#مهسا_امینی

وینستون دوک می‌خواهد که M’Baku شخصیت منفی 2 Black Panther باشد

وینستون دوک به شخصیت لوکی اشاره کرد

M'Baku شخصیت منفی Black Panther

وینستون دوک بازیگر نقش M’Baku در فیلم‌های Black Panther، Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame گفت که می‌خواهد شخصیت منفی قسمت دوم Black Panther باشد.

دنیای سینمای مارول همیشه تعریف مجزا و دیگری نسبت کمیک‌بوک‌ها دارد. شاید منبع الهام بسیاری از شخصیت‌های آن‌ها مانند کمیک‌بوک باشد اما روند داستان بسیاری از آثار آن، متفاوت از کمیک‌بوک‌ها پیش می‌رود.

در فیلم Black Panther که در سال ۲۰۱۸ میلادی روی پرده‌های سینما منتشر شد، کاملا یک روایت مجزا و متفاوتی از Black Panther را شاهد بودیم که از مهم‌ترین آن‌ها شخصیت M’Baku است. M’Baku اولین بار در شماره‌ی ۶۲ کمیک‌بوک Avengers معرفی شد. برخلاف چهره‌ای که در فیلم‌ها از او دیده‌اید، او در واقع یک شرور قدرتمند بوده که هدف آن رسیدن به تاج و تخت Wakanda است. M’Baku در Wakanda به دنیا آمد و به عنوان یکی از قوی‌ترین مبارزان آن جا بعد از Black Panther شناخته می‌شود. او بعد از کشتن گوریل سفید و نوشیدن خون آن، قدرت بسیار زیادی را به دست آورد.

در سری فیلم‌های مارول، وینستون دوک بازیگر ۳۳ ساله‌ی آمریکایی در نقش M’Baku ظاهر شد ولی در فیلم، او را بیشتر یک ابرقهرمان و دوست نزدیک Black Panther معرفی کردند. حال دوک در مصاحبه‌ای گفت که علاقه‌ی بسیار زیادی دارد که کاراکتر او در قسمت دوم Black Panther به عنوان شخصیت منفی معرفی شود. او گفت:

M’Baku یک قهرمان است ولی او می‌تواند، بیشتر از این باشد. من فکر می‌کنم، چیزی که یک شخصیت منفی را عالی جلوه می‌دهد، این است که او قدرت و توانایی این را دارد که موضوعات مختلف را به شیوه‌ی خود ببینند و این چیزی است که در شخصیت‌های منفی مارول هم وجود دارد. به عنوان مثال لوکی همیشه راه خودش را پیش می‌گیرد، او در مسئله‌های مختلف انتخاب می‌کند که چه کسی دوست یا دشمن او باشد. از طرفی Thanos هم یک هدف و شناسنامه‌‌ی خاصی دارد که این دقیقا قوی‌ترین قدرت او در فیلم بود. اگر در فیلم دقت کرده باشید، تانوس آنقدر‌ها هم آدم بدی نیست و حرف‌های او منطق دارد. او به دنبال عدالت و تعادل است.

متاسفانه اطلاعات زیادی در خصوص روند توسعه‌ی Black Panther 2 وجود ندارد و ما تنها می‌دانیم که فیلمبردای این اثر سینمایی در استرالیا انجام خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا