلاعات معمولا اشاره‌های کوچکی بودند که جزئیات بیشتری درباره زندگی رومانوف را هرگز برملا نمی‌کردند. از طرفی نیز بسیاری از طرفداران منتظر ساخت و عرضه یک فیلم درباره کاراکتر بلک ویدو بودند تا این بخش از داستان دنیای سینمایی مارول را روایت کند. اما حال که این فیلم ساخته و حتی اکران هم شده، چرا داستان آن در دوران کودکی یا نوجوانی ناتاشا نیست و اینکه قرار دادن وقایع آن در میان دو فیلم Civil War و Infinity War چه دلیلی دارد؟

داستان فیلم Black Widow حکم یک پل را دارد

همانطور که انتظار هم می‌رفت، فیلم Black Widow ابتدا از زندگی ناتاشا رومانوف در سال ۱۹۹۵ شروع می‌شود؛ جایی که او همراه با خواهر خود یعنی یلینا (Yelena) در پارک مشغول بازی بوده و پیش پدر و مادر خود زندگی می‌کند. با این حال در ابتدا همه فکر می‌کنند که این خانواده خوشحال و گرم واقعا بخشی از گذشته شیرین زندگی بلک ویدو هستند و نیروهای ویژه روسیه به اجبار آن‌ها را به قتل رسانده و ناتاشا کوچک و خواهرش را با خود برده‌اند. اما با پیشرفت داستان می‌بینیم که عملا همه چیز فیک بوده و حتی یلینا هم خواهر واقعی او نیست!

با این حال پس از اینکه با اوج ظلم اتاق قرمز در حق دختر بچه‌های بی‌خانمان آشنا شدیم، داستان به دوران بعد از فیلم Captain America: Civil War می‌رسد که در آن، ناتاشا به دلیل نقض قوانین توافقنامه سوکوویا توسط نیروهای ویژه تحت تعقیب بوده و دولت‌ها قصد دارند تا او را هم مانند اسکات لنگ (Scott Lang)، هاکای (Hawkeye) و همچنین استیو راجرز (Steve Rogers) به زندان رفت (Raft) منتقل کنند. این در حالی است که آن‌ها هرگز در انجام این کار موفق نشده و نهایتا می‌‌بینیم که ناتاشا رومانوف متوجه می‌شود که اتاق قرمز هنوز هم فعال است! در نتیجه با خواهرخوانده خود تلاش می‌کند تا همان خانواده تقلبی و قدیمی خود را جمع کرده و یکبار و برای همیشه اتاق قرمز و جنرال دریکوف (Dreykov) را نابود کنند.

اما چرا همه این اتفاقات بعد از Civil War رخ می‌دهد؟ کوین فایگی (Kevin Feige) مدیر استودیو مارول درباره این سوال گفته است که آن‌ها از خیلی وقت پیش می‌دانستند که روایت زندگی ناتاشا رومانوف به عنوان یک پایان غم‌انگیز بعد از Endgame گفته خواهد شد، ولی اینکه داستان در چه زمانی از خط زمانی MCU نمایش داده می‌شود، دقیقا پس از فیلم Captain America: Civil War به ذهن آن‌ها رسید.

در فیلم Captain America: Civil War صحنه بسیار کوتاهی وجود دارد که در آن ناتاشا حرف مهمی را به تونی استارک (Tony Stark) می‌زند و از کادر خارج می‌شود. حال در فیلم Infinity War نیز دقیقا صحنه‌ای وجود دارد که در آن می‌بینیم استیو راجرز و ناتاشا پس از مدت‌ها ناپدید شدن دوباره برمی‌گردند. حال اینکه چطور ناتاشا با استیو و سم ویلسون (Sam Wilson) دوباره بازمی‌گردد موردی است که هرگز توضیح داده نشده بود و از طرفی داستان فیلم Black Widow نه‌تنها آن بخش را پوشش خواهد داد، بلکه درباره خود شخصیت بلک ویدو نیز جزئیات بسیاری را برملا خواهد کرد؛ مانند اینکه خانواده برای ناتاشا چه معنا و مفهومی دارد و اینکه چرا او انتقام جویان را برای خود یک خانواده می‌داند.

به هر حال در گذشته نیز زمانی که از خود اسکارلت جوهانسون (Scarlett Johannsson) درباره یک فیلم از سرگذشت ناتاشا رومانوف پرسیده شده بود، او پاسخ داد که هرگز دوست ندارد یک اثر سینمایی قدیمی درباره زندگی رومانوف را بازگو کند. از طرفی نیز مرموز بودن همان چیزی است که رومانوف را به عنوان یک جاسوس عجیب و خاص می‌کند، در نتیجه فایگی بهترین تصمیم را برای قرار دادن فیلم آن در دوران بعد از Civil War گرفت؛ جایی که قرار نیست از سال‌های ۱۹۹۵ روایت از سر گرفته شود اما باز هم دیدیم که به اندازه کافی اطلاعات درباره گذشته او در اختیار بیننده قرار می‌گیرد.

گذشته ناتاشا و کلینت بارتون (Clint Barton)، خانواده قدیمی و فیک او و حتی نحوه انتقال هویت بلک ویدو از خود به خواهر کوچک‌ترش، رازهایی هستند که داستان فیلم Black Widow درباره رومانوف به خوبی پوشش داده می‌شوند. همچنین در پایان فیلم بخشی از وقایع بعد از Endgame را هم می‌بینیم که در آن، ولنتینا فانتین (Valentina Fountain) که پیش‌تر او را در سریال The Falcon And The Winter Soldier دیده بودیم، به سراغ یلینا می‌رود تا قرارداد جدید را تحویلش دهد، در حالی که هدف جدید برای کشتن، کسی نیست به جز کلینت بارتون که به گفته ولنتینا قاتل ناتاشا رومانوف است!

لازم به ذکر است که یلینا در سریال Hawkeye مجددا ظاهر شده و احتمالا برای کشتن کلینت تلاش خواهد کرد، اما اینکه تا چه حد موفق خواهد بود تا واقعیت را درباره فدا کردن جان ناتاشا بپذیرد، او را به شخصیتی مثبت یا منفی تبدیل خواهد کرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments