تریلر Black Panther: Wakanda Forever جایگزین تونی استارک را معرفی کرد

آیرون هارت به جای آیرون من

تریلر Black Panther: Wakanda Forever - تونی استارک

در تریلر Black Panther: Wakanda Forever که چند روز پیش منتشر شده بود، بالاخره شاهد رونمایی از شخصیتی بودیم که می‌تواند جایگزین تونی استارک (Tony Stark) در دنیای سینمایی مارول باشد.
سه فاز اول دنیای سینمایی مارول با معرفی اعضای اصلی گروه انتقام جویان معرفی شد و می‌توان گفت که یکی از دلایل اصلی جمع شدن چنین گروهی در کنار همدیگر، حضور کاراکتر تونی استارک بوده است. در واقع این شخصیت در سال ۲۰۰۸ اولین فیلم در دنیای سینمایی مارول را داشت و از طرفی کسی بود که برای تمامی اعضای انتقام جویان سلاح تازه یا تجهیزات را درست می‌کرد که بتوانند از جان خود و افراد بی‌گناه دفاع کنند. این در حالی بود که تونی استارک در دنیای سینمایی مارول با بازی رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr.) همراه بود و این کار باعث شده بود تا این کاراکتر شدیدا توسط طرفداران مورد استقبال قرار بگیرد.

اما تونی استارک در جهان سینمایی مارول پایدار نماند و جنگ با تانوس (Thanos) بالاخره او را از پای درآورد. در واقع استارک و فداکاری بزرگ او در فیلم‌های Avengers: Infinity War و Endgame موردی بود که حتی بیش از قبل باعث شد تا این کاراکتر شدیدا در دل طرفداران جای خود را محکم کند و تاکنون نیز همیشه نام استارک به عنوان یک سایه بزرگ حین اتفاقات پس از Endgame شنیده می‌شود. اما آیا وقت آن فرا رسیده تا شاهد جایگزین تونی استارک در دنیای سینمایی مارول باشیم؟

اشاره تریلر فیلم Black Panther: Wakanda Forever به شخصیت Iron Heart

در کمیک شماره ۲ سری Invincible Iron Man در سال ۲۰۱۶ شخصیتی به نام Iron Heart به عنوان دختری که طرفدار تونی استارک است معرفی شد. در واقع استارک باعث شده بود تا ریری ویلیامز (Riri Williams) سعی کند تا در رشته‌های مهندس تلاش کند و مهارت‌های بسیاری را هم به دست آورد. او در یکی از روایت‌های این داستان، بالاخره توجه مرد آهنی را جلب کرد و در نهایت موفق شد تا برای خود یک زره جدید با طرح قلب روی سر و سینه،‌ با نام Iron Heart بسازد؛ شخصیتی که به تازگی در دنیای سینمایی مارول هم معرفی شده و قطعا شاهد حضور او در فیلم Black Panther 2 خواهیم بود.

در تریلر فیلم Black Panther: Wakanda Forever در یکی از صحنه‌ها شاهد ریری ویلیامز بودیم که با لباسی شبیه به همان رکابی تونی استارک (هنگامی که در غار در حال ساختن زره خود بود)، فلزی را می‌کوبد و ظاهرا قصد دارد تا همان زره مخصوص خود را بسازد. این در حالی است که در خط زمانی دنیای سینمایی مارول، ریری ویلیامز دیگر تونی استارک را ندارد که از او برای انجام دادن کارهایش کمک بخواهد و به همین جهت نیز شوری (Shuri)، خواهر تی چالا (T’Challa) با او دوست می‌شود و کمکش می‌کند.

با این وجود یک نکته فوق‌العاده خاص درباره تفییر پیشینه ریری ویلیامز در این صحنه وجود دارد که آن هم درباره این است که اگر او در واکاندا و با شوری همکاری کند، قاعدتا دارای یک زره با فلز وایبرنیوم خواهد بود! چیزی که می‌تواند به شدت باعث افزایش قدرت او شده و حتی قوی‌تر از آخرین مارک از زره آیرون من سابق باشد.

همچنین نکته این فیلم در آن است که اگر قرار باشد تا حین داستان یا در صحنه پس از تیتراژ ریری ویلیامز را ببینیم، احتمالا او با پپر پاتس (Pepper Potts) و همچنین مورگان استارک (Morgan Stark) ملاقات خواهد کرد. اما اینکه آیا دختر تونی استارک هم خود به یک ابرقهرمان تبدیل خواهد شد یا که نه، هنوز مشخص نیست!

در هر صورت در تریلر فیلم Black Panther: Wakanda Forever ریری ویلیامز در حال درست کردن زره بود و قطعا در جنگ واکاندا و آتلانتیس حضور خواهد داشت. با این وجود اینکه او چطور به واکاندا راه پیدا کرده و چرا شوری به او برای ساخت زره اعتماد کرده و وایبرنیوم می‌دهد،‌ از نکات نامشخص این اثر سینمایی خواهد بود.

در فیلم Black Panther 2 شخصیت ریری ویلیامز با بازی دومینیک ثرون (Dominique Thorne) روی پرده سینما مشاهده خواهد شد و لتیتیا رایت (Letitia Wright) مجددا برای ایفای نقش شوری بازمی‌گردد. این در حالی است که پس از درگذشت چادویک بوزمن (Chadwick Boseman) هنوز مشخص نیست که چه کسی بلک پنتر بعدی واکاندا خواهد بود.

فیلم Black Panther: Wakanda Forever برای اکران در تاریخ ۲۰ آبان سال جاری (۱۱ نوامبر ۲۰۲۲) در نظر گرفته شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا