با زیرنویس تماشا کنید: اولین تیزر فیلم Black Panther 2 منتشر شد

پایان فاز چهارم نزدیک است!

تا چند ماه دیگر، استودیو مارول با فیلم موردانتظار Black Panther: Wakanda Forever، از سرزمین واکاندا بازدید کرده و به فاز چهارم دنیای سینمایی مارول پایان خواهد داد. حال به لطف پنل مارول در کمیک کان سن دیگو، توانستیم شاهد اولین تیزر فیلم Black Panther 2 باشیم.

زمانی که Black Panther در سال ۲۰۱۸ در سینماها اکران شد، نه تنها به یکی از موفق‌ترین فیلم‌های استودیو مارول، بلکه به یکی از بزرگ‌ترین فیلم‌های ابرقهرماتی تاریخ تبدیل شد و برخلاف عناوین بلاک باستر دیگر، توانست تاثیر به‌سزایی بر فرهنگ و جامعه بگذارد. تیم توسعه هنگام تولید این دنباله با مشکلات زیادی از جمله بیماری همه گیر کرونا رو به رو شدند، اما بزرگ‌ترین مشکل پیش روی آنها از دست دادن غم انگیز چدویک بوزمن (Chadwick Boseman) بود.

ستاره‌ای که با بازی بی‌نظیرش به شخصیت تچالا جان بخشید، در آگوست سال ۲۰۲۰ پس از مبارزه‌ای طولانی با سرطان روده درگذشت و تا حدی دنباله پلنگ سیاه را به ادای احترامی به میراث این بازیگر در MCU تبدیل کرد. چدویک در فیلم Captain America: Civil War برای اولین بار در قامت پلنگ ظاهر شد که رضایت طرفداران را به دنبال داشت. سپس او در سه پروژه Black Panther، Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame، به ایفای نقش تچالا ادامه داد و به یکی از شخصیت‌های محبوب و دوست داشتنی دنیای مارول تبدیل شد. به همین خاطر درگذشت ناگهانی و شوکه کننده او منجر به حذف یکی از مهم‌ترین قطعات پازل دنیای سینمایی مارول شد.

مدت‌ها قبل از برگزاری پنل استودیو مارول در کمیک کان سن دیگو ۲۰۲۲، تمامی منابع رسمی و غیر رسمی انتشار تیزر یا تریلری از دنباله هیجان انگیز پلنگ سیاه را پیش بینی می‌کردند. اکنون پنل بزرگ مارول به‌طور رسمی برگزار شده و کوین فایگی (Kevin Feige) اولین تیزر فیلم Black Panther 2 را با طرفداران MCU به اشتراک گذاشته است.

اولین تیزر فیلم Black Panther 2

رونمایی از اولین تیزر فیلم Black Panther 2

درسته که تیزرها همیشه به‌صورت سربسته و با لو دادن کمترین جزئیات به معرفی اثر مربوطه می‌پردازند، اما این تیزر با سکانس‌های احساسی و اکشن چشم نواز، نفس‌ها را در سینه حبس کرد و انتظارات را به‌شدت بالا برد.

در رویداد مجازی Disney Investors Day، فایگی تایید کرد که به علت هنرنمایی بی‌نظیر چدویک، در قسمت بعدی پلنگ سیاه هیچ بازیگری را جایگزین او نخواهند کرد. همین موضوع باعث شد تا فیلمنامه حول محور مرگ پادشاه واکاندا چرخیده و داستانی به‌شدت احساسی را در فاز چهارم روایت کند. این وضعیت فیلم را در موقعیتی متفاوت نسبت به عناوین پیشین MCU قرار می‌دهد. برای فرنچایزی که مدتی طولانی مشغول برنامه ریزی برای آینده بود، از دست دادن یکی از بازیگران کلیدی، چالشی دشوار است. حال Black Panther: Wakanda Forever باید وظایف دلهره آوری از جمله ادامه دادن یکی از مهم ترین آی پی های مارول و ادای احترام به چدویک بوزمن فقید را بر عهده دارد.

به همین خاطر در تیزر فیلم Black Panther 2 شاهد یک اثر هنری عظیم در خیابان‌های واکاندا هستیم. از مردم واکاندا گرفته تا اعضای خانواده تچالا‌، همه سعی دارند با از دست دادن پادشاه خود کنار آمده و میراثش را زنده نگه دارند. دیدن هنرنمایی آنجلا باست (Angela Bassett) در نقش راموندا و فریاد زدنش هنگامی که درباره از دست دادن خانواده‌اش صحبت می‌کند، بدون شک یکی از احساسی‌ترین لحظات این تیزر محسوب می‌شود. همچنین آهنگ No Woman, No Cry باب مارلی (Bob Marley) به احساسی شدن هر چه بیشتر تیزر کمک کرد.

اما در کنار لحظات احساسی که اشک در چشمان همه جمع می‌کند، تیزر فیلم Black Panther 2 نگاهی رسمی به تنوک هورتا (Tenoch Huerta) در قامت نیمور، پادشاه آتلانتیس داشت. در کمیک‌ها، نیمور با داشتن توانایی‌هایی مثل زندگی در خشکی و دریا و قدرت مافوق بشری، باعث شد تا اولین جهش یافته دنیای مارول نام گیرد.

اگر به لیست ابرشرورهای دنیای سینمایی مارول نگاه کنیم، شخصیت اریک کیلمانگر با بازی مایکل بی جردن (Michael B. Jordan) بدون شک در صدر لیست قرار دارد، زیرا ایده و انگیزه‌ او کاملا قابل درکه و همچنین در شکل دادن به شخصیت تچالا نقش به‌سزایی داشته است. در حالی که معرفی شخصیتی جدید مانند کیلمانگر چالشی دشوار و بزرگ است، اما به نظر می‌رسد دنباله پلنگ سیاه قصد دارد نیمور را به‌عنوان یک ضدقهرمان به تصویر بکشد. در واقع، شایعات حاکی از آن است که استودیو مارول برنامه‌های بزرگی برای پادشاه آتلانتیس دارد که فراتر از دنباله‌ ماه نوامبر است و به‌طور بالقوه می‌تواند به یک فرنچایز اختصاصی تبدیل بشود.

علاوه بر Namor The Sub-Mariner، این تیزر اولین نگاه از دومینیک تورن (Dominique Thorne) در نقش ریری ویلیامز را برای طرفداران به ارمغان آورد. در طول این تیزر شاهد همکاری او با شوری در آزمایشگاه فوق پیشرفته واکاندا و ساخت اولین زره آهنیش بودیم. حضور او در این فیلم می‌تواند به روایت داستان ریری در سریال Ironheart کمک قابل توجهی کند. همچنین سکانسی که ریری چکش به دست مشغول ساخت زره آهنی نمادینش است، شباهت بسیار زیادی به اولین فیلم Iron Man دارد. زمانی که تونی با ساخت اولین زره آهنی خود، دنیای سینمایی مارول را خلق کرد.

در نهایت تیزر با شخصی نامعلوم که لباس ویبرانیومی پلنگ سیاه را به تن کرده به اتمام رسید. در حال حاضر هویت این شخص در هاله‌ای از ابهام قرار دارد اما انتظار می‌رود ناکیا که یکی از اعضای سلطنتی قبیله رودخانه، جنگجوی سابق واکاندا و عشق تچالا است، به‌عنوان پلنگ سیاه بعدی در این لباس ویبرانیومی ظاهر شود. به نظر می‌رسد رایان کوگلر (Ryan Coogler)، با روایت داستانی جدید، تاثیرگذار و حماسی به فاز چهارم دنیای سینمایی مارول پایان بدهد و مسیر را برای فاز پنجم باز کند.

فیلم Black Panther: Wakanda Forever در تاریخ ۱۱ نوامبر (۲۰ آبان) در سینماهای سراسر دنیا اکران خواهد شد. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا تیزر پلنگ سیاه ۲ را تماشا کرده‌اید؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا