برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

باکس آفیس: رکورد بهترین افتتاحیه دوران کووید-۱۹ به نام Black Widow ثبت شد

پیش‌بینی به حقیقت تبدیل شد

باکس آفیس: رکورد بهترین افتتاحیه دوران کووید-۱۹ به نام Black Widow ثبت شد ۰ ۲۱ تیر ۱۴۰۰ سینمای جهان کپی لینک
بهترین افتتاحیه دوران کووید-۱۹

طبق بیانیه‌ای که استودیو والت دیزنی منتشر کرده، Black Widow حالا رکورددار بهترین افتتاحیه دوران کووید-۱۹ است.

وقتی ۲۰۲۰ آغاز شد، تمامی کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند یک سال پررونق دیگر در انتظار باکس آفیس جهانی قرار دارد اما ویروس کرونا به یک بحران تبدیل شد و سالن‌های نمایش در تمامی کشورها را به تعطیلی کشاند. البته کریستوفر نولان (Christopher Nolan) سعی کرد با اکران تنت در تابستان گذشته اقدامی برای بهبود شرایط مالی سینماداران انجام دهد اما چندان در رسیدن به هدف خود موفق نبود. با ورود به سال ۲۰۲۱ و شروع واکیسناسیون عمومی، نرخ ابتلا در کشورهای مختلف کاهش یافت تا بدین ترتیب امید‌های تازه‌ای برای بازگشت باکس آفیس به حالت عادی به وجود بیاید. البته واکسیناسیون تنها عامل نبوده است.

طی هفته‌های گذشته آثار شاخصی روی پرده نقره‌ای آمده‌اند که یکی از مهم‌ترین‌هایشان F9 است. محصول یونیورسال پیکچرز در هفته نخست اکران داخلی ۷۰ میلیون دلار فروخت تا رکورددار بهترین افتتاحیه دوران کووید-۱۹ باشد. البته کارشناسان اطمینان داشتند رکورد جدیدترین فیلم سریع و خشن برای مدت طولانی‌ای پابرجا نمی‌ماند؛ زیرا فیلم Black Widow در راه است. اثر اختصاصی ناتاشا رومانوف اولین فیلم Marvel Cinematic Universe پس از گذشت دو سال محسوب می‌شود. این موضوع در کنار عوامل دیگر دست به دست هم داده بودند تا امیدواری زیادی نسبت به موفقیت‌های تجاری فیلم شکل بگیرد.

با توجه به بیانیه‌ای که والت دیزنی به اشتراک گذاشته، می‌توان گفت Black Widow حالا رکورددار بهترین افتتاحیه دوران کووید-۱۹ است. این فیلم در هفته نخست اکران خود موفق شد به ترتیب ارقام ۸۰ و ۷۸ میلیون دلار را در باکس آفیس‌های داخلی و خارجی به ثبت برساند. اگر به یاد داشته باشید، استودیو آمریکایی تصمیم گرفته بود اثر مزبور را از طریق دیزنی پلاس هم در دسترس قرار دهد. در بخش دیگری از بیانیه اعلام شده نخستین اقتباس سینمایی بلک ویدو طی روزهای ابتدایی انتشار خود در سرویس استریم معادل ۶۰ میلیون دلار فروش داشت. بدین ترتیب، بلک ویدیو طی مدت کوتاهی توانست ۲۱۵ میلیون دلار در سراسر جهان بفروشد.

Black Widow رکورد دیگری را هم به ثبت رسانده است. محصول جدید مارول حالا اولین فیلم در دوران همه‌گیری ویروس کرونا است که در هفته نخست اکران داخلی مرز ۱۰۰ میلیون دلار فروش را پشت سر می‌گذارد. این اثر همچنین حالا بزرگترین افتتاحیه را در میان آثار اختصاصی مارول در اختیار دارد. رکورد مزبور پیش از این در اختیار Black Panther (معادل ۲۰۲ میلیون دلار) و Captain Marvel (معادل ۱۵۳ میلیون دلار) قرار داشت. در ضمن، والت دیزنی در بیانیه خود وارد جزئیات نشد و مشخص نکرد چه مقدار از فروش فیلم در دیزنی پلاس به کاربران ایالات متحده آمریکا تعلق دارد. هر چند، با در نظر گرفتن چیزی که استودیو آمریکایی اعلام کرده، می‌توان گفت قطعا بالای ۲۰ میلیون دلار بوده است.

بهترین افتتاحیه دوران کووید-۱۹
فیلم F9

Black Widow با فروش ۸۰ میلیون دلاری خود با اقتدار بر رتبه نخست باکس آفیس داخلی هفته گذشته تیکه زد. F9 که سومین هفته اکرانش را پشت سر گذاشته، به فروشی معادل ۱۰ میلیون و ۸۸۰ هزار دلار بسنده کرد تا به رتبه دوم دست یابد. محصول یونیورسال پیکچرز تا به امروز در باکس آفیس داخلی بیش از ۱۴۱ میلیون دلار فروخته است. رتبه سوم در اختیار The Boss Baby: Family Business قرار گرفت که طی روزهای گذشته رقم ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار را به ثبت رساند که افتی ۴۷ درصدی را نسبت به دو هفته پیش نشان می‌دهد.

Forever Purge در رتبه چهارم دیده می‌شود که طی هفته گذشته ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار فروش داشت. A Quiet Place Part II هم با ثبت ۳ میلیون دلار رتبه پنجم باکس آفیس داخلی را بدست آورد. نکته جالب ماجرا اینجا است که محصول پارامونت پیکچرز هم اکنون در فضای مجازی منتشر شده و قابل‌مشاهده است. ثبت فروش میلیونی توسط آن نشان می‌دهد بسیاری از مردم همچنان سینما را ترجیح می‌دهند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments